bugün

yarın yada birkaç gün sonra dedin kaç gün oldu ben butonu yok zall efendi sol frame akmıyor eğer böyle devam ederse pek tutulmaz ben söyleyeyim de önemli olan boyutu değil işlevi.
karmaşık olduğu için kullanmadığım tasarımdır. eski tasarımın her türlü gideri var.
bazen donmakta, engel olamıyoruz...
bir iki sıkıntısı olan ve bunların da üstesinden gelineceğini düşündüğüm, portakal temasında kullanmak çok hoşuma giden tasarım.

gözüme çarpan kusurlar;

bir derdim var butonu yanmıyor.
sol frame otomatik yenilenmiyor. (sorun bende olabilir)
entry takip nereye gizlenmiş çözemedim. (sorun bende olabilir, bilen beri gelsin.)

ben butonunu hak getire.
zall tarafından yenilik diye bize kakalanan tasarım.

kullanmıyorum hala eski tasarımı kullanıyorum evet bağnazım vazgeçmem eskilerden. ben bunu seviyorum arkadaş o yüzden buradayım. o ne öyle feysbuk gibi arkadaş. yok bildirimler bilmem neler.

sonunda zorla o tasarımı kullanmak zorunda kalacak olmam en acı durum benim açımdan.
kötü tasarımdır. yanlış anlaşılmasın yeni tasarımlara kullanışlılığı artırdığı sürece her zaman açığımdır, bir çoğunun aksine timeline ilk çıktığında nefret etmeyip aksine bayılmıştım. ama bunnnneylaaaan? hiç bir istediğini yapamıyorsun.. eminim ki yeni tasarıma geçmek zorunlu kılınırsa büyük bir aktif kullanıcı kaybı yaşayacaktır sözlük.
zorunlu olarak herkesin dahil edildiği tasarımdır.
zall efendi isteyen eski tasarımı kullansa öleceksin değil mi? bırak kardeşim, istediğim gibi kullanayım işte. eski ara yüz kalınca ölecek misin? yoksa kodunu mu unuttun?
eski tasarım kalmalı.
yok kardeşim beğenmedim içime sinmedi işte.
değişiklik olsun deyip , en kötüyü aradık ve ortaya bu çıktı ,

biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu.
benmi yanlış anlıyorum yoksa kimin kime eksi artı verdiği artık gözüküyormu?
eski tasarımı kullanmakta herhangi bir sorun yaratmadığı sürece orada öylece "yeniymiş" gibi durmasında bir sıkıntı yok.

geldiğimiz yeri unutmadık biz, köprü altları, boş bkz'lar filan..
facebook cakması olmustur, sekmedeki kırmızı arkaplanlı 'u' harfi bile sevmemiz icin yeterliydi.

mark cakması olmaya gerek yok, sozluk dedigin ozgun olsun be kardesim.
kimin kime ne oy verdiği benim dışımda herkesin çözdüğü tasarım. birisi beni de aydınlatırsa çok sevinirim.
yazarların bir kısmını sözlükten soğutacak tasarımdır. öncelikle gözü yormaktadır. soğuk bir havası vardır. f klavyeden q klavyeye geçerken hissedilen duyguya benzer bir yabancılık duygusu yaratmaktadır. hülasa, çoğunluk tarafından beğenilmemiştir
yeni tasarım gerçekten çok güzel olmuş çok beğendim. artık hangi yazar eksi oy vermiş hangi yazar artı oy vermiş görücez bakalım. burdan zall'a çok teşekkürlerimi gönderiyorum çok güzel düşünmüş.
ekşi beta yla facebook u ilişkiye sokup yaptıkları şey. nurtopu gibi ulu yeni tasarım olmuş. alışıcaz zamanla, türkçeme de laf söylemeyin ibişler, sevmiyorum öyle cağız lı ciğizli konuşmayı yapmacık geliyo.
iyi bir tasarım değildir. ayrıca kimin kime oy verdiğinin ifşa olunması da doğru değildir. hele ki herkesi zorunlu olarak o uyduruk tasarıma geçirmek hiç iyi değildir. geçmek istemeyene siktirin gidin yazmayın o zaman diyorsanız anlayalım şimdiden.
çok iyi olmuş çok dagüzel olmuştur. büyük emek harcanmış olduğu açıktır. zall'cığımızın ve ekibinin eline sağlıktır ancak;

- ilk olarak kimse fark etmemiş sanırım; başlıkların yanında bulunan info tuşu yok. başlık bilgilerine erişilemiyor. bu tuş işe yaramaz görünse de bence gayet gerekli bişeydi.

- ikinci olarak; tamam, bildirimlere eyvallah... tamam mesaj zımbırtısı da güzel... ama kardeşim bari logo'yu feysbuk mavisi yapmayaydınız ya... bordo iyiydi bordo...

- elde olan temaların nerdedeyse hepsinde bir okunabilirlik sorunu var....

- sağ tarafta görsellerin numunelerinin sergilendiği yerde, görsele değil de ekleyen yazara tıkladığında şukela geliyor... (editeditedit: şimdi şukela da gelmiyor... saçma sapan yeniliyor kendini görseller...)

bir edit daha:

-sol üstteki uludağ sözlük yazısına tıklandığında alışık olduğumuz gibi sözlük hakkında bilgiler vermiyor. şukela getiryor....

nereye tıklasak şukela geliyor arkadaş! zall okuma oranını mı arttırmaya çalışıyor anlamadım... ?! *

--

tabi bunlar düzeltilecek. hep beraber, eksikleri tamamlayacaz. emeği geçen herkesin eline koluna, bilgisayar başında çürüyen dirseklerine sağlık...
kendimi birden android işletim sistemiyle girilmiş bir sitedeymiş gibi hissettiren tema. hoş ama klasiğe alışmışız.
facebook terk olmuştur. bir bakayım neymiş bu diye yeni tasarım butonuna tıkladım. 1 dakika inceledikten sonra hemen eski tasarıma geri döndüm. kısaca olmamış.
şuan geçtiğimdir. kim kimin entrysini beğenmiş gözüküyor süper valla. itü'de de vardı bu uygulama. buraya da lazımdı. umarım yazar bilgilerine kaç kez bakıldığı da vardır itü'deki gibi.
merakla bekliyoruz.
geçemediğimdir. bulamıyorum sağdaki butonu nereye bascam ben?
facebook ve twitter (tuvitir) karışımı taklit bir yapılanma. aşırı taklit olmuş, insan beta gibi özgün şeyler bekliyor. sözlük sözlük olmaktan çıkmış.
eskiye dönmemek için çok direndim, sevmeye çalıştım ama olmuyor. benim için yeniyi bitiren bugün butonuna bastıktan sonra herhangi bir başlığa geçmemizin neredeyse imkansız olması. beş altı kere tıklamak gerekiyor başlığa. gerçekten çok sinir bozucu.
bok gibinin ötesinde bombok gibi olmuş tasarım.

eskiye nasıl dönüyoz lan?