bugün

türkiye artık yeni ve cesur bir yola giriyor. yönlendirilen değil yönlendiren konumuna girmemiz zor da olsa başarmak zorundayız. ecevit hariç, eski amerikan kuklası, amerika nın her dediğine " evet efendim " diyen başbakanlar devrini bitirerek, yeni açılan bu yolda şimdiki ve gelecekteki yöneticilerimizle yürümeye devam etmeliyiz.
(#8314764)
ülke'nin başbakanımız sayın: recep tayyip erdoğan sayesinde benliğini bulduğu bir gerçektir.
(bkz: yine üstü açık yatmış kabus görüyor)
doğru önermedir.
amerika'nın kuklası değiliz müstemlekesi ( sömürgesi )'yiz.
memleketi amerikan sömürgesi haline getiren zihniyetleri allah kahhar ismi ile lanetlesin.
en baştada rte'yi
bu ülkede başbakanlar, partiler değişince bir şeylerin değiştiğini ümit eden insan söylemi. bir takım gerçekler vardır bünyelerin kabullenmesi zaman alır sevgilinin sizden ayırıldığı gerçeği gibi. zamanın asi delikanlısı rahmentli ecevit in amerikadaki pozları hala gözler önünde. bir takım siyasetciler bunlardan muaf tutmak aynı boka basan iki insandan birinin diğerine gülmesi kadar komiktir bir o kadar acıdır. 1971, demirel, haşhaşın yasaklanması, nihat erim, amerika; cümleyi siz kurun.
evet kesinlikle değildir. hatta amerikanın en büyük korkusu hatta kabusudur.

geçenlerde obama ile konuşurken ağzından kaçırdı bu rte dedi. gece dedi uykularımı kaçırıyor dedi. böyle geniş yeşil bir ormanda ben önde o peşimde kovalamaca oynuyoruz dedi. yazık acıdım ben de böyle bir hafif başını okşadım zaten webster'dan bu yana zencileri severim. dedim korkma bir şey yapmaz. sonrasını hatırlamıyorum. öylece uyanmışım. demek ki aynı rüyayı benden başkaları da görmüş allah hayırlara getirsin...
Abd'nin ortadoğudaki eliyiz. Biz varken abdnin burada asker bulundurmasına gerek yoktur. israilin güvenliğini sağlarız. Yeter ki bize hatayın güneyinden halep, musul, kerkük, süleymaniyeyi içine alacak bölgeyi versin. Kendisi de gücünü pasifikte çine karşı kaydırabilir. Yoksa turkiyeyi kürtlerle terbiye etmeye çalışmak amerikanın dünyadaki gücünü eritecek olaylara neden olur. Abd'nin aklı varsa türklerle iyi geçinir.
Valla turkiye mi bi yola giriyor, yoksa yol mu turkiyeye giriyor anlarsiniz yakinda. Ayrica su tum dunya bize karsi sanrisini da birakin amina koyayim ya. Kimsenin sikinde olmayip, havasindan gecilmeyen kezbanlar gibisiniz.