bugün

ne zamandır kendimi tutuyorum ama artık dayanamıcam. dünyanın en salak insanlarının toplandığı sosyal paylaşım sitesidir. içlerinde bazı tipler var sanki hayattaki tek amaçları gündemdeki konulara şöyle güzel afilli sözler kasarak retweet ve follower almak. amına koyim sözlükteki karma psikolojisinden beter şu retweet psikolojisi. ulan bir insan nasıl her konuda bilgi sahibi olur. sınır yok amk aklınıza gelebilecek her konuda yazacak birşeyleri var bazı tiplerin. görünce sinirden kendimi sikecek gibi oluyorum. noluyo amk rt alınca anlamıyorum ki. hepiniz selebriti olmak zorunda değilsiniz. madem o kadar biliyosunuz gelin bu birikiminizi sözlükte paylaşın. zaten sözlüklerin kurulma amacı bu değil mi? twitterda her olaya asıp keserek vicdan mastürbasyonu yapınca ne kazanıyosunuz? cidden bilmek istiyorum çok samimiyim.

not: moderasyon allahın adını verdim sözlük formatı diye tutturmayın siz de şimdi.
Olayı özet geçiyorum.

1-Her konuda her siki bildiğini sanan alter liseli kız yelpazesi var ilk. Gündemle ilgili her konuda veya yaptığı her boku içselleştirerek döküyor oraya.

2-Sadece siyasi yazı yazan sığır

3-Ünlülerin götünü yalayan user
ilk zamanlarında "bu tutmaz iki güne unutulur lan" dediğim site.

ağzıma etti sağolsun.
bu aralar sürü psikolojisi hakim olandır. fenomenin biri saçma sapan bir hastag yazıyor ve herkes onun peşinden gidiyor.
Yeni görünüme geçmek için mobilden bir kaç kez girmek gereken site.
facebooktaki gerizekalı apaçiler, emolar, tikiler.. * yüzünden insanı ister istemez hatta zorla facebooktan alıkoyup kendisine getiren ve facebooktaki gibi apaçilerinn pek de bulunmadığı, alttan ısıtmalı, biranın yanında fıstık da ikram eden güzide bir sosyal paylaşım sitesidir. iyi ki vardır.
hep diyorum "ego tatmin aracı" diye de hiç böylesine denk gelmemiştim.

bugün gördüm bi' tanesini; elemanımız, ananesinin havuzlu evini çekip koymuş,altına da: "anane evi çocukluk kokar,mis" yazmış.

he canım he, senin orda vermek istediğin mesaj hakketten de anane evinin mis koktuğu dimi?
"bakın ananemin havuzlu evi vaaar" mesajını verme kaygın yok yani?

tabiğ canım tabi.

hay ego yoksunları sizi.
iyi bir sosyal paylaşım sitesi. özellikle dakika dakika facebook tan ''yemek yedim, bira içtim, şimdi işemeye gidiyorum, işedim, geldim'' tarzı paylaşımları cümleten bilmemizi sağlayıp bizi aydınlatmayı seven tipler için birebir.

en iyi özelliği ünlü kişilerle iletişim halinde olabilmeniz. gerçi bunu nevrotik düzeye çıkaran evlatlarımız da var. olsun, el sallıyorum onlara buradan.
bazı insanların ses duyurmak amaçlı, bazılarının güneş değmemiş yerlerini gösterme amaçlı, bazılarının ego patlaması yaşamak amaçlı kullandığı site. ama en çok televizyon bilhassa okan bayülgen'in reyting ölçme cihazı gibi bir hale bürünmüştür.
babamın ısrarla girmeye çalıştığı sosyal ağ. adam uzak dursun diye kötülemediğim özelliği kalmadı. hem o yaşta adam niye kalkar da twitter hesabı ister hala anlamadım.
zaman zaman türkçe bir kelime, isim, olay vs. hastaglerinin worldwide trends'de yer almasının "başlıca nedeni" saat farkından dolayı amerika'daki kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun o anlar da uyuyor olmasından ötürüdür.

ya ne sandınız? worldwide trends'e giren hastag'in 1 milyon kere tweetlendiğini mi? *
her şey skype ile, irc ile başladı daha sonra msn messenger ile devam etti. msn messenger'ın tahtına son veren facebook ile her şey baştan sona değişti ve daha sonra twitter facebook'u sallar gibi oldu.

