bugün

italyan Il Giornale Gazetesinin merkez sağ hükümetinin koalisyon ortaklarından olan Kuzey Ligi üyeleri arasında yaptığı nabız yoklaması, Türkiye'nin olası Avrupa şampiyonu olma fikrinin büyük tepki çektiğini ortaya koydu. silvio Berlusconi hükümetinin şımarık çocuğu olarak bilinen ve federatif sisteme geçmek için uğraş veren Kuzey Birliği üyeleri, Türkiye'nin Ortadoğu ve Arap kökenli bir ülke olduğunu, Avrupa ile yakından uzaktan ilgisi bulunmadığını savunarak "Bunu zaten Brüksel dışında artık herkes kabul ediyor. Yapılacak iş, Avrupa Futbol Şampiyonasını kazanmaması gereken Türkleri mutlak ve her yolu deneyerek engellemektir. Bu saatten sonra bu görev Almanya'ya düşmektedir. Umarız Almanya bizlere ihanet edip Türklere yenilmez" görüşünde birleşti. italyan ayrılıkçılar şunları söyledi:

Kuzey Birliği Varese Gençlik Kolu Başkanı Marco Pinti: "Avrupa dışından bir ülke bu şampiyonaya katılıyorsa Uganda'nın da katılma hakkı doğar."

Kuzey Birliği Başkanı Umberto Bossi'nin oğlu Renzo: "Eğer Türkiye, şampiyon olursa o zaman inebahtı'ya gidip Andrea Doria adına günah çıkartmamız gerekecek."

Kuzey Birliği Milano sorumlusu Alessandro Morelli: "Eğer Türkiye, kupayı havaya kaldırırsa kebaptan başlayarak tüm Türk ürünlerine karşı savaş açarız."

Novara Belediye Başkan Massimo Giordano: "Türkiye ne siyasette ne futbolda hiç bir yere gidemez. Çünkü Avrupalı değil."

Jörg Haider: Şampiyon olsalar da Avrupa kapısı açılmasın.

-milliyet gazetesinden alıntıdır. şimdi ne diyelim biz bunlara, bu godumun ibnelerine ne diyelim, bu götü kalkıklara ne diyelim, bu sikik heriflere ne diyelim. söylenenler çok açık, net. üzerinde kafa yormaya gerek. her şey ortada. adamların bizi nasıl gördükleri ortada.
almanya'yı zorla yendirecekler bize. ulan insan bi düşünür ? fatih terim bunları okursa ne olur diye, sıçıcak ağzınıza haberiniz yok. hadi onu geçtim ya sabri okursa aman tanrım .

'daha siz yokken oralar bizimdi ulan' denilesi söz, kimi nereye almıyorsunuz ?
(bkz: uganda türkiye elele finale)
yumurta ve kapı ilişkisi üzerine kurulan beyanat.
Türkiye'ye 7-8 gol atıp taş.k geçtikleri günlerde de bu sözü söylediler mi acaba ? diye düşündüren zırvadır.
Şimdi söz sözlükteki yaşlılarda. evet abi mikrofon sende.
ciddiye bile alınmaması gereken yarası var ki gocunuyor vakası.

ne bu böyle be? "türkiye yarı finale çıktı ben oynamıyorum bana ne, bana ne ühühühü" gibi bir şey. anaokulundaki bebeler bile yapmaz bu saçmalığı.
ünlü italyan yazar, umberto zamazingo'dan muhteşem bir tiyatro eseri.

--spoiler--
(bir toplantı ortamı, gürültüler...)
+ babalar, efendiler, saçınızın jölesine kurban olam, bir beni dinleyin.
(sessizlik, anlamsız bakışlar, arka sırada bu adamla t.şak geçmeler...)
+ ben bu türkiye'ye çok kıl oldum arkadaş. bizim gol yememe üzerine kurulu defans kurgusuna ters bir biçimde "gol yeme taktiği" geliştirmişler. buna rağmen her nasıl oluyorsa yeniyorlar.
(salondan "yaşaaaaa","varooooool","yehuuuuu", "dolce gabbaanaaaa", "disko disko partizani" sesleri...)
+ bir önerim var babalar. şapkanızı önünüze koyun ve düşünün. turnuvaya uganda da katılsın. iyice kafalar karışsın, kaos ortamı olsun.
(salondan "kutu kutu pense, elmamı yerse, arkadaşım zotti, arkasını dönse" sesleri...)
+ son bir önerim daha var, eurvizyon'a da juventus katılsın.
(salondan iş makinası sesleri...)
+ kime dert anlatıyom mınaki...
--spoiler--
niye turkun ki, yeteri kadar tatmin etmedi mi?, illa zenci diyosunuz yani... seklinde karsilik vermek istedigim siciklama * *
(bkz: gozu doymamak)
(bkz: allahindan korkmamak)
bu sözü söyleyen kişi milan ,venedik gibi(italya nüfusunun 20/1 ine sahip bölge) italya milli gelirinin 1/4 ünü üreten büyük şehirlerden % 25 civari bir oy toplayan ,italya senatosundaki 4-5 partiden biri olan ayrılıkçı bir partinin başkanıdır.
biz 1480 deki anılarımızı canlandırıp napoli'de abdest alıyomuyuz?.
sizi gidi yancılar.
zat-ı alimin türkiye'nin emekli büyükelçisi olmasi sebebiyle hükümetimce sevinçle karşılanmış olan tekliftir.