bugün

son 2 sayıdır çizmeyen yazardır efendim.ayıp ediyor çemçük ağızlı...**
9 aralık perşembe günkü sayısında umut sarıkaya mevcuttur. baktım ama almadım dergiyi ;lakin hatırladığım kadarıyla bu hafta eski günleri aratmamıştır.
radikal'deki söyleşisinde "karikatürde son hafta ne yapıyorsan osun, geçmişine kimse bakmaz. Bu adam yılların çizeri bari güleyim, diye bir şey yok. Son hafta komiksen komiksindir" demiş adamım.
che guevara : gerçekçi ol imkansızı iste
dayım : adam ol canımı ye.
şu an mizah dünyasının en çok güldüren ismidir.
çocukluğumu çizen adam. Kitabının arkasındaki sobalı evdeki bu kadar ayrıntıyı nasıl da aklında tutmayı başarıp üstüne üstlük tüm ayrıntılarıyla çizmiş olan kişi.
tam bir detay delisidir. 'bu adam karikatürlerini hd çiziyor yaoooğğ' demişti bi arkadaşım...
ince noktaları bu kadar rahat bulup gerçekten güldüren insanlardandır.
özellikle mutsuzluk bölümleri harika ötesidir.
umut sarıkayasız bir hayat düşünemiyoruz.
banyo gibi saraydır. gülmekten altıma sıcırtmıstır.
iskeletor : o kadar kötülükten itlikten fırsat bulup da bir türlü cüzdanı değiştiremedim he-man. hala ortaokul resmim var kimlikte..
he-man: aa ne acayipmişsin sen lan küçükken, vay be!.. ck ck ck ! bende küçükken sarışınmışım !

soyadı : çakıroğlu
adı : iskeletor
ana adı : seher
baba adı : akın
kan: yok
doğum yeri : uzay
dini : hayvanlık .
milleti üze üze ev yaptırdın kendine radiohead.
başarısız çizer. picasso ve dali'nin karikatürlerinin, her zaman altında kalmaya mahkumdur eserleri.
- ekrem yanağıma erik koydum lan..vursana, daha hızlı vur oğlum, ezildikçe emiyorum suyunu.. HIKSSH!..
+ ulan bahar geldi millet sevgili yapıyo, geziyor, sevişiyor..bizim etkinliğe bak bi de..her bahar aynı..
- oğlum ben savaş başlarken götümü açıcam..şaşırtmaç olur düşmana karşı..var mısınız lan benle?..
+ mına koyim düzenli orduda nerelere geldik..senin gibi vilyım volis'i başımıza mareşal yapanın götüne koyim..zevzek.
"dar gelirlinin travması olmaz" lafıyla ne kadar büyük bir tespit ustası olduğunu bir kere daha kanıtlayan kişi.
insanı anırta anırta güldüren adam.
castin biber ve 31siz geçen ergenlik :

http://a2.sphotos.ak.fbcd...672_1842112_7776839_n.jpg
5 milyon borç istenmeyecek sanatçılar listesiyle yarmıştır.
maalesef gençlerimiz tarafından kız düşürmek için esprileri karikatürleri ezberlenen şahıs.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
bu hafta (yani bugün çıkan değil, önceki) çıkan uykusuz dergide kendisini badem bıyıklı çizerken başbakanı rahatlatmak için üstlendiği misyon kahkahalara boğmuştur.
galiba beğenildikçe kendisine gereğinden fazla bir güven duymaya başlamış.çünkü okuduğum benim de söyleyeceklerim var adlı kitabında sona gittikçe hikayelerin her biri bir öncekini aratıyor .
yaran çizer.

--spoiler--

"kadınlar dayım gibidir. ne zaman gelecekleri asla belli olmaz."
tolstoy

--spoiler--
bu adam ölmemeli.
(img:#122712)
Benimde söyleceklerim var, isimli kitaplarıyla beğenimi kazanmış kişi.
rembrandt'ın anatomi tablosuna yazdığı şu diyalogla beni benden almıştır:

- tıbbın az geliştiği çağlarda yolunuz hastaneye sakın düşmesin çocuklar. geleni geçeni kesip içine bakıyoruz şimdilik. biliyorsunuz, tıp fakültesinin puanlarının arıcılık fakültesinden daha düşük olduğu bir çağda yaşıyoruz.
- peki hocam o elinizde tuttuğunuz nedir?
- kol!