bugün

farklı ilgiler, farklı hayat koşulları ve değişen dünya düzeninin farklı zaman dilimlerinde yaşayan insanlar üzerinde bıraktığı etkiyle birlikte ayrışmaların, tartışmaların ortaya çıkması. cümleyi tamamladığım için mutluyum. efenim nesiller arası kavgalar hep var olmuştur olacaktır da. bugünün zamane gençleri yarının "ah şu zamane gençleri" sözünün sahibi olacaktır.

girişi böyle yapayım istedim. asıl amacım uludag sözlük'te yaşanan nesil kavgasıydı. şimdi kimse yok öyle bi şey falan demesin. var hem de nasıl var. sonradan gelen bir şey bilmezmiş gibi algılanıyor. ben beşinci nesilsem sanki bundan önceki dört neslin olgunluğuna erişememişim de o yüzden beşinci nesil olmuşum gibi saçma bir düşünce hakim. götünden uyduruyorsun diyenlere şöyle bir örnek verebilirim: yazdığım bi entry'i okuyan dördüncü nesil bir yazar 'adama bak lan beşinci nesil olmasına rağmen güzel yazmış' diyor. bu ne lan? benim senden sonra geliyor olmam senin benden üstün olduğunu mu gösteriyor. hep bi böbürlenme, hep bi ağırdan satmalar. bu ne ya? bırak kendini anlatmayı ben yazdıklarından çıkarırım senin ne olduğunu. askeriye mi burası? bana devre postası koyuyorsun?

elbette tecrübe farkı olacaktır. kimse beşinci neslin süper bi yazar kitlesi olduğunu söylemiyor zaten. bu sözlüğün bir moderasyonu varsa, ki var, siler formata uygun olmayan yazıları. bu kadar basit. "beşinci neslin etnrylerini 100 metreden tanırım" tribine girip süpermatik yazarım ulan ben ayağına yatma güzelim. bi kendi yazdıklarına bak bi de kendi nesilinden olan yazarların yazdıklarına bak. iyi kötü herkes burada. "ayyy bu beşinci nesilinden kal geldi", "ayy baygınlık geçirezamm" git ötede bayıl lan bana ne! yok ya ne kadar entelektüelmişsin sen. hiç görmedik ama? hani zeka parıltıları, hani nerede herkesi hayran bırakacak yazılar. işin garip tarafı da bu değil mi? yazdıklarıyla ilgi toplayan, bir solukta yazılarını okutan yazarların hiç bu tür kaygılarının olmayışı. onlar da birinci nesil ya da ikinci nesil, üçüncü nesil farketmez. adam işini yapıyor, döktürüyor entry'lerini.

hiç bi şey yapmayan da beşinci nesle küfredip karizma yapma yolunu seçiyor. ben şimdi sana ne diyem mahmut mu diyem tamam demiyem yolun açık olsun diyem! beşinci nesilim ya bu kadar espri, idare et gari.
'benim neslim senin neslini döver' den ileri gidemeyen seviyede gecen kavgadır.
(bkz: uludağ sözlük te beliren nesiller arası atışma)
(bkz: ama anne onlar başlattı)
(bkz: nesil catismasi)
her sözlükte olanlardan. fazla deşmemek lazım. nesilden nesile aktarılan bir şey için kafa yormamak lazım. 6. nesil gelince görürüz 5. nesli. hıh. *
bu topraklarda yaşayan insanların savaşçı kişiliğinden kaynaklandığını düşündüğüm durumdur. gereksizdir, anlamsızdır..
sağ - sol gibi, türbanlı - türbansız gibi, devrimci - karşı devrimci gibi.. her yer kavga gürültü, burda bali nefeslerimizi rahat alıp verelim..
yapmayın etmeyin abiler..
her zaman son nesile karşı yapılır.
(bkz: Hanım koş darbe olmuş)
(bkz: uludag sozluğe darbe yapılmış)
uludağ sözlükte yeni nesil diye tabir edilen 5.nesil in bir gece ansizin gelebilirim tarzında yapmış olduğu darbedir.
herkes nesilsiz olsa cozulecek sorun.

(bkz: orta yolcu yazar)
(bkz: biz sadece arkadaşız)
(bkz: besinci neslin ayar meraki)
domuzdan post beşinci nesilden dost olmaz zihniyetindeki yazarların yarattığı durumdur. *
(bkz: beşinci nesiller rahatsız) * *
(bkz: yiyin birbirinizi)
(bkz: aferin)
sözlüğü ileriye taşıyamayacak mallların faslitesidir.

beyin kıvrımlarınıza sıçayım, hala küçük yaştaki mahalle maçı statükoculuğu yapan dingiller. bokunu çıkarıyosunuz sözlüğün.
(bkz: sözlükte anarşinin yoğunlasmasi) *

(bkz: zall yetiş)
devam ederse yazarların başka sözlüklere kayacağı kavgasıdır.
nesilleri yiyim size birşey olmasın sayın yazarlar diyen bendeniz için gayet gereksiz tartışmalardır. gerek yok böyle şeylere. sözlük hepimizin. nesil dediğin isimden önceki sıfattan başka birşey değildir.
uludag veya benzeri sözlüklerde yaşanan söz konusu tartışma nesil kavramının yanlış anlaşılmasından/yorumlanmasından kaynaklanmakta. bir önceki nesilden olmak daha rütbeli olmak demek değildir. rs ne la güzel özetlemiş.
(bkz: besinci nesil yazar/#3351315)
(bkz: besinci nesil/#2957868)
(#3736468)
sözlükten başka derdi olmayan yazarların saçma sapan çıkardığı kavgadır. sanki başka derdi sorunu vs.. yokmuş gibi gelip burda elli tane başık açar 100 tane enrty girer yok şu nesile gayalım, bu nesili hamile bırakalım, öbür nesilde kamasutra deniyek... yeter ulan sokayım nesilinize.
fikir yarıştırması olması yerine en son yapılacak seviyesiz eylem.
(bkz: sozluk kulturunde en son nesle bok atma gelenegi)
(bkz: durun siz kardessiniz)
sözlükçülerin bu uğurda birbirlerine küfürlü mesaj atıp birbirlerinin bilgisayarlarına fanı durdurup hard diski yakan virüsler gönderdiği savaş.
(bkz: kaynak götüm)