bugün

telifli uyarlama olan dizidir. ya ne meraklısınız türkleri hırsız yapmaya.. kardeşim adamlar almış telifini çekmişler. ister izlersin ister izlemezsin. ama telifli bir uyarlamaya çalıntı demek ne kadar bilinçli bir kişinin işidir anlamadım.
gerçek anlamda da ''umutsuz ev kadınlarının'' ülkemizde bir hayli fazla olduğu düşünülürse, tutması yüksek ihtimal olan dizidir..

70 yaşında evinde oturan ve ''örgü örmekten,yemek yapmaktan başka birşey bilmeyen'' yaşlı kadın ne anlar ''kopyacılıktan ve bu dizinin amerikadaki orjinal versiyonundan'' falan ?

Ülkemizdeki ''standart kadın profili'' düşünülürse, bu tür konularda çok da fazla düşünmeyeceklerine eminim..düşünemezler çünkü çoğu bilmiyor işin aslını..

yahu pakize suda, habertürk'de ''türkiye hangi yarımkürededir'' diye sordu kadınlara..üstelik birçoğu ''modern görünümlü'' kadınlardı...bu soruya çoğu cevap veremediği gibi bir kısmı da salladı..

''halk düşmanı'' gibi ''insanları aşağılamayı seven'' biri olarak algılanmak istemem ama maalesef türk halkının ezici bir çoğunluğu inanılmaz derecede cahil ! !

o yüzden çok fazla beklentilere girmemenizi şiddetle tavsiye ederim..
desperate housewives tutkunu annemle birlikte hür dikkat izleyince birçok şeyi farkettik;
-lynette'le tom'un çocukları bahçeye yollayıp yatağa gitme sahnesini yapmaları ve kondomdan söz etmeleri hoşuma gitti. gelişme var.
-burada carlos da gabrielle aldatıyor. sevmedim çünkü gelecek bölümlerde carlos annesini çağıracak karısı onu aldatıyor mu diye? bu gidişle bu konuyu diziye zor sokarlar.
-dh'deki bahçivan john burada bilgisayarcı olmuş. apartmanda yaşadıkları için heralde. ayrıca bu çocuk john'dan daha yakışıklı.
-aşk-ı memnu'daki bülent burada zach olarak hiç olmamış.
-edie normalde seks düşkünü burada koca, bu hiç olmamış.
-oyunculardan en çok songül öden ve bennu yıldırımlar yakışmış.
sonuç olarak ilk bölüm grey's anatomy taklidi doktorlar'dan daha az taklit. türk insanının seveceği bir dizi haline gelmiş, cinsellikte kıvamında oldukça türk televizyonuna taze bir nefes olur.
çakma dizilere bir yenisi daha eklenmiştir.
çalıntı değil, uyarlama olan dizidir.

çalıntı çalıntı deyip durmayın efendim, 'yerelleştirme' diye bir şey vardır çeviribilimde. lütfen.
ısrarla çalıntı olduğu iddia edilen dizi. keşke insanlar ithamda bulunmadan önce araştırsalar. orjinal yapıma gerekli ücret ödenip uyarlaması yapılmıştır.
dünya üzerinde izleyecek hiçbirşey kalmasa, üstüne yedi köyün delisi beni sikmekle tehdit etse izlemeyeceğim dizi. Lan koca ülke de hiç yaratıcı bi insan çıkmaz mı ya. Dizilerin hepsi ya taklit ya da roman uyarlaması biraz orjinal olun bişeyler üretin be. yazık cidden yazık. **
keyifle izlediğim dizi. alıntı, çalıntı vb. olması umrumda değil.
dizi izlerken sıkılan birisi olarak ilk dakıkasından itibaren benı ekranlarda tutmayı başarmıştır.gayet güzeldi, eğlenceliydi.
çevirisi yanlış yapılmış dizi.
(bkz: bunalım ev kadınları)
(bkz: depresyon kadınlar)
(bkz: bunamış kadınlar) *
orjinalindeki marjinallikleri bize nasıl uyarlayacaklarını merak ettiğim yerli ithal dizi.
çok orjinal bir fikirle çekilen yeni bir türk dizisi. benim de 2 orjinal fikrim var aslında;

ilki, katilleri öldüren bir seri katil dizisi. adı da 'destur.'

ikincisi ise iki estetik doktorunun maceraları. isim olarak 'tik tak' ı düşündüm.

aslında bir de fakir bir gencin zengin bir aile tarafından evlatlık alınması ve zengin bir kıza aşık olmasını konu alan bir gençlik dizisi düşündüm lakin ismi konusunda sıkıntı var. 'piç' *
diziyi orjinalden arakladın eyvallah, türkiye şartlarına uyarlıyorsun eyvallah, tek sormak istediğim o kadar sevişme sahnesi yerine ilerde ne koyacaksın ?
yoksa bizim umutsuz ev kadınları ilerde hidayetemi erecek.
valla bu kadar tatlı olacağını tahmin etmediğim dizi. zaten başroldeki hatunları severim. konunun işleyişi de güzel. beğendim yani. pazar akşamları zevkli geçecek anlaşıldı.
beş para etmeyen bir dizidir..para verseler vallahi izlemem lan bu diziyi..
gossip girl (küçük sırlar)'dan sonra yeni bir macera arayan kanal d yapımcılarının yeni macerasıdır.
(bkz: yerelleştirme)

ayrıca ceyda düvenci'ye anne olmak yaramış; anne rolünde de çok başarılıydı.
- anne mahalleye sinan diye biri taşınmış üstelik mühendismiş,
+ eee?
- kek yaptık çağıralım o da yesin?
+ yok kızım şimdi elalemin adamını çağırmayalım gece gece laf-söz olur.

diyaloğuyla beni bitirmiş uyarlama amerikan dizisidir.
ceyda düvenciyi the holiday filminde kate winslet'ın haline çok benzettiğim dizi. çok tatlı kadın ya.
dizi izlemeyen arkadaşımın bile izlediği dizi.vay anasını sayın seyirciler..
eğer ki gerçek hayatla biraz ilintili olabilse idi adı muhtemelen "sosyal güvencesiz ev hanımları" olurdu.
an itibarı ile hiç kimsenin bir eva longaria olamayacağını kanıtlayan bir dizi. sorarım size desperate housewivesdaki güldürü öğesi umutsuz ev kadınlarının neresinde? olmamış diyorum. **
çakma ve boktan olmuş dizi.
1. sınıf çakma desperate housewives
izlemediğim için iyi veya kötü bilemem ama;
çakma değil, uyarlama dizidir.