bugün

(bkz: türkan filmi)
'' Hayatını örtü düşmanlığına adadı, ömrünün son dönemlerinde örtü takmaya mecbur kaldı. '' diye yerilen fakat ilkokul çağında dini eğitim almaya başlayan ve bütün duaları manalarıyla birlikte öğrenen büyük emekçi. Kalbinde merhamet yetiştiren, ömrünü, hastalarına ve dostlarına ayırmış güzel insan.
demet akalın ın son albümünde yer alan ve türkan şoray için yazılmış bir şarkı. ve bence demet akalın ın kariyeri boyunca ayağına gelen en güzel pas.

http://www.ttnetmuzik.com.../#album-Giderli_16-268960
--spoiler--
Dün gece birkaç film seyrettim
Canım çıktı ağlamaktan
O Türkan yok mu o Türkan
Yine öptürmedi dudaktan
--spoiler--

Söz Ayla Çelik Müzik Gökhan Tepe ye ait yeni demet akalın şarkısı. sözler baya keyifli, melodi de.
kim yazmışsa çok güzel yazmış müziği de çok güzel olan şarkı. başkası söylese daha mı iyi olurdu orasını bilemeyeceğim ancak, şarkı hakikaten sizi o siyah beyaz türkan şoray filmlerinden alıp gönderilmemiş mektuplara kadar getiriyor.
"O Türkan yok mu o Türkan Yine öptürmedi dudaktan"
bölümünü ısrarla "yine öptü beni dudaktan" olarak söylediğim ve her seferinde "ne saçma şarkı türkan öptü beni dudaktan ne lan" dememe sebep olan şarkı.
demet akalının giderli 16 albümdeki şarkıdan birisidir.
demet akalın tarafından söylenen bestesi gökhan tepe ye ait şarkıdır. video klibi şuradan izlenebilir.
http://www.youtube.com/watch?v=iI9kH-KbsWI
inanılmaz güzel, demet akalın'a da çok yakışmış. yiğidi öldür hakkına çökme.
demet akalın giderli 16 albümünde yer verdiği parça. bildiğimiz demet akalın işte hoplatıyor zıplatıyor şarkı.
Demet akalını dinlemek zorunda olmamızı sağlayan şarkı. Güzel söylemiş ablamız.
demet akalın'ın itici şarkısı.
ilk defa birkaç dakika önce dinlediğim ve yarısında çıktığım demet akalın şarkısı. bu şarkıyı sevenlerin sevenlerine sabır diliyorum.
kadina yazilmis bir ask sarkisinin bir kadinin soylemesi sonucu tum samimiyeti giden sarki. belki bir erkek soyleseydi sevebilrdim. ho,ofobik de degilim evet bi kadin bi kadina yazmis soyluyo olabilir ama boyle bi ihtimalin demet akalin icin olmasi da pek mumkun degil. bir erkegin o muhittin yok mu o muhittin opturmedi dudaktan demesi kadar itici. saygilar.
idare eder de okadar da abartı bi şarkı değil bence.
demet akalın'ın kariyerinde yaptığı en güzel şarkı. kendisini sevmem ama şu şarkısı acayip eğlenceli, rakı masası kurup dinlemek lazım. olmuş.
berbat ses. saçma sözler. görüntü kirliliği üçlemesiyle kliplendirilmiş şarkı.
ismi neticesinde Öpüşmeyi sevmeyen, şarkılara konu olan, bir kız ismidir.
Turkan soraya ithaf edilmis bir sarkidir ilk dinleyiste lezbiyen mesajlar veriyormus gibi dursa da aslinda turkan sorayin filmlerde kendini opturmemesini elestirmistir.
Yine öptürmedi dudaktan .
Yeşilçam'ın o 4 yapraklı yoncasındaki en nadide yaprağın ismi.
Demet Akalın'ın sözlerini söylediği bir şarkı( eskiden türkü idi ta ki demet akalın eşlik edene kadar).

Aslında ses ve müzik olarak güzel fakat sahne animasyonu, mimikler, el hareketleri şarkıdan soğutuyor. Ben derim ki mp3. formatında download edip güzel güzel dinleyin.
görsel
saçma salak müziklerden biri daha. dün gece bir kaç film seyrettim canım çıktı ağlamaktan diye müzik sözü mü olur amına koyayım ya.
90'ların sounduna sahip olan leş gibi bir demet akalın şarkısı. öptürmediyse öptürmedi ne yapalım. öptürseydi türkan değil demet olurdu zaten muhtemelen!