bugün

türkiye den siktir olup gitmek kadar şanslı olamamaktır. kısılıp kalmaktır burada. ülkeyi sevmekten çok dış ülkede yaşamak korkutur kişiyi. ayrıca iş bulamamaktır.
Ilginctir ama dogrudur. Oyle bir ulkeyiz ki terketmeye kalksan hicbir ulke seni kabul etmiyor sinirdan disari cikamiyorsun. Sozde buyuk ulkeyiz. Komik seyler sizi.
gitmiş bir insan olarak çok da tavsiye etmediğimdir.

evet bizim memleketimiz başka, avrupalılar şöyle böyle, türkiye resmen açık hava müzesi, bizim kültürümüz hiç bir yerde yok diye bık bıklayacağım kimse kusura bakmasın.

eylülde geri dönüp sahıp çıkacağım memleketime.. ben gelene kadar iyi bakın.
Onu bile yapamıyoruz amk ülkesinde. Gidemiyoruz giderayak öldürüyorlar.
arkadaşlar burası bizim ülkemiz. hiçbir bölücü yada yobaz orospu cocuguna bırakmayacağız. zamanı gelince kaçacaklar belli. inşallah o zaman ülkeyi huzura erdireceğiz. ben yurtdışında yaşıyorum inanın her karışının değerini orda tatilde değil de yaşadığın zaman anlıyosun.

hepsi siktirip gidecek güzel günler bize gelecek. inanıyorum
Her seçim sonrası ağlayanların bir türlü siktir olup gidememesi durumudur. Siktir olup gidecekseniz gidin artık. Boşa hava kirliliği yaratmayın amına koduklarım.

Edit : eksile sayın amina koduğum. Açılırsın belki.
akıl verme de para ver sokuk.
imkan olsa 5 dakika durmaz kimse emin ol.
sizin gibi sapkın zihniyetli ahlaksızlar aynı havayı solumak bile zulüm.
Hiç bir zaman yapmayacağımdır! Benim ülkeM burası!
Gittim konu kilit dagilin.
suriye nin nesi var?
Sistemin, vatandaşların boynuna çok azının kırabildiği görünmez zincirler takması sonucu içine düşülen durumdur. Kağıt üzerinde özgürlük olan ülkemizde insanlarımızın bileklerine vurulu prangalar vardır esasında. Mesela Halk bilinçli şekilde fakirleştirilir ki ülkeden çıkamasın, bir lokma ekmek için tekrar aslanın ağzına elini uzatma riskini göze alamasın, itaat etsin. Bunun yanı sıra eğitim sistemi de yine bilinçli olarak sabote edilir ki başka ülkeler denklik kabul etmesin, okuldan saymasın bizim üniversitelerimizi. Örnekleri çoğaltmak mümkündür. Tüm bunların dışında "siktir olup gitmek" çözüm müdür? O gidilen ülkelerde mutluluk kollarını açıp bekliyor mudur? Açıkçası pek sanmıyorum. Ama giden arkadaşların da yolu açık olsun.
Gitmeyeceğiz.

Ülkemizi güzelleştireceğiz.

Medeni bir yaşam ve muasır bir memleket mümkün.

Akp'liler De bunu görecek. Birlik vaktidir.
gitmeyin be oğlum, şu heriflere meydanı boş bırakmayın.
gitsen ne olcanı sanıyosun amerıkalı rusyalı kızların kucanı acıp aaa hayatım erkegım gelmıs demesını beklemıyosun herhalde yada ıngılterede kasıyerlık yapınca padişah hayatı yaşamayı beklemıyosun herhalde dışardan davulun sesi güzel gelir hıcbısey gorundu gıbı degıldır vasıfsız bır ınsandan dunyanın heryerınde o maddı sıkıntıyı cekıceksın bosuna hayaller kurma baska ulkede kral olurum dusuncelerıne gırme ole bı dunya yok uzgunum. he bende gıtmek ıstıyorum ama nereye dıye sorucak olursanız hıc bı ınsanın olmadı okyanustakı o sırın ufak adalardan bırınde yaşamak ıstıyorum tabı beslenme zıncırım bı sekılde karşılancaksa kopek balıgı yıyerek yaşamayı hedeflemıyorum.
Ekşici piclerin kabusudur.
insanı kahreder.
Rahmetli dedemin lafıyla cevap veriyorum," sikimin doğrusuna kadar yolunuz var".
Ha deyince nasi gidecen amk. Gitmek kalmaktan zor. Hadi gittin diyelim ordaki insanları melek mi saniyon? Yalnız türkiye düzelmez bence böyle maymundan hallice tiplerle muhatap olmak zorunda kalacaz akp gitse bile
....
bilekler kan içinde,
dişler kenetli, ayaklar çıplak
ve ipek bir halıya benzeyen toprak, bu cennet, bu cehennem bizim.
.
diye devam eder nazım hikmet.
Dedin "Bir başka ülkeye bir başka denize gideceğim.
Bundan daha iyi bir başka kent bulunur elbet.
Yazgıdır yakama yapışır neye kalkışsam;
ve yüreğim gömülü bir ceset sanki.

Aklım daha nice kalacak bu çorak ülkede.
Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam
Hayatımın kara yıkıntıları çıkıyor karşıma,
Yıllarıma kıydığım boşa harcadığım."

Yeni ülkeler bulamayacaksın, başka denizler bulamayacaksın.
Bu kent peşini bırakmayacak.
Aynı sokaklarda dolaşacaksın. Aynı mahallede yaşlanacaksın;
Aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
Bu kenttir gidip gideceğin yer. Bir başkasını umma.

Bir gemi yok, bir yol yok sana.
Değil mi ki hayatına kıydın burada

Bu küçücük köşede, ona kıydın demektir bütün dünyada.

(Türkçesi: Erdal Alova – Barış Pirhasan)

Konstantinos Kavafis
Ne gidecem amk oralarda amelelik yapacam sahil kasabasına yerleşirim önce sonrasına bakarız. Ama tayyibin yönettiği ülkede hiçbir şey için çabalamam.