bugün

serinin 2. filmi olan twilight new moon un fragmanından anlaşıldığı üzere, kurt oğlan jacob'un saçlarını kestirdiği edward'dan daha yakışıklı olduğunun ortaya çıktığı film.
stephenie meyer'ın yazdığı filme çevrilmiş olan kitap. izlenesi ve özellikle 10-16 yaşlarına hitap eden bir filmdir. kasım ayında serinin devamı niteliği taşıyan "new moon" isimli film vizyona girecektir. üçüncü film olan "eclipse" için de anlaşma yapılmıştır.
kitabı okuyup filmi seyrettikten sonra insanda büyük bir hayal kırıklığı yaratan ve her zamanki gibi yine kitap dedirten yapım.
çok kaliteli olmayan, ama bence "tü kaka", "berbat", "zaman kaybı" denecek kadar da kötü olmayan, roman uyarlaması film. kuğul vampirleriyle de vampir olayına yeni bir yorum getirmiştir. öyle vampire can kurban. yerim onları ben.
tüm aptal ergen kızların edwarddd!! dediği ve benim de merakımdan ilk kitabını okuduğum
seri yahu yıllardan beri vampirlerden korkmamız için tüm iğrençlikleri yaptınız filmlerinizde amerikan sineması o kadar korktuk dracula dan şimdi noldu kızlar ahh edward gelse de bizi ısırsa diye geceleri bekliyorlar
vasat bir vampir filmi... boku çıkan vampir temalı filmlerden artık fayda gelmeyeceğini anlayan holivud sineması "bir vampirin dramı" temalı filmler yapmaya yeltenmiş, klasik dracula stilinden taşarak soğanla, haçla, gün ışığı ile etkisiz hale getirilen vampir olgusunu değiştirme işine girmiştir...

filmde edward bir sahnede gün ışığına çıktığında ışıl ışıl parlamıştır. bu da kafamızdaki, "güneşe çıkan vampir alev alır" fikrini yerle bir etmiştir. çok şaşırtıcı... şok oldum!

bu film yerine isveç yapımı lat den ratte komma in ya da eski bir film olan ve inanılmaz bir kadroya sahip interview with the vampire filmini önerebiliriz...

böyle sikindirik filmler için bir de kıyametler kopartılıp dünyanın promosyonu yapılmaz mı!
Draculayla karşılaşsalar, mavi ekran verip anında topuklayacak pudra surat bir vampir ailesini içinde barındıran film/ve muhtemelen kitap.
beğenmemenin prim yaptığı ya da öyle zannedildiği film.
harbiden beğenmeyenlere sözüm yok, asıl derdim hiç bir boku sevmeyen, belgesel izleyip şarap içen, entelijansiyası gereği zaten beğenme mümkünatı da olmayan sözlük yazarlarına, k.çımı yiyin lan. hıh.
modaya uyup okuduğum vampir kitabı. akabinde filmini de izledim ancak o kitaptan sonra film yanında çerez kaldı. çoğu güzel sahne atlanmıştı bazı sahneleri birleştirmeye çalışmışlar, kafalarına göre sahneler yaratmışlardı. edward cullen herkes gibi benim de vazgeçilmezim oldu. seriyi bitirmek ise en büyük arzum...
eski sevgilinin bella'ya tıpatıp benzemesiyle izlemesi daha bir garip duygu yaratan filmdir.

http://photos-f.ak.fbcdn....987_2155173_1394389_n.jpg
son dönem yakışıklı, iyi kalpli vampir filmlerinden. bunlar önceden çirkin, kötü yaratıklardı. artık değişti.
filmi beğenmedim.tavsiye etmem.
orta karar bir vampir filmi. gözlerden ırak, biraz asi ve uyumsuz genç havalarındaki gencin kıza dair tanımlayamadığı hisleri film boyunca dillendirmesi, bilmem kaç yüzyıllık vampir hayatı ile ilgili yapılan espiriler, vampirlerin bizlere göre ne kadar hızlı ve atletik olduğu, haçtır soğandır sarmısaktır pek çok vampir hikayesinde olduğu kadar bu filmde de var. uykunuz kaçtığında romantik bir vampir filmiyle uykuya dalmak için birebir, en azından ben o amaçla seyrettim. Bir de benim gibi beyaz ten severseniz Isabella ve Edward'ı ekranda görmek göz zevkinizi doyuracak.
bir vampir filmi ne kadar güzel olur diye söylenip izledikten sonra bu sözümü bana yutturan meyer'in 4kitap olarak oluşturduğu serinin ilk kitabının filmi.
kabul filmin kalite değerlendirmesi vasat üzeri olsa da yerden yere çarpılmak derecesinde olmadığı da aşikar hele ki harry potter vs gibi fantastik kurgu sevenlerin ilgisini,harry potter mertebesine erişemese de,çekebilecek düzeyde.
stephenie meyer'in yazdığı tam bir kız kitabı diye tanımlanması gereken bir eser.
bu romanda insan olan bellanın vampir sevgilisi edwardla olan yoğun aşkı çok etkileyici ve heyecanlı anlatılmış.
okumaya değer izlemeye değmez.
d&r'da teneke kutu içinde cicili bicili setini gördüğüm kitap serisi.

