bugün

asosyal, kişilik bozukluğu sergileyen arkadaşlara sahip olmak, sizi dersten koymak için elinden geleni yapan çılgın hocalarla karşılaşmak, bir sınıftaki çoğu kişinin acımasızca yılı tekrar etmeye maruz bırakılması çılgınlığına şahit olmak demektir.

işsiz kalma ihtimaliniz yüksektir. çünkü bu ülkenin doğa bilimleri hocaları çoğunlukla batı'dan çok geride kalmış konular üzerinde eğitim verir.

yapanlar için olmasa da, çoğu insan için zordur. hem de çok zor. kendimden değil, arkadaşımdan biliyorum.

hacettepe vb. üniversitelerde bu bölümü okumak "beni sikin" diye bağırmak gibidir 77 milyona.

saatlerce ders çalışıp tıp, hukuk öğrencisini bile çok geride bırakacaksınız. insani ilişkileri bile unutacaksınız. eğer ki 4 sene içinde tamamlamak istiyorsanız.
Allaha şirk koşmaktır.
Tekrar üniversite sınavına hazırlanmaktır.
Güzelim zekanızı heder etmektir. Sonunda akademik kariyer yapmadığınız takdirde aç kalırsınız.
Atom fiziğine de bilime de nalet olsun repliğini hayat felsefesi yapmaktır.
yurt dışında yüksek lisans ve çalışma hayatı düşünülüyorsa okunabilecek en iyi bölümlerden birisidir. ülke içinde kalacaksanız da aslında kötü bölüm değil, fizik mühendisliği okuduktan sonra yüksek lisans olarak elektronik mühendisliğine evrilebilirsiniz. maalesef ki, "saf" fizik mühendisliği çalışma alanları ülkemizde çok sıkıntılı, o konuda bir şey diyemeyeceğim...

velahasıl, fizik mühendisliği ve bir yabancı dil (japonca, korece veya almanca başta olmak üzere) sizi yurt dışında çok zengin edebilir...