bugün

gebzeye gelmeyin burası düştü.
çorum ordu samsun dan oluşan şehirlerdir.
(bkz: adana)

istediğiniz etnisitede olabilir, istediğiniz dine inanabilir veya inanmayabilir, ramazan ayında bira içebilir, en güzel camiilerde en samimi cemaatlerin arasında belki de hayatınızın ilk namazını kılabilir, istediğiniz gibi giyinebilir, istediğiniz ideolojiyi savunabilirsiniz. tabii belirli şeylere dikkat ederseniz.

şimdi diyeceksiniz ki e belirli şeylere dikkat edersek bunu her yerde yaparız, hayır hayatım yapamazsınız. adana esasen milliyetçi bir şehirdir. fakat adana milliyetçisi farklıdır. belediye başkanı olur, facebookta asar keser, ama gider rakı balık yapmasını da çok iyi bilir. adanada hayatın tadına varırsınız. mükemmel bir mutfak, sahiller, dağlar, nehirler, verimli bir ova, mükemmel caddeler, şehrin komşusu bir gölün içinde adeta cenneti yaşarsınız. bunlara alışıp dünyanın en rahat insanı olursunuz. zaten şehirde farklı kültürlerden onbinlerce insanla iç içesinizdir, rahatlığınız da buna eklenince siz toleransı yüksek ve kafası rahat, sadece yazları sıcaktan biraz sinirli bir insan olursunuz. zamanla bu şehirdeki tuhaf olaylardan bile haz alırsınız. (zorla allahın guranını satan çocuk, dama çıkan intiharcı bireyi kebap yiyerek izleyen diyen dayı gibileri.)

gelin. çekinmeyin.
(bkz: izmir) bence.
düşündüm ve bence olmadığını fark ettim.
Muğla.
Balıkesir.
Adana(özlemden ötürü).
En yaşanılır 2. Şehrinde yaşıyorum.
En yaşanılırı bilmem.
böyle giderse artık 404 not found diye cevap verilecek kenttir. başkentinde bile 3 defa ard arda bomba patlıyorsa (bkz: boş küme)
sivas dışı.
yozgat tokat çorum.
sayacaksak karadeniz kentlerini sayabiliriz. her türlü terör örgütünün cirit atmadığı nadir kentler. şahsen yaşlılığımda karadenizde bir sahil kasabasında yaşamayı düşünüyorum.
(bkz: yok öyle bir dünya)
vallahi eskişehir değil, nolur gelmeyin artık yeter.
şaka gibi an itibari ile 15 tane girdi var bir tane antalya yazılmamış. fakirler hiç gelmediniz mi antalya'ya ? *
tabiki de antalya 'dır.
bursa'dır.
hiç şüphesiz hatay'dır.

tarihiyle, milletiyle, sofrasıyla, hoşgörüsüyle, kaplıcalarıyla, deniziyle, dağlarıyla, ovasıyla, çeşmesinden içilen suyuyla, verimli toprakları ile kısaca her zerresiyle hatay'dır. üreten bir şehirdir hatay.
izmir. suriyelileri saymazsak
(bkz: bayburt)
çanakkale ve Muğla.
Tüm Karadeniz ve iç batı Anadolu şehirleri.
ESKiŞEHiR,iZMiR,ÇANAKKALE,iSTANBUL,ANKARA

ZATEN tÜRKiYENiN DiNAMiĞi DE BUNLAR...
rize trabzon erzurum ve konya
yozgatı da unutmayalım da.
eskiden izmir'di şimdi orasıda bozulmuş diyorlar.
Konya'dır. (bkz: gb)
Kekoların en az olduğu şehirler. Amını siktiğimin medeniyetsiz müptezelleri.