bugün

bu kızlar sevgilisinin her özelliğini değiştirmeye çalışır, sevgilisi de çok sevdiği için dediklerini yapınca "aman bunun da kişiliği yokmuş" deyip bırakırlar. Alem kızlardır.
sevdiği zaman nasılsa öyle kabul etmek zorunda olduğunu unutmuş hatun kişilerin ego tatmin durumudur. (bkz: beni böyle sev seveceksen)
hazır uysalını bulmuşken işin bokunu çıkaranlarda da olan sevdadır.
ilk ay.

- kazııııım, ayaktasın hayatım, su verebilir misin?

üç ay sonra.

- aloo, kime diyorum. su istedik. ohooooo.

bir yıl sonra.

- layyyn, kazma kazım. kalkarsam elini, yüzünü yolarım. su getirsene lan.

üç yıl sonra.

- gel, muck muck muck, hadi oğlum. buraya gel buraya. kazmoşş hadi koçum. bir bardak su istedik yav. komşunun husky si gazetesini bile getiriyor. sen adam olmayacaksın.
bilinçsizce yaptıkları davranışlardır. uysallışmış adamdan daha sonra sıkılacaklarını hesaba katmazlar. uysallaştıracak erkek aramaları ve piç erkek tercihleri de bu yüzdendir.
(bkz: son liman)
asıl kendileri uysallaşması gereken, karşıdaki insanı o şekilde kabul etmeyen, illa kendisi gibi davranmaya zorlayan kızlardır.

bu kızlarla evlenen erkek hem kendini yakar hem de ilerde olacak çocuklarını, bu tür hatunlar sadece erkeğini kendine benzetmeye uğraşmaz, çocukları da kendi gibi mükemmelliyetçi yapmaya çalışır, halbuki kendileri mükemmel değildir, sadece mükemmel olduklarını zannederler, halbuki karşısındakini serbest bıraksa, onu o şekilde kabul etse, daha sempati ve sevgi kazanacaktır. ama tabii ki bunu yaparken de "saldım çayıra mevlam bayıra" da dememelidir. uysallaştırmanın, kontrol etmenin ve başkasının kusurunu düzeltmenin azı karar çoğu zarardır.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
erkeklerin vahşi doğasının kadın bünyesine zararlı gelmesinden ileri gelen olay.
Küçüklüklerinde hep bir abi ve baba korkusu ile yaşamış olmaktan içlerine büyüyen erkek düşmanlığının gün yüzüne çıkması.
aşık olan adamın uysallaşma çabasından daha büyük olmayan çabadır. zira erkekler önce peşinden koşar, sonra 'bak ne kadar uysalım' mesajı verir. oysa ki gerçekler ancak evlenince anlaşılır
(bkz: mezara kadar değil yatağa kadar)
kızların genel özellikleri galiba bir çoğunda var bu mükemmeliyetçilik takıntısı. gariptir ki kendileri yanından geçmez hatta hiç uğramazlar.
erkeği bir nevi beygire benzetme şeklidir.
'' yularını eline aldınmı, tamamdır o iş '' derler. erkek mi at mı bu arkadaşım. ne saçma, her birey özgür bir bireydir. kimse benim egemenliğim altına girmek zorunda değil ki . serbest bırakacaksın. zaten aşık oldumu sana o zaman gör bak nasıl uysal, nasıl böyle bir bebek gibi masum senin sevgine muhtaç oluyorlar.
ilişkinin sevgiden kaynaklanan bir birliktelik olmadığı durumlarda sıklıkla rastlanan durumdur. bu tür durumlarda her an bir çelme takılıp bir sonraki hedefe yönelme güdüsü mevcuttur. genelde iki tarafta rol yapmaktadır ve amaca ulaşılınca sahneden inilecektir ama zaman zaman kurnaz kız avanak erkek birlikteliklerinde de görülür ancak bizi en çok üzen ise dağ gibi delikanlıların bu tuzağa düşmesidir.
doğru genellemedir. anlamak istemeyenin anlamayacağı önermedir.
+sevgilim sigarayı bıraksana.
+sevgilim içme artık ne var bunda içiyorsun?(arada bir tek atmadan bir şey olmaz)
+canım bu dağınıklığın ne?
bunun sağlıkla mağlıkla alakası yok. neticede aptal erkeklerin uysal olacağı bellidir.
hayallerindeki erkeğe dönüştürme çabaları.
her türlü gereksiz adamla birlikte olup, onlar tarafından kalbi kırık, hayalleri yıkılmış ve incinmiş halde bir köşeye atıldıktan sonra yeşeren sevdadır.
türk erkeklerinin birçoğunun asabi olmasından kaynaklanır.
nereden gelir bu ukalalık ve kendini bir şey zannetme çabasıyla karışık sinir katsayılı puan düzeni, isviçreli bilim adamları dahi bulamadı hala.

az sakin, az sakin.
türk kadınları kendisinden güçsüz gördüğü erkeği ezer * ama her zaman kendisini uysallaştıran,sakinleştiren erkeği ararlar. bir kadının kadın olup olamadığı aslında erkeğin karşısındaki mağrur duruşundan anlaşılır.
erkek vahşi hayvan gibi ise onu evcilleştirmk amaçlı yapılan türk kızı eylemidir. hayvan olmayanlar için böyle bir çaba sarfetmek gerekmez ama hayvan gibi olanlarda da bu çaba etkili olmaz, onlar hep hayvan gibi kalırlar.
her kızda az veya çok bulunur. artık hangi hormon fazlalığından kaynaklanıyor bilmiyorum ama hep böyle bi hamuru kafalarına göre yoğurma isteği var bazı kevaşelerde.
erkeğe gaz vermenin en gazlayıcı yöntemidir. uysallaştırma çalışılan erkek aslında, sen çok haşinsin ama ben seni çekip çevircem denilen erkektir. bünye geri tepebilir ev tipi bir erkek vahşileştirilebilir bu yöntemle, profesyonel olmayan bu özelliği kullanmamalıdır.
üstlendikleri anlamsız misyonlardan biridir. çoğu kızın bilgisayar oynamak, spor yapmak gibi günün büyük bir zamanını geçiren aktivitelerle uğraşmamasından dolayı, zaman geçirmek için buldukları bir uğraştır. uysallaştırma adına boş yere efor sarfederler ki bütün kızlar toplanınca anlatacakları bir şey olsun. ayrıca bu sevda uğruna yoruldukça ilişki adına emek verdiklerini, fedakarlık yaptıklarını zannederler.
(bkz: türk erkeklerinin kızları eve kapatma sevdası)