bugün

oylama zımbırtısı arasıra çalışan, şeysidir. istimlak edilerek kamu yararına sunulması beklenmektedir.
oylanan entryleri göstermeyen sözlüktür.
sözlüktür.

ekşi'yle beraber türkçe karakter olayına girmiş. önemli bir adım kabul ederek atılmış bu hamle, kanımca en çok itü'ye yarayacak; ama kısa vadede.

ne derseniz deyin, karıştı şimdi burası. türkçe karakterle açılmış başlıklar, eskileri, oy kullanma, oylara bakma sorunları falan... ortalık karıştı.
ekşi'de de durum çok farklı değil. orada, yazarlara verdiler başlık değiştirme görevini kısmen ve bu oyalayıcı olabilir yazar için ama zırt pırt gelen mesajlar insanın canını sıkıyor. 3 sene önce yazdığım entrt taşınıyor, bana da otomatik mesaj geliyor. zırt pırt yeşeriyor "mesaj" butonu. ulan yoksa cidden dincilerin eline mi geçti ekşi? ne bileyim, böyle yeşil yeşil... bilinç altına oynamaya mı başladılar acaba?

lafı uzatmanın anlamı yok. şu aralar karışık 2 büyük sözlük.

bir süre uzak duracağım kendi adıma sanırım. aynı şeyi yapacak başka yazarlar da tanıyorum.

hadi bakalım...
yazılan bir entry'i beğenmediysen ekisiyi basar geçersin . bunu anlayamayan yazarlar var ne yazık ki burada. hayır lan çok seviyorum burayı saçma sapan yerlerde buraya bok atılmasını , bir olay çıkınca hemen 'aa bak şu adam sözlüğe kaka yaptı' gibi konuşmaları, verilen ayarları anlamayıp ' öbürüde işedi' gibisinde ciddi takılma sevdalarını. yapmayın yavrum yapmayın çocuğum, şuraya herkes kendi fikirlerini yazıyor sen nasıl düşündüğün şeyin doğru olduğunu düşünüyorsan bende yazdığımın doğru olduğunu düşünüyorum ki yazıyorum, ibneliğine yapılmış birşey var gibi celalleniyor bazıları . işine bak arkadaşım bas eksini geç , beğenmediysen altına kendi doğrunu yaz .

olaydan olaya atladığım için karıştı yazılanların hepsi malum sözlüğe değil tabi, şimdi onlarla özel ilgileneceğim;

gece modlarımız facebook hesaplarından manita düşürüp aleme akmış olduğundan , aa pardon bizim modlar değildi o facebook'ta hesap açıp manita düşürmeye çalışanlar neyse efenim konumuza dönelim, adamlar osura osura uyuyordur , belki bir sorunları vardır insanlık hali onunla ilgileniyorlardır, yahut hepsi aynı anda ishal olmuştur sözlüğe bakamamışlardır, bir pipi kafalı gelip buraya ediyorsa zaten o buranın yazarı değildir demek burayı sevmiyordur , peki burada sözlüğün , yazarların, modların , admin'in suçu nedir ? sadece burada yazmak mı ? kasılmayın evladım efendi olun gidin üçüncü katlarda efendi efendi her hafta zirvenizi yapın belki manita düşürürsünüz .
her geçen gün güzelleşen ilim-irfan yuvası...
ortamdır.

ne facebook ne msn ne yonja. arkadaş olmanın tam yeri. facebook'da, msn'de, yonja'da en karizma hallerinizi, en güzel görüntülerinizi koyabilirsiniz. ama burada yazarların yazdıklarını uzun sürede okuduktan sonra hepsi için kafanızda bir şekil çizebilir ve o kişiyi çok daha iyi tanıyabilirsiniz. evet burada da yalan atabilirsiniz, ama bir kere iki kere, yazmak bazen düşünmektir, bazen yaşamak, bazen ikisi de. içinizdeki sizi okurken biz, ne kadar yalan atsanız da orada olduğunuzu bilebiliriz.
bu gece pek bir ciddi takılan canım sözlüğüm. bir elimde purom, diğer elimde viskim takip etmekteyim.
yazarların bazılarında sorun olan sözlük. türkçe karakter uygulamasına geçiş yapıldığı bir dönemde daha yönlendirmesi yapılmamış ama aslında var olan başlıkların türkçe karakter içeren başlıklarını açarak sözlükte kirlilik yarattıklarının farkında değiller. ya gammaz olmak istiyorum diye moderatöre başvurun ya da bir süre sakin olun. aynı başlıktan 2 tane açmak tatmin olmanızı mı sağlıyor?
gittikçe siki tutan yer. evet "sik"i tutuyor.

sözlükte olan başlığın türkçe karakterlisi bir daha açılıyor, o yetmiyor, maksat başlık açmak olsun deyü türkçe karakterli başlıklar açılıyor.

ne zaman geçer bu heves, ne zaman son bulur bilmem ama sözlük boku yedi.
sadece bende mi bilmiyorum ama türkçe karakter içeren başlıklara girilemeyen yer. başlığa tıklayınca saçma sapan şeyler çıkıyor karşıma. son girilen entrylerden başkasını okuyamıyorum.

acaba erken mi davranıldı türkçe karaktere geçmekte? altyapı yapmadan hızlı treni koydun kaza yapmazsın umarım...

