bugün

bakın çok cühella, muhtemelen de gelecek ek bilgilerle hemen editlenecek, taşınacak, silinecek, zorla gerdeğe sokulacak, naaşı kaldırılacak, edilecek, eylenecek, oldurulacak, kıldırılacak bir entry giriyorum şu an, kusura kalmayın..
tv'de yabancı film cnbc-e ve digitürk dışında (evet, vurun beni) izlemem.. çünkü şımarmışız bir kere, dublaj ile izleyemez olmuşuz, illa ki oricinıl ses arıyoruz..
oralarda da görmedim ben böyle bir sansür.. dolayısıyla bu sansür yeni mi çıktı, yoksa 5 yıldan beri var mıydı, sadece trt'de mi, yoksa başka kanallar da mı yapıyor hakikaten bilmiyorum, araştırmaya da üşendim.. varsa bir yanlışımız gammaz değil misiniz, uyarın anasını satayım..
dediğim gibi pek tercih etmem tv'de film izlemeyi kolay kolay ama dün gece bir baktım izlemediğim bir woody allen filmi trt 1'de.. hem de, bağışlasın beni ismini bilmediğim, ama çok tuttuğum bir seslendirme sanatçısı seslendiriyor allen'ı, normalde çekindiğim eksiklik minimum düzeyde.. anaa, ne güzel, oturdum izliyorum gece gece eğlence çıktı..
bir kapı çaldı birileri geldi felan.. önemli değil oraları siz de izleyin.. lan bi baktım gelen karakter geçen gün haberlerde gördüğüm, amcasının tecavüzüne uğramış amcanın (nasıl geniş mezhepli ve azmış bir aileyse artık) aynısı..
''lan bu herif de mi oynuyor bu filmde?..''lememe kalmadan anladık durumu, mozaikten öyle bir çağrışım bırakmış bende.. herif sigarayı bel hizasına indirince gerçek göründü..
filmdeki bütün sigaralar mozaiklenmişti.. hem de komiklik derecesinde başarısız bir biçimde.. bir ara olay örgüsünü bıraktım sansürü uygulayan zavallının, sigaralı karakterin seri el hareketlerine yetişmeye çalışmasını seyrettim.. sanki karakter sansürlendiğini biliyormuş da, bundan kurtulmaya, en olmadı taşak geçmeye oynuyormuş gibiydi.. sonuçta bir-iki saniye gördüm ben o sigarayı, hayatımda sigara içmemiş olmama rağmen gittim hemen 3 karton camel aldım yarısını içtim, yarısını yedim, geri kalanları da götüme soktum (matematiği kuvvetli olan arkadaşlar ibne olmadığımı yakaladılar)..

bilmiyorum abi.. ben de arkadaşlarımın sigaralarını falan kıran bir adamım 'zararlı' diye de.. bu hiç olmamış be.. film mi izliyorum reha muhtar'la ateş hattı'nı mı belli değil.. ayıp bence o filme emek verenlere ve o emeği adam gibi izlemek isteyenlere.. hayır bir de prime time olsa bir derece anlayacağım, gece 2'de mi 18 yaş altı özenecek sigaraya.. eğer uyumamışlarsa da mikili film izliyor oluyorlar onlar o saatte, ne woody allen'ı..
ha bu arada o aktör de gerçekten tecavüze uğrayan amca çıktı sonra.. hayatın işine bak hollywood'dan, show ana haber'e..
tüm kanallara yayılmaya başlayan sansürdür. korkarım cnbc-e, tnt, e2 ve diğer tüm kanallarıda kapsayacak yakında.