bugün

böyle bişey vardır. genelleme yapmıyorum ama çoğunluk bu şekildedir. şöyle ki bir randevu evinde kadın direkt fiyatını söylüyor ve işini yapıyor yani herhangi bir duygu oluşmuyor.

bir de diğer türlü bakalım olaya biriyle tanışıyorsun güzel bir gelirin varsa o kadını güzel bir mekana getiriyorsan sana ister istemez ısınıyor karakter ikinci planda kalabiliyor. aileleri de aynı şekilde doktor mühendis yada dengi mesleklerdeyse erkek kızım rahat eder kafasıyla onaylıyor.

bu durumda ortada fazla duygu bağı oluşmadan ilişki başlıyor ilk analizimdeki durumun üstü kapalı halini alıyor

sonra ne oluyor bu kızımız maddi şemsiyesi altına giren erkeğin her türlü kahrını çekiyor o erkek müsfettesi de bana ihtiyacı var bana mecbur gözüyle herşeyi yapıyor çoğu ayrılıyor kadın ne diyor ben sana kadınlık ettim bana nafaka vereceksin diye mahkemede dava açıyor

sonuç olarak bizim gibi geri kalmış ülkelerde örf adetlerinde maddiyata dayalı ilişkilerde sonuç hazin olabiliyor. gönül isterdi ki kadınlar güçlü olsun ayakları yere bassın erkeğine eline avucuna bakmasın kendilerini bu durumlara düşürmesin ama onlarda da istemdışı bir durum galiba o şekilde kodlanmışlar

not: bu entryde hiçbir kadın aşağılanmamıştır durum özeti yapılmıştır
imla