bugün

örnek olarak şafak sezerli son burger king reklamını verelim. turkcell aboneleri birçok firmada turkcellli oldukları için indirimden veya kampanyadan yararlanıyor. ama bu reklamda anlıyoruz ki burger king'de bir menü yediğimiz zaman vodafone'dan ücretsiz konuşma kazanıyor. yani vodafone kendinden bir şeyler veriyor, turkcell marka gücüyle indirim yaptırtıyor.
Birisi baya bir kazıktır, konusursun konuşmazsın geçirir.
Birisi cok daha iyi çeker, digeriyle bu tür problemler sık sık yaşarsın.
(bkz: turkcell linin gücü turkcell in çekim gücü)*
"sen vodafone gibi anı yaşarken, ben seni türkcell gibi her yerde çekemem!"*
fiyat farkı hariç hiç bir farkı olmayan iki şebeke ve strateji farkları. Birisi marka bilinirliğine yatırım yaparken ses yükseltti, diğeri ise; aslolan teknolojiyi hizmete sundu ama sessiz kalması dezavantajı oldu. Ambalaj farkıdır yani.
Birisi dünyanın en büyüğüdür diğeri Türkiye'nin en büyüğüdür.
turkcell laciverttir vodafone kırmızıdır.
birisi kendini inatla sevdirmeye çalışandır.
birisi ise kalitedir.

hangisinin hangisi olduğunu siz değerli okuyucular yazarlar biliyorsunuz.

dayanamadım editi: 1. Vodafone 2. Turkcell
ikisi de yabancı iştirakıdır. ikisi de iyi çeker, ikisinin de servis ve hizmetleri birbirine yakındır ama turkcell daima bir adım öndedir.

avea, seni sayamıyoruz malesef geçen ders de yoktun zaten.
(bkz: adı üstünde)
turkcell, yaptığı hoş ve samimi reklamlarla dikkat çekerken; vodafone, 'reklamımda hangi ünlüyü oynatırsam daha çok ilgi toplarım?' diye düşünendir. bi türlü ısınamadım şu vodafone'a.
not:hattım aveadır. yorumum tarafsızdır.
biri süper bir 3g servisi sağlar kesinlikle sorun yaşatmaz*; öteki biz türkiye'nin bir numarasıyız deyip bok gibi 3g hizmeti verir ve hala kaliteden bahseder*.
biri insanı soyar, diğeri insana sokar.
biri afedersiniz tuvalette bile full çeker*, diğerinde sokağa çıkmanız gerekmektedir*. ama kalite ve ucuzluk olarak turkcell derim.

(bkz: 50 kontöre her yöne 2 saat bedava)
(bkz: 25 kontöre ev iş telefonlarına bedava)
turkcell yüzde yüz türk sermayesiyle kurulan çukurova'nın borçları yüzünden hisselerini elinden çıkarıp yabanccılara satmasına rağmen hala çoğunluk hissesine sahiptir yani bir türk şirketidir,iştirak değildir.
turkcell şimdiye kadar hep sempati beslenendir; ama sevene ne yapıldığını herkes bilir. *
vodafone şu an deli gibi turkcell müşterisi çeken operatördür.

turkcell işletme körlüğüne tutulmuştur.
vodafone deli gibi turkcell müşterisi çeken operatördür.

turkcell müşterimden nasıl daha fazla kar ederimi düşünür.
vodafone turkcell'den nasıl daha fazla müşteri çekerimi düşünür.

turkcell boğaz köprüsünü otomobille 1 dakikaya geçmesiyle övünür.
vodafone 8 tl'ye bir aylık sınırsız internet hizmeti vermesiyle.

turkcell reklamlarında küçük çocukları oynatır.
vodafone ikinciliğe oynayarak müşteri toplamayı düşünür.