bugün

aziz nesin'e ait bir söz. ileri görüşlüymüş...
aziz üstadın söylediği söz. linkten izlenebilir.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/63823/aziz-nesin-turk-yurttaslarin-60039i-aptaldir
eziklerin sığındığı son limandır. her ırk gibi türk milletide homojen değildir,iyisi kötüsü zekisi aptalı milyonlardan oluşur. sen kendini aptal gibi görüyorsan aziz türk milletini bu işe alet etme.
aziz nesini üstat kabul etmeyenler tarafından hiçbir değeri olmayan söz.
necip fazıl üstat da şöyle demiş; dünya öküzün üstünde derler ama, dünyanın üstünde nice öküzler bilirim.
kişi kendinden bilirmiş işi.
üstat Aziz Nesin'in bir sözü, haklı olduğu inkar edilemez.
aziz nesin üstadsa ben filozof um denesi ilginç olay.
yüzde 80 e tırmanmakta.
Salaklık virüs gibi yayılıyor.
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/19417930.asp

bunun gibi örneklerle desteklenen önerme. insanların -katıl ya da katılma, mantıklı bul ya da bulma- bilimsel bir teoriye ulaşmasını dini sebeplerden dolayı engelleyen bi zihniyet sebep olmaktadır bu aptallığa. at gözlüğünü dayatmaktadır gençlere. yukardan gönderilen(!) arapça metinleri ezbere bilmesi ve hayatına uygulaması onun dışındaki konularda bi bilgisi olmayan nesiller yetiştirilmek istenmektedir. bunun sonucu olarak milletin %60'ının aptal olması gayet normaldir.
bir şemsiye, yağmur yağdığında sığındığınılan bir otobüs durağı, bir manav tentesidir.
ne zaman yağış görseler bir bu şemsiyenin altına, bir de "be hey dürzü" durağına kaçar birileri.
asıl aptallık, kibirli insan modelinde tezahür eder bunu da cümleten görmekteyiz.
az bile demiştir, min % 61 dir.
aziz nesin' in resmen geleceği görerek söylediği söz. gerçi doğru söyleyenleri 9 köyden kovuyorlar ama neyse.
sürekli "üstad aziz nesin'e ait olan söz" gibi yorumlar duymaktayız efem.

lakin şunu gözlemliyorum da herkes kendini o %40'tan sayıyor maşaallah.
çok doğru bir söz.

% 60 az bile.
Hayır, %99 u salaktır....
son skandal referandumun gerçek sonucuna göre yüzde 50'nin altına inmiştir. Ancak buna bazen, örneğin 2010 anayasa referandumu gibi, %10 daha eklendiği vakıadır.
seçimden sonra söylenebilecek en klişe laftır.
Rteye oy vermedikleri içindir.
Rteye oy vermeyenlerin oranına bakacaksan onu %85 yap güzel kardeşim ama dikkat et hangi tarafın salak olduğuna iyi bakmak lazım. Evet.
Artırıyorum %99 u salaktır. %40 civarı bilişsel kapasitesi olanlardır fakat onların de neredeyse tamamı sikindirik şeylerle haşır neşir olduğu için bir anlam ifade etmiyorlar.