serinin tüm kitaplarını tek bir kutuda buluşturmuşlar, ilginç.

olmasa da olurdu dediğimizdir ayrıca.

(bkz: seni sevmiyorum sütoğlan)
serisini okuyacam diye güzelim tatilimi mahvetmişimdir..
havuz kenarında,sahilde,lobide,hatta hatta restaurantta bile elimde bu kitapla dolaşmışımdır..
lanet olsun be ne vardı o kadar saracak eve gelince bol bol boş vaktin vardı o zaman okusan nolurdu sanki diye kendime kızdığım ve bu sebepten dolayı nefret ettiğim kitapların tümüne birden verilen addır " (bkz: twilight serisi)"..
ülkemin genç tayfasının suyunu, suyunun suyunu, bokunu çıkardığı filmdir. ulan vampir dediğimiz zaman aklımıza zaten blade gelir, blade serisi gelir. son filmi serinin düşüşe geçtiği film olsa bile efektleri ile olsun oyunculuğuyla olsun "işte vampir böyle öldürülür amuna goyim tutmayın beni blade olacam" ben dedirten bir filmdir adama. dövüş sahnelerine hiç girmiyorum. jiu jitsudan aikidoya, kung fudan karateye geniş bir yelpazede dövüş sanatlarına yer verilmiş ve bunlar oldukça başarılı bir şekilde uygulanmıştır. bu tıvaylayt denen sikimsonik aşk filmi çerezden öte film değildir. kimileri sıradan olmayan yeni bir film diyebilirler ben de onlara buradan nah çekmek isterim. koy yakışıklı erkek, bir iki saçma salak aşk al sana film. gençlerimizde avatarlarına koysunlar. işte sanat bu!
bir gereksinimdir. yuzuklerin efendisi nin bitmesi ve harry potter in sona yaklasmasi nedeni ile yeni bir kahraman ve idole ihtiyac duyan genligin bu acligini giderecektir. su an 5. kitapta yanilmiyorsam uzatirlar mi gorecegiz.
herşey bir yana saf aşk görmeyenlere tavsiye edilecek filmdir. edward karakterinin gerçekte olmayacağı da çok üzücüdür. o nasıl dokunuş, o nasıl tutuştur bir kızı? katıksız bir aşkı böyle olur.

böyle sevecek adam için tek saniye düşünmeden can verilebilir. * * *
robert pattinson'un farklı ve çok çekici bir hale büründüğü filmdir. üstelik hem romanı, hemde filmi harikadır.
parodisinin daha izlenesi olduğu film. bakınız;
http://www.facebook.com/v...id=13886778258&ref=mf
filmdeki esas oğlanı gördüğümde 'bu erkekse benim yanımdaki ne?' dediğim film. vampir filmi deyip geçmeyeceksin gerçekten başarılı.
Hayatımda izlediğim en geyik vampir filmidir.

--spoiler--
Vampirler Light vampir olmuş, hayvan kanıyla beslenmek suretiyle vejeteryan olmuşlardır.
Zenci vampir vardır!
--spoiler--

Tam bir teenage filmi, romanı. bir kadın olarak o meymenetsiz vampir çocukta hemcinslerimin ne bulduklarını da anlayamadım. Çirkin o, çirkin.
Film Obamanın daha yeni seçildiği dönemler de arkadaşla beraber izlenmektedir.
Cherubim'in yanında oturan arkadaşı adeta ergenliğine dönmüş, romantik vampir filmini ağızının suyunu akıtarak izlemektedir. O sırada zenci vampir ortaya çıkar!!!

Cherubim: Ch
Ergenliğine dönmüş arkadaş: E.D.A

CH: Oha laan, zenci vampir mi olur, vampirlik müessesesinin içine etmişler!
E.D.A : Kızım, zenciden artık ABD başkanı bile oluyor, vampir mi olmasın!