türkiyede bugüne kadar ekranlara gelen en iyi dizi şüphesiz kurtlar vadisi ilk 98 bölümüdür. kurgu, senaryo, oyuncular, müzikler. efsanedir ya. 5-6 kez izledim ilk 98 i halen daha bıkmadan izlerim.
dizideki şu şarkıyı da tek geçerim.
https://www.youtube.com/watch?v=EcBWGENvnsw
98. Bölümünü 2 gün önce 2.kez bitirdiğim kurtlar vadisi dizisidir.
leyla ile mecnun belki.

bizimkiler dir. 7 numara dır.
(bkz: hiç ezel izlemeyen sözlül yazarları)

Acilen 71 bölümüde izleyin derim.
ikinci bahar.
Kardes payi.
ezel dizisidir.

tuncel kurtize saygilarla.
ikinci bahar. ezel demeyin. ezelin güzel dizi olup olmadığı tartışılır. konusu belli olmayan, hiçbir icraatın olmadığı, sadece boş laf kalabalığı ve tuncel kurtizin kaliteli oyunculuğuyla ön plana gelen bir dizi.
leyla ile mecunudur. ama süper baba, bizimkiler, 7 numara nasıl unutulur.
saçma sapan konuşmayın la.
Elveda rumeli vardi mesela. Kan cekiyordu balkanlardan.
Tatli hayat vardi sonra. Ne guzellerdi.
süper baba'dır.
"yılan hikayesi"

lütfen vurmayın arkadaşlar, küçükken sadece bu diziyi izledim, çok sevilen leyla ile mecnun, behzat ç., ezel i falan izlemedim ama eminim onlar da güzeldir.
cennet mahallesi. evet.
(bkz: yedi numara)

belki en kaliteli diyemeyiz ama izlediğim ve izlemekten zevk aldığım dizilerin başında gelir.

işbu entry sübjektif yorum içermektedir.
Aşk-ı memnu

Diziyi alay konusu yapmayı bırakıp karakterleri piskolojik yönden incelerseniz anlayacaksınız. Bildiğiniz gibi usta bir yazarın romanından uyarlamadır. Oyuncular da hakkını vererek oynamışlardır. saygıyla eğildiğim yapımdır.
ekmek teknesi ve deli yürek.
güllerin savaşı.
(bkz: çemberimde gül oya)
Leyla ile Mecnun
Mutlu ol yeter (canikom ).
ikinci bahar olabilir. yeditepe istanbul da güzeldi. vardır böyle birkaç tane daha, şu an amınsayamadım.

mesela behzat çnin yeri ayrı ama en güzel diyemem bunlar varken
gelmiş geçmiş en kaliteli dizi derken yanılgıların olabileceği başlık. x dizisi bilim-kurgu işliyorken y dizisi dram'dan bahsediyosa bunların kendi kategorilerinde en iyi dizi olma ihtimali ortaya çıkar. kendimce bizim insanımızı ve ilişkilerimizi en iyi anlatan dizilerden biri ekmek teknesi idi.

(bkz: ekmek teknesi)
Muhteşem yüzyıl.
behzat ç.

erdal beşikçioğlu'nun içinde bulunduğu tüm yapıtlar hatta.
Aşk-ı Memnu kim ne derse desin en iyi prodüksüyondu. Kostümlerinden, yemek setlerine her şey her hafta değişiyordu ki reklama talep çoktu.Yönetmenin beğenmediği tekrar tekrar çekilen sahneler hatalara, oyuncularda da isyana sebep olmuştur. Senaryo bakımından da çok kuvvetli bir eserin uyarlaması olarak bir numara diyebiliriz.
Böyle çekirdek çitleyip ailecek izlenecek 7 numara,canım ailem, bizimkiler elbette harika ama kalite bakımından çekirdek çitlenmelik.