bugün

can sıkıntısından sardım.
Reklam alıyor. Alsın almasın demiyorum ama alınan reklamlar sözlüğe girerken sayfayı kitliyor. Girince çıkış yapmıyorum artık. Mafya gibi sözlük.
eskiden sadece yazardım pek takmazdım kalitesini trolünü ama şimdi midem b ulanıyor.
hakkı savunduğum için beni ikinci kez çaylak yapan sözlük. zira gerekçelerine bakınca insanın gülesi geliyor. sol tarafındaki bir sürü angut başlık ve tanım sahibi yazarlar sözlüğün değerini kanalizasyon çukurlarına atmışken niye ben nan?..
an itibari ile
(bkz: bir kadını delirtmek için yapılacaklar)

sözlük ahalisinin kadınlarla bir alıp veremediği var ama çözemedim, du bakalım.
sözlükte yeni bir trend başladı.

xxx yapıp xxx şuku almak

xxx yapıp xxx çuku almak.

sözlükte aslında bir kural var.ayıp gibi birşey yani, aldığın çukuları şikayet etmek yada başkalarının aldığı şukulara şaşırmak.bunlar eskiden dile getirilmezdi.

doğal akışına bırakmak lazım, bırakalım sözlük aksın, herkes istediğine özgürce oy versin.

bu tarz entrylere şuku verin!!

diye yazarları kısıtlarsak , aldığın şukununda anlamı olmaz.
dışarıdan bakınca şu şekilde sahipsiz bir yer olarak gözüken sözlük.
görsel
görsel
görsel

böyle giderse sözlüğe girerken karşımıza çıkan o reklamları verenler kapını çalmaz ismail.
2012'den beri üyeyim şu sözlüğe, yazar oldunuz mesajı telefonuma geldiğinde aşırı sevinmiştim babama mutlululukla söylemiştim aferin oğlum artık senin de fikirlerini ifade etme zamanın geldi demişti.

4 sene boyunca fikirlerimi güzelce ifade ettim, güzelce yazıyor idim.

ama velakin artık sözlüğün tadı kaçtı, iyice boka sardı.

lise çağında gelen yazarlar, salak salak başlıklar.

artık yazma hevesim kaçtı, buna izin veren mod denen insan demeye bin şahit yaratıklara da selam olsun.

tanım : her türlü cinselliğin döndüğü, bilgi içerikli entarilerin değer görmediği, patlamış mısırın 30 artı alabildiği bir sözlük.
iyice boku çıkmış sözlük.

Az önce gördüm 60 bin tane evet giren yazar şikayet ediyor amına koyayım.

Böyle sözlük mü olur lan ben gidiyorum.
Ne yazık ki hala Aramızda bu platformu ciddiye alan ve düzeleceğine inanan yazar arkadaşlar var.
Ne yaparsanız yapın bunlar beyhude çabalar.
Alan razı satan razı, bu format tarzında.

Bu Sözlüğün götüne şemsiye girmiş ( hemde Algida şemsiyesi ) yetmemiş o şemsiye açılmış.
Artık bu sözlük dikiş tutmaz, iflah olmaz, adam olmaz.

Sahibi gözünde burası para sayma makinası zaten.
sılılınca zaman öldürdüğüm tuhaf sözlük.seviyorum seni sözlük.
ya burada bir kitle oluşmuş, bildiğin habis bu kitle ama artık tedaviye cevap verecek durumda değil. metastaz yapmış tüm sözlüğe yayılmış.

ergen kitlesi bu. daha doğrusu ergen kafası kitlesi.

ergen olanı anlarım, daha akil baliğ gelişmemiş, kafa çalışmıyor. çünkü çalışması gereken kafanın içi hormonlar tarafından işgal edilmiş. yani bir şekilde mazur görülebilir yanı var, ki tahammül eşiğim çok düşük olsa da.

ama anam, babam yaşındaki adamların/kadınların ergen kafasında şu sözlükte olmasını kabullenemiyorum ben. sorsan "ehure mehure ama biz çok eğleniyoruz." biz de efkar yapmaya girmiyoruz arkadaş bu sözlüğe. biz de eğleniyoruz ama eğlenirken otobüste anıra anıra gülen ergenler gibi etrafı rahatsız etmekten imtina ediyoruz.

