bugün

böyle bir şey yoktur, popülerliğin fazla olması ekşiyi kaliteli uludağı kalitesiz yapıyorsa ve siz de buna inandıysanız o zaman bsg denilmesi uygundur hepinize.
Kabul etmek gerekir ki ekşi sözlük, sözlükler aleminde bir referans noktasıdır. Uludağ sözlük'e girmek kolaydır, hatta çoğu kez yazabiliyor olmak bile yeterlidir. Oysa şimdi ekşi'ye başvursanız sıranız 80000 civarında olur. Kaliteye gelince, elbette burası daha kalitesizdir. Yönetim anketörlere karşı çok esnektir. sol tarafa bakarsanız bunu görürsünüz. Peki neden böyle diye sorduğumuzda kendi kendimize, sanırım "müşteriyi kaçırmamak" sonucuna varabiliriz. Öyle ya buranın bir reklam potansiyeli var, yönetimin anketörlere ve affedersiniz ama boktan yazarlara yol vermesi demek, düşen uuser sayısının reklam gelirlerine olumsuz etkisi demektir. Tatlı para için, tatsız yazarlarla yaşamaya devam. Yazdığınız güzel şeyler, fikirler de anketörlerin sorularına kurban gider böylelikle.
kesinlikle doğrudur, burda bir çok arkadaş ne zaman bilgi içerikli veya uzun bir entry girse ya okunmuyor ya da entry okunmadan hemen eksi veriliyor. durum böyleyken kalkıp çok da kaliteli olduğunu söylemek saçmalık olur.
salladıracaksın iki tanesini taksim meydanında bak bakatım bir daha trollük yapıp sözlüğün kalitesini düşürüyorlar mı.
uludağ sözlük istanbul gibidir. kozmopolit bir yapısı vardır, ortasından deniz geçmese de hiçbir sözlükte olmayan bir potansiyele sahiptir, kıyaslanmaması gerekir. ama illa bir şey kıyaslanacaksa iki sözlüğün büyüme hızı kıyaslandığında uludağ uzak ara öndedir.
uludağ sözlük zeki ama çalışmıyorsa,
ekşi sözlük tıp fakültesi beklenen öğrencidir.
aklıma komiklikler getirmiş başlıktır.

-Nedir yani onlar şokella yerken biz çokokrem mi yiyoruz?
-Nedir yani onlar gülerken sandalyeden düşerken, biz taburede mi ağlıyoruz?
-Nedir yani onlar Lost izlerken biz yalan rüzgarı mı izliyoruz?
-Nedir yani onlar "uludağ limonata" içerken, biz "ekşi" limonata mı içiyoruz?!!
değişik cümlelerle açılmış bir çok benzer başlıkta sürekli ve tekrar tekrar yorumlanan durum.
"otobüs kokuyor" cümlesiyle "uludağ kalitesiz" cümlesi aynı anlamdadır. anlayana.

güzel güzel yazılıyor arkadaş dillendirmeyin zırt pırt.
böyle başlık açarsan normaldir denilecek durum.
biraz daha ciddi konularda daha bilgilendirici konulara yönelmemiz halinde daha kaliteli hale geçeceğini düşünüyorum.
(bkz: sözlüğü cinsellikten kurtarma hareketi)
ekşi-itü-ulu arasında kalite farkı yok. tarz farkı var, ciddi anlamda öyle. itü biraz ağır ilerliyor ikisine göre.
kalitesiz değildir sadece önünde kat etmesi gereken uzun bir yol vardır. ama kalitesiz olduğunu düşünüyosan ekşi seni bekler.
ekşi, şehirli seyhan nehri ise,
uludağ taşralı ceyhan nehri'dir.

(bkz: memleketi ile vurmak)
(bkz: kırk yıllık yazarım böyle sıçış görmedim)
açık ve net biçimde züğürt tesellisidir.
parmakkaldirancocuk'a katlıyorum, bizim bebeler büyüdüğünde aynı kaliteye ulaşmamız mümkün olacaktır.
(bkz: genç bebeler rahatsız)
aramıza alma gafletine düştüğümüz troll yazar saçmalamasıdır.
şu an için iddiadan ibarettir. sözlük yönetimi sağlam bir tetkikle yazar ayıklama işine girmelidir. türkçeden bihaber çok fazla yazar var. entrylerin en az yüzde 15'i hatalı. yardıma ihtiyaç olursa modlar özelden iletişime geçebilirler. yazarın üç entrysini okusam ne mal olduğunu anlarım. o derece yani.
burdaki yazarlar belirlediğine göre bu kaliteyi.
kalite'den kasıt kendini kasarak başkalarının beğeneceği entryler girmekse uludagsozluk kalitesizdir.
(bkz: kaliteden kasıt casati)
yalandır. Ekşi kendini beğenmiş, ukala yazarlarla doludur. Uludağ sözlük yazarları ise daha samimidir kanımca.
Bir zamanlar yazarlık için başvurduğum 2 yıl civarı bir süre bekledigim, fakat halen sıranın gelmemesinden dolayı uzun bir takipçisi olarak çemkirdigim istemeyerekde olsa doğru bir önermedir. Kalitesiz olsa bu kadar uzun bi süre beklermiydim yazarlık için sorusunu hemen akıllara getirmektedir. Zaten ordaki yazarların hepsindede bi havadır gidiyor kimsiniz lan siz kim?
uludağ gümbür gümbür geliyoo..
(bkz: sbs 2011 tercih sonuçları)