bugün

Kanal d de yayınlanmaya başlayan adaptasyon dizi
Med yapım tarafından çekilen dizi
yüzsüzlüğün dibine vurmaktır.*
(bkz: umutsuz ev kadınları)
kanal d den sex and the city nin de türk versiyonu yapmasını beklettiren dizi.
ilk bölümü hem AB Grubu hem de Tüm Gün ratinglerinde bir numaraya oturan dizi.

Ya Kanal D çok iyi reklam yapıyor ya da insanlarımız umutsuz gibi kelimelere tutkun.
fragmanını izleyen annemle aramızda şöyle bir diyalog geçmiştir

+ayy kızım bak katil adam öldürdü karısını sandığa koyup atıyo
-ya anne nereden biliyorsun?
+ayy kızım sakın böyle adamlarla evlenme
-anneee
+ben bir kere böyle bir hata yaptım bak şimdi neler yaşıyorum
-?!?!!??!?!
fragmanını izlendiğinde bu kadarı da olmaz dedirten,desperate housewives'ın kopyası olup.yatatıcılıktan ne kadar uzak bir toplum olduğumuzun kanıtı olan dizidir.
yabancılaşan hayatımıza giren bir yabancı dizi formatı daha.
zahmet edip yeni bir senaryo yazamayan senaristler yüzünden ekranları işgal eden yapımdır.
kopya mopya izleten dizidir.
allah kimseyi çetin tekin ve metin'in annesinin haline düşürmesin. *
"ikizlere takke" sahnesine koptuğum dizi.

çocuğun meraklı sorusuna, "bize mi o takke" deyişine, annenin verdiği "size değil başka ikizlere o" şeklindeki cevabı komikti, bunun üzerine çocuğun "hangi ikizler o?" diye sorması kopardı beni * )))

dizi fena değil, umarım böyle komiklikler devam eder, bazı diziler gibi sonrasında psikopata bağlamasınlarda...
gabriel daha seksi daha çekici bi hatun olmalı idi kanımca.
dizide susanın sevgilisi mike tesisatçı idi tuvalet filan onarıyordu. abi bu mühendis ya hiç olmadı sıvacı filan olmalıydı * tabi o zaman hiç bizim türk hatunlarının hiç biri dönüp bakmaz o da var.
acaba orjinalindeki yakışıklı gay ler de olacak mı? *
orjinalinde ki edie çok seksi bi hatundu ya özge özder ile uzaktan yakından alakası yok o hatunun.
azcuk yağusuklu erkek aktör seçseydiniz ya o ne ölee ııyyy.
türk versiyonunda sürekli sansüre uğrayacağını düşündüğüm dizi.
yurdum televizyoncularının taklitte Çin'i solda sıfır bıraktığı dizi furyasının son ürünüdür. hayır yani yabancı filmlerin isimlerini bile saçma sapan çeviren medya (The Ugly Truth-Kadın Aklı Erkek Aklı) böyle şeylere gelince acaip ustalaşıyor. hadi küçük sırlar olayını yaptınız da bari bunu yapmayın.
Amerika'dan uyarlanan diziler kervanına giren gereksiz dizilerden biri. Gerekli reytingi alır izleyeni çok olur.
eva longoria'nın izlemesi halinde "marka değerine zarar" bahanesiyle dava açabileceği dizi.

lan o hatun kim, türkü bacı programlarından çıkmış gibi ?
amaaan çok iğrenç. ay öyle iğrenç ki anlatamam. bak ben orjinalini izliyorum hem. desperate housewives'ı yani. ordakiler çok başka oynuyor ya. bambaşka ya. fark var ya. burdakileri bir izleseler var ya, vallahi mahkemeye verirler. sürüm sürüm süründürürler.

ahahah bu versiyondakiler çok komik ya. izdivaççı gibiler ahaha. koptum ya. ahahaha. ben orjinalini izliyorum ya ordan biliyorum yani farkı. gerçi izdavaççıları da biliyorum onları da çaktırmadan izliyorum. ama yerli dizi assssssssla izlemiyorum he. kesinlikle. buna yanlışlıkla baktım. ama bunun orjinalini biliyorum hee. eva falan hepsini biliyorum. bu versiyonu izlese güler dava falan açar.

ben desperate housewives izliyorum. bunu kessssinnlikle izlemiyorum.
Hergün yayınlanan ve evlendirme, boşandırma, katil bulma vs. değişik formatlara sahip olan sabah, öğle, akşam, ikindi programlarının başrol oyuncuları. Şimdi bi de dizisini yapmışlar yandık.
doktorlar gibi olma yolunda ilerleyen dizi. günde 9 saat bu dizi yanınlıyorlar yeter artık.
adı, tanıtım videosu hatta o videoda giydikleri elbiseler bile orjinaliyle aynı olan dizi. olmamış.

gossip girl uyarlaması küçük sırlarda karakterlerin benzer olması bile rahatsız ediciydi bir zamanlar ama karakterlerin tıpatıp aynı olması(desperate housewives) çok daha kötü be hacı.

sonuçta aynı senaryo ve aynı karakterleri görmek istesek orjinalini izleriz dimi? türkçe dublajlı hali yayında sonuçta.
bir desperate housewives olmayan dizi.
nerde eva longoria nerde yaprak dökümü dizisinin fikret'i.
desperat housewives ile karşılaşırmak aptallık olur fakat dizinin orjinalini izlememiş bünyeler için şimdilik yeterli gözükmekte.
altayazılı filmleri izlemeyi sevmeyen, tvlerinde cnbc-e nin kanallar listesinde bile bulunmadığı; ve ismi bree vs olan kadınların hayatlarındansa süheyla olanlarınkini daha çok merakla takip eden türk kadını için ki genel olarak umutsuz olan ev hanımları için güzel bir eğlenceliktir.

kesinlikle harika bir pazarlama yoludur. dünyada dizi sektörü büyük bir pazardır ve yapımcılar tanınmış yüzleri kullanarak zaten tutması garanti bir diziyi uyarlayarak veya taklit ederek ki direkt zaten satın alarak kolay yoldan başarılı bir projeye imza atmıştır.

duygusal düşünmeyin, ne şekilde satılacaksa bir iş o şekilde yapılır.

unutmayın ki annelerimiz desperat değil umutsuz.
Arada rastladigim zaman izledigim dizimsi. (bkz: Evrim Solmaz) icin oda, yoksa umutsuzlarmis ev kadiniymislar hic mi hic alakadar etmiyor. Beni Evrim Solmaz alakadar ediyor!