çok laf kalabalığı yaptım asıl diyeceğimi unuttum. heh, bu kitlenin şöyle akıl sınırlarını zorlayan bir yazım tarzı gelişmiş;

entry: bence de kadınların gitmemesi gereken bir mağazadır.
ardından gelen entry: anladık tamam amın var.

entry: x'i y yaparken z'ye değdirdiğimiz paralel eksenlerin logaritmik izdüşümleri.
ardından gelen entry: ne diyon lan sen değişik?

entry: bu örnekte hayvan gibi uzun yazılmış herhangi bir konu üzerinde 5 sayfalık bir yazı diyelim, öyle bir entry yazılmış olsun.
ardından gelen entry: durumumuz yoktu kardeş okuyamadık, özet geç lan piç!

ya gerçekten bu neyin kafası? bu neyin özgüveni? bu neyin gevşekliği? bu neyin yalaklığı?

bilmiyorum ya ben çok yaşlandım artık espri anlayışım "şişe desene şişe, git duvara işe" seviyesinde kaldı ya da yeni oluşmuş bu kitleye ait bu yazım diline henüz adapte olamadım.

bilemiyorum.
5-6 sene önce bir kez zirvede gördüğü yazarı sokakta durdurabilecek insanı korkutan yazarlara sahip sözlük.bir kez görmek kısmını es geçiyorum kendi arkadaşım bu kadar süre görüşmesem selam vermeye cekinir özgüvene ayrıca hayran oldum.
Geç de olsa zorlana zorlana geldiğim sanal ortam.
bana hakaret küfür eden herkesi hakımı helal ediyorum. paraleller hariç.

zaten günaha çok girmişsiniz bir de bunu ben arttırmayayım.

hak olanı söylemeye devam edeceğim.

ekşi sözlükten daha fazla küfür yediğim sözlük.
(bkz: sözlük yazarlarının giderek insanlıktan çıkması)
üzülerek söylemeliyim ki, seviyenin her geçen gün düştüğü sözlük. trol desen var. sapık desen var. partizan desen var. faşist desen o da var. cahil desen ondan da var. yani şöyle adam akıllı, bilgi içerikli entry giren yazarların azınlıkta kaldığı sözlük.
şimdi burda on kaçıncı nesil caylak filaniz ama ilk kuruluşunu hatırladığım sözlük. O zamanlar yani kurulduğu gün ekşi sözlük' ten yazarlar gelip burda eğlence niyetine çöp entryler girip, gülüp eglenip, dalga geçip gitmislerdi. Benzer maksatla olmasa da benim de bir hesabım olacakti, belki halen de aktiftir ama hatirlayamadim şimdi.
Aradan geçen bunca yila ve zamana rağmen kapanan onlarca sözlüğün aksine güçlenerek ayakta kalmasi hem takdir edilesi hem de sevindirici. Üstelik kullanıcı ara yüzü bakimindan diyebilirim ki number 1 durumuna yükselmiş. Bunu beğendiğim için geldim.
Ciddi manada troll kaynayan sözlük.

Tek tezleri ''slogan ''olan trollerle dolup taşıyor.
yaşlıyım, hastayım. huysuz ihtiyarın tekiyim. huysuzum ama sabır eşiğim yüksektir, tahammül seviyem en üst seviyelerde gezinir. gençken sözlükte olanlara tahammül edemezdim mesela. kavga ederdim, ayarlaşırdım, sözlüğü bırakır bırakır gelirdim. şimdi öyle değil, her şeyi geçtim siyatiklerim var, romatizmam var, kireçlenmem var öyle zırt pırt gidip gelemiyorum artık sözlüğe. sözlükte olanları da pek umursamıyorum açıkçası.

lakin, buna rağmen, tüm yaşlılık hoşgörüme rağmen; o kadar değişik insan var ki şu sözlükte benim bile tahammül sınırımı zorluyor. insan ekrana bakıp, okuduğu şeyden tiksinir mi, midesi bulanır mı? oluyormuş.

bu kadar değişik insanı istesen biraraya getiremezsin gerçekten.
Bazen, üç sayfayı işgal edecek, yoğunluklu, referanslı, karşı eleştirisi de yapılmış yazılar yazıyorum "entry gir" diye bizlere sunulmuş o küçük, kaygan dikdörtgene.
Sonra kimle bunun eleştirisini yapıp, soğuk biramı ergen terleriyle içeceğim? Diye düşünüp içtiğim birayı paylaşıyorum. Mottosu "troll olmak huzur verir" olan felsefik oluşum.
Ağzı bozuk şişko ergen kızlarla, amsalak karı yalakası liseli ve üniversitelilerin cirit attığı yer.

Kadınlar hakkınfa yapılan eleştirilere kimse argümanla yanıt veremez. Ya söverler ya anan yok mu derler. Garibin ekmek peşinde sözlükte.
bir pc den oturumu açık bırakıp gittiğinizde, başka pc den ya da telefondan profilinizde şifre değişikliği yaptığınızda önceki yerden oturumu kapatmayan site. oysa oradan yeni şifrenizle giriş yapmadınız...

zall bunları es geçme bak sana uyarım olsun. önemli şeyler bunlar.
özel mesajla resim atmanın entry girmekten zor olduğu site. entry girerken nasıl direk resim atabiliyorsak özelden de aynı şekilde yapabilmeliyiz. mesajlaşmak daha kolay olmalı.

bak sözlük için çalışıyoruz zall. şuraya yazdığım önerileri işyerinde müdüre yapmıyorum amk.
bu akşam başka bir salak.