bugün

Küçük bir kısım içerisinde kalan namuslu kişiler tenzih edilerek yapılmış bir tespit.
istisnasız her gün haber izlerim. Bir sürü olay duydum bu ülkede. Bir sürü saçma ve iğrenç olay. Burada da payşaşılıyor. Duyuyoruz, görüyoruz, okuyoruz. Ama bu son virüs olayı noktayı koyan şey oldu.
Şimdi iki kişide koronavirüs çıktı. Bir yurtdışından gelen kişi ve onun tokalaştığı yakınından.
Bu haber sağlık bakanı tarafından paylaşıldıktan sonra marketler talan edilmeye başlandı. Unlar, abur cuburlar, yağlar, özellikle kolonyalar ve türevleri... Hepsi talan edildi.
Fırsatçılar ise bu ürünleri stok olmasına rağmen üretim olmasına rağmen talep var diye, mecburlar diye 10, 20 hatta 100 kat zamlandırdı. Maskeler, dezenfektanlar kaç lira oldu.
Tamam insanların önlem alması, herkesin temizlik konusunda bilinçlenmesi güzel bir olay. En azından salgın olmaz ya da minimum olur. Çok büyük zararı olmaz belki de.
Ama işin bir de maddi tarafı var. Gördük ki para ne millet ne vatan dinliyormuş. Marketten talan ettiği ürünü iki gün sonra 10 katı fiyatına arkadaşına satan var. Aynı fiyattan paylaşırdı oysa iyi bir insan.
Senelerdir görüyorum, izliyorum bu da son olay oldu. Artık net bir şekilde söyleyebilirim ki içimizdeki düşmanlar dışarıdaki düşmanlardan daha kötü, daha tehlikeli.
Daha geçen deprem için yardım toplandı. Ne güzel tek millet olduk dedik , hoop ordan biri kiraları yükseltti, birileri deprem yardımlarını arakladı, biri deprem oldu diye su fiyatlarını bile yükseltti.
Yani biz kendi kendimizin düşmanıyız. Hiçkimse samimi gelmiyor bana. Allah bizi bizim elimize düşürmesin.
çok doğru tespittir, 7 düvel bir araya gelse bizim birbirimize verdiğimiz zararın 10'da 1'ini veremez.
Okumadım kardeş, durumumuza soktun.