bugün

benim için ilk göz ağrım. niye olduğunu hala pek kestiremesemde o kadar sözlük arasından ilk bu sözlüğe üye olmak geçti aklımdan öylede kaldı.
spoiler ibaresini kullanmayan bir çok dallamayı barındıran sözlük.
sanırım bu sözlük yazarları başka bir çok yerde de yazmakta. benim de 2. üye olduğum oluşumdur kendisi.
az önce bir başlığa tıklayınca psikopat bir kız gösterip hemen sonrasında o resmi kaybeden sözlük.

o neydi lan öyle?
an itibariyle doğaüstü varlılara takmış durumdadır.
şu girişteki reklam olayını deliler gibi abartmışlar. o nedir arkadaş, tam ekran reklam gösterimi!!1 allahını seven üstüme adblocker atsın diye dolaşıyorum artık odada. yuh!
az önce ortasında ''i'' harfi olan bir şey gösterdiler. tam göremedim, neydi o?

üç harfliymiş herhalde.
"Amerika Birleşik Devletleri" adlı başlığa, ABD yazmama izin vermeyen sözlük.
@ smile gibi ifadelerin kullanılmadığı seviyeli sözlük. noktalama işaretlerine de çok önem verirler.
Uludağ sözlük herşey , 18 senelik kardeşimi bulmamı sağladı iyi ki açılmışsın uludağ sözlük .
bundan 3,5 ay önce ne ise hala aynı olan sözlük.
karbonfiber gibi. değişmiyor. aynı seviyesiz başlıklar, aynı troller, aynı konular...

aşağı yukarı 3,5 ay önce isyan bayrağını çekmiştim. sözlüğün ateşini yükseltmek yaklaşık 15 dakikamı aldı. nick altıma ironiden anlamayan sözlük yazarları üşüştü.
tabi bir çok yazarın yaptığı gibi anket doldurmak en makulü burada. şu anda şöyle bir göz at sol frame'e. bir göz gezdir bakalım kaç tane elle tutulur başlık göreceksin?
bir elinin parmaklarını geçecek mi sence?

bundan 3,5 ay önce şöyle demişim:

(bkz: #15181736)

3,5 ayda neler neler değişmiş.. sevgilim beni terk etmiş, istanbul'dan afyonkarahisar'a atanmışım, hayatım bir anda değişmiş; ama güzide sözlük hiç değişmemiş. hala aynı saçma sapanlığıyla duruyor.
artık buralara fazla uğramıyorum. istanbul'dayken zirvelere gidiyordum arkadaşlarımın hatrına. şimdi de bu sözlük sayesinde tanıdığım 5-6 arkadaşım var. onların hatrına buradayım.

sözlüğün radyosundan sorumluydum o dönemler. sonra 3 aylık kafa izni alınca haliyle başka birine devredilmiş olabilir. devredilmediyse afyonkarahisar'a yerleştiğimin ikinci haftası tekrar o işleri devralabilirim.
her neyse; eskiden az çok bir forsum vardı buralarda. bakıyorum da şimdi kim kime dum duma.

her işte bir hayır var demişler,
afyon'a bir gideyim hele.
sol frame'i iç açmayan, hiç açmayan. üzülüyorum.
şikayet edenlerin bilgi entrysi girip uygun gördükleri başlıkları açıp, entryleri girerek zenginleştirebileceği sözlük.
üye olalı aylar olmasına rağmen ilk kez bu hafta baya ilgi gösterdiğim şu sıcak ramazan günlerinde oruçluyken zamanın hızlı geçmesini sağlayan sözlük.
Benim gibi guzide ve nadide bir yazara sahip olan sozluktur.
2 yıl aradan sonra geri dönülen yerdir. özlemişim eski dostları.
daha çok gençlerin kendilerini anlatamak istediği bir yer.
ramazan ayında mini etekli kadın temalı reklam alarak çok yanlış yapmış olan sözlük.
bir takım güruhun sövdüğü ancak aynı zamanda müptelası olduğu sözlük.
bu ne yaman çelişki.
uğruna 1000. * entry'mi girdiğim güzide sitedir.acısı tatlısı olmuştur ama bilgi , kültür anlamında bana yeterince katkıda bulunmuş sitedir.saygılar.
mobil'den girilen entry'leri göstermeye bile başlamış, ben görmeyeli serpilmiş sözlüğüm.
android isletim sistemi icin olusturulan android aplikasyonu gayet kullanisli olmustur. bir iki eksik olabilir ama gayet stabil.
üzerleri örtülmüş duyguların ya da daha doğru bir ifadeyle bastırılmış duyguların, sözlük formatı dahilinde açığa çıktığı sosyal platform, maskeli balo. yazılandan daha çok yazan üzerinden dönen sözlük.
bir insanın hayatını ne denli etkileyebileceğini bizzat gördüğüm sözlüktür. vakti zamanında buraya yazmış olduğum entryler güzel bir geleceğin hayalini kurduğum insanla aramdaki en büyük sorun. işi gücü bırakıp beni 2009-2010 yılında yazmış olduğum şeylerle yargılıyor. öyle canım sıkılıyor ki, insanın neden cinnet getirdiğini anlıyorum, benim açmak istemediğim, geride bıraktığım konuları dönüp dolaşıp "sen sözlükte böyle böyle yazmıştın" denmiyor mu? ah diyorum ah... keşke yazmaz olaydım buralara. biliyorum yarın gideceğim yerlerde can derdinde yaşarken o hala buraya yazdıklarımın peşinde olacak.

edit: biliyorum bunu da okuyacak ve diyecek ki: "güzel bir geleceğin hayalini kurduğum" demişsin ancak "sevdiğim" dememişsin diye.
giriş ekranındaki nick ve parola kısmının büyük-küçük harfe duyarlı olmadığı sözlük. ben yeni yeni öğreniyorum.