bu arada bilmem kaç saattir derdim var dan attığım mesaja cevap vermeyen moderatörlerin de yoğunluğuna veriyorum bu ilgisizliği. cevap almak için geyik mesaj atmaya gerek yoktur umarım.
zorunlu bir ihtiyaçtır. bazı anlar gelir, güldügümüz, eglendigimiz yada bizi etkileyen bi olayı dışarı vurmamıza olanak sağlayan okuldur yuvadır.. olayın fikir babası kimse allah razı olsun..
(bkz: o değil de bir sözlük vardı ne oldu ona)
tahminimce; şu türkçe karakter mevzusu biraz daha rayına girene kadar geçecek olan zaman çok kafa kurcalayacak olan, sözlüğümüz.
türkçe karakter olayı kimi zaman yanlışlıkla oluyor. dün bende çok kızdım var olan başlıkların türkçe karakterli olarak tekrar açılmasına falan ancak bu yanlışlıkla oluyor. bu gün benim de başıma geldi. arkadasını kıskanmak baslıgına bir entry yazdım ekle dedim ve arkadaşı kıskanmak diye bir baslık açtı kendiliğinden. var olan baslıga yazmadı ancak yeni bir başlık actı falan. sebep budur cogu zaman hemen kızmamak lazım. günler gectikce iyice oturacakr yerli yerine sanıyorum.
türkçe karakter nedeniyle, 2 farklı şekilde açılmış başlıklar var. umarım tez zamanda bir çaresi bulunur, aksi taktirde tüm başlıklar birbirine girecek. daha sonra ortaya çıkacak büyük bir patlamayla minik minik uludağ sözlükler gözlenecek.
başlıklar birbirine aktarıldığı zaman önce girilmiş girdilerin yeni başlıkta da alt sıralara girdiğini bilmeyen yazarların "sözlüğe türkçe geldi kötü oldu" yaygarası kopardığı sözlük.

yahu yavaş yavaş taşınacak başlıklar, sanki borsa oynuyorsunuz da bu teknik aksaklıklar nedeni ile zarar ettiniz!

bu arada türkçe karakter olsun olmasın, bugüne dek saçma sapan başlık açan yine saçma sapan açıyor başlığı. saçmalıkların daha çok yazar ve moderatörlerden kaynaklandığı unutulmamalı. kişi kendisini tartmıyorsa bütün önlemler alınsa da elde edilecek sonuç kişinin yaratıcılığına ve performansına bağlıdır.
hiç kimse söylememiş ben söyleyeyim. türkçe karakter farkı yüzünden aynı başlıktan iki tane açılıyor. bu çok kötü bişi.

bir de türkçe karakter farkı yüzünde aynı başlıktan iki tane filan açılması da çok kötü. :(
türkçe karakter olayı üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi ve kafa yorulması gereken oluşum. ben seçimi filan bıraktım arkadaş. bu türkçe sorunu çözülmeden çişimi bile yapmayacağım. cidden ilaç kullanmaya başladım sinirden. hayır zaten sinirli adamım, şimdi titremeye başlıyorum her başlık açıldığında, "acaba türkçe karakter var mı?" diye. varsa tokat atıyorum suratıma istemsizce.

kudurcam yemin ederim kudurcam.
kimse yazmamış ben yazayım, türkçe karakter yüzünden aynı başlığın iki kez açılabildiği sözlük.
galatasaray' dan nefret eden fenerbahçe fanatiklerinin ve demagojilerinin iyice can sıktığı sözlük.
bir türkçe karakterli birde türkçe karaktersiz, şerefsiz, götlek aynı başlığın açılabilrdiği ilginç oluşum. ebeveynlerime söyledim götüşlerine şaplak atacaklar.
bu arada, türkçe karakterli başlıklar yüzünden karışan sözlük.
yarım saat kafa dagıtmak, 'vendetta bişey yazmıs mı lan' 'du bakıyım en iyi entrylere' diyerek girilen, güzel vakit gecirmek, bilmedigin konularda birşeyler ögrenmek, kendini geliştirmek veya sadece öylesine dolasmak icin girilen ancak son entryleri veya baslıkları:
'chp lilerin chp den beklentisi'
'alevilerin hala chp ye oy vermesi'
'chp pkk açılımı yapsa bile hala oy verecek kitle'
'kılıçdaroğlu nun gümbür gümbür istanbul a yürümesi'
'chp lilerin hala chp yi desteklemesi'
'chp nin çok beceriksiz bir parti olması'
'chp nin seçim sloganı bile olmaması'
'chp nin çelişki yumağı bir parti olması
'chp zihniyetinin çöp dağından ibaret olması' olan hayatta siyasetten daha önemli seyler de oldugunu bilmeyen garip yazarlar yüzünden insanda girme istegi bırakmayan, forumdan bozma garip sözlük.
(bkz: lan bi dur)
(bkz: hayatta farklı hobilerin olsun)
egoların tatmin edildiği yer.
tatlı sözlüktür lan. bazen insanın ruhunu sıksa da eğlenceli. şu sol frame'e iki tane 21. yy'da hala .... insan şeklinde bi başlık gönderilsin, ay aman bütün sağduyulu, sevgi pıtırcığı arkadaşlar doluşuyor ayar verecem diye, entryler, bakınızlar uçuşuyor. gercekten hoş ya. herkes farkında, acan da farkında başlıkta ne halt ettiğinin ama ders verme tutkusu hepimizin ruhuna işlemiş, herkesin elinde tebeşir yazıyo sürekli. cici. ama yazılmalı zaten; okuması güzel, ardından; o başlıkta atışanların birbirlerinin nickaltlarına yazdıklarını takip etmek güzel. bildiğin dizi ya. hoşca vakit geciriyoruz. siyaset, futbol, din falan filan olaylarına hiç girmeyeceğim, insanların birşeyleri konuşabilmesi, tartışabilmesi lazım. ha kimi tavsancıkların yaptıkları bilgi aktarımı mı, iletişim kurma mı yoksa höyyytt yasa benim deme mi bilinmez. olsun hepsini seviyoruz.
hindistancevizi üzerine karamel sözlüğüdür.