140 karaktere düşüncelerimizi sığdırmamızı isteyen internet sitesi. facebook'tan en büyük farkı, özellikle türkiye'de birçok ünlünün kullandığı sosyal platform olmasıdır.
değişmiş, kötü olmuş bu sefer.
henüz daha ailelerin ve durumumu, fotoğrafımı beğenir misin diyen ergenlerin fazla olmadığı site.
en sıkıcı ve gereksiz asosyalleştirme araçlarından biri herhalde.

insana kendi kendine konuşuyormuş havası yaratıp, üstüne üstlük follow ve following arasında bir rekabet oluşturuyor.hayatın herhangi bir dalında yarış atı olduğumuz yetmiyormuş gibi, bu tür siteler de bize bu özelliğimizi tekrar tekrar hatırlatıp duruyor.

insanların çoğunun kendini gereksiz yere önemli zannetmelerine yol açmıştır. twitterı sevgili bulma aracı olarak kullanan bu fazla followlu insanlar da işini biliyor ne diyelim.

başa # konularak dünyanın kurtarıldığını zanneden insanların dolduğu bir site,

birinin gözünün içine bakıp sen benim için önemlisin demekten dahi tırsan insanların FF yapınca birbirini seviyor olduğu bir site,

telefonla arayıp sesini duymak yerine , @ işaretini kullanarak naber sorusunun sorulduğu bir site.

ulan sen hayatında kendi kendine konuşanlara ne denir biliyon mu it. diyesi geliyor insanın.

insanlar o sitede farklı karakterlere bürünüp, vikipedi aracılığıyla deli gibi aforizma salgılarken, gerçek zihninde vikipedinin olmadığını anladığı gün muhtemelen o görünümünden vazgeçecektir.

tabii biz 24 saat boşboş bilgisayar ekranına baksak offff sıkıldııım , öööğğff sıkıldım desek bile o cihaza bakmaya devam eden varlıklar olduğumuz için. diyebileceğim tek şey aslında:

sanırım ben boş konuştum. olur.
eğer haber kaynağı olarak kullanılmıyorsa, sırrı takip edilen kişilerden geçer. bir de mobil kullanıma çok uygundur, hatta bildiğim siteler arasında en uygunu bence..

takipçi sayısı da önemli tabi de takmamak gerek, sonuçta herkes fenomen olacak diye bir şey yok..
trend locationunda rusya'nın olmadığı sosyal hede. enteresan.
iyi güzelde takipçilerine etiket etmek için siyaset takılınmasa hoştur.
Şuanda türkiye gündeminin 10 maddesinden 9u galatasaray olan site.
Aforizmalarini rahatca yazabilecegin bir yer.
dünyaya ayar vereceğini düşünen türk insanının yeni eğlencesi. haber kaynağı olarak kullanmak için takip edeceklerini iyi seçersen dünyanın tüm sansür mekanizmalarını - buna twitter'ın kendisi dahil - aşarak tüm haberlere anında ulaşabilirsin.
bazı kişiler tarafından diğer alemlere mesaj göndermek amaçlı kullanılan sosyal paylaşım sitesi.

ileti bu...
"Allah'm ablalarımı bana bağışladın ya sana şükürler olsun."

hayır tamam yazık belli ki üzücü bişi olmuşta... bu ne lan? gerizekalımısın?... oraya yazınca nereye gidiyo o mesaj... senin boktan tvitlerini okuyup Allaha iletmekle yükümlü bi melek mi var? töbe yarabbim...
ünlü olmayan kişilerin toplu halde mastürbasyon mecra.
takipedenitakip.... bu ne acizliktir mk.
#uyumuyoruz
#cumartesidemek
#twitterbirsokakolsaydi

nedir bunlar allah aşkına, nasıl bir mallıktır. nasıl bir toplumsal çöküştür amına koyim.

cumartesi demek ananızın amı demek, tatil günü işte o*ospu çocuğu ne yani ?

uyumuyormuş, ananın a*ına kadar uyu, babanın da**ağına kadar uyuma.
yeni tasarımındaki #keşfet butonu gayet faydalı olan ve size gündemi takip etme imkanı sunan site.