bugün

'bir ondan bir bundan' mantığıyla hareket edip arada kalmış ve reyting köpeği olmuş kanaldır.*
eski logosunu begendigim kanaldir.
sanırım mehmet ali erbil virüsü kapmış. geçmiş olsun.
yabancı hegamonyasındaki bir kanalken türkiye'nin ünlü, çalışkan ve aydınlık yüzlerinin neredeyse hepsini bünyesinde toplamış ve eski sığ görüntüsünden uzaklaşmış muhteşem kanal. yeni haliyle günde 6 saatten fazla bu kanalı izliyorum.
artık piyasa kanalı olma yolunda hızla ilerleyen bir kanal . ve maalesef ki bu hızlı kayışla beraber eski kaliteden çok büyük tavizler vermekte ; keşke niceliğe değil de niteliğe göre yayın yapsalar.
yeni oluşumuyla dumura uğratmış, üzüntüye boğmuş kanal. keşke bari sen piyasaya yenik düşmeseydin tnt.
tnt sendemi. o evlilik programi nedir ya. petek dincoz kimdir ya.
eskiden daha iyiydi. restore edilmis yesilcam filmleri ve kaliteli yabanci filmleri ile daha guzeldi. yazik oldu.
cem yılmaz'ın gösterilerini 500bin dolar karşılığında satın almış kanal.
mehmet ali erbil öpüşmeli koklaşmalı gerzek bi program sunuyor bu kanalda. bi cacık olmaz bundan. bu kadar mı dar vizyonunuz var lan (tnt yetkililerine sesleniyorum)?
televizyona girişini birçok orjinal ödüllü filmlerle (dublajsız) yaparak dikkat çeken fakat son zamanda izdivaç mehmet ali erbil falan derken sıçıp bırakan kanal.

(bkz: e2)
(bkz: cnbc-e)
(bkz: allah zeval vermesin)
Petek dinçöz ve mali var daha fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım.*
(bkz: kıyamet alametleri)
bir devin çöküşü gibi, bir anda gözümüzün önünde çökmüş kanaldır. o kadar kaliteli filmler, dizileri yayınlıyordu ne güzel. 10 sene öncesinin şovmenlerini falan toplamışlar bünyelerinde. iyi de reklam yapıyorlar. ama izleyici kitlesinin kalitesini de bir o kadar düşürdüler.

bana bir gün gelip deselerdi; tntde, mehmet ali erbil şov programı yapacak, hande ataizi dest-i izdivac programı yapacak. lan hadi gidin işinize derdim. flash tv'nin bir anda süper kalitede bir kanal olması ne kadar uzak bir hayal gibi geliyorsa insana, bu kanalında bu kadar kalitesiz duruma düşmesi uzak bir hayaldi bizler için. yazık oldu gül gibi kanala.
kült filmler ve lost gibi efsanelerle yayın hayatına temiz başlamış fakat sonradan herhangi bir kanaldan farkı kalmamış gerzek kanal.

daha 1-2 ay öncesine kadar saygı duyulan bir kanaldı benim için. izleyecek bişey bulamayınca "açayım tnt kesin güzel bir film/dizi vardır" derdim. şimdi logosundan tutun jeneriklerine kadar herşeyinden nefret eder oldum. flash tv bile senden kaliteli. artık sende herkes gibisin tnt..
resmen ara ara açıp düzeldi mi diye kontrol ettiğim kanal.ruhunu cin esir almış insan gibi bir anda değişiverdi,üzdü.
+bu kanalı neden izlemeliyim?
-bok var. izleyin.

bok ettiler yepisyeni kanalı.
yeni bir yayın anlayışına, mehmet ali erbil ve o nun klasik zevzek ötesi programıyla başlayarak kendi kalesine gol atmış kanal.
fox tv den farkı kalmamış kanal. para sıkıntınız mı vardı da böyle bir yola girdiniz, söyleseydiniz arkadaşlar arasında üç beş bişeyler toplardık, olmadı böyle.
hande ataizi, oktay kaynarca, ece erken ile filan devrim yaptığını sanan kanal.
radikal gazetesi gibi içine edilmiş gibi geliyor bana.
ti-en-ti deyince anlayamayan müslümanlar için te-ne-te olarak değişen kanal. eskiden ne güzel frasier, home improvement, seinfeld gibi güzel klasikleri verirken artık düşük zekalı müslümanlar için yayın yapıyor. ratingleri artacak mı? tabii ki. iyi mi oldu? asla!

cnbc-e, e2, tnt üçlüsü artık cnbc-e, e2, cine5 gibi bir hale geldi. mehmet ali erbil zaten tuttuğunu kurutuyor, geyik yavşak süper adam ama izlenmiyor işte. üzgünüm tnt, artık seni izlemeyeceğim, ki benim yerime 10larcası izlemeye başlayacaktır.
buraya reklamını vererek tüy dikmeye aşamasına geçmiş kanal.
(bkz: tüy dikmek)
radikal bir şekilde değişime uğramış kanal. ama kötü yönde.
hande ataizi mi? hülya avşar mı? mehmet ali erbil mi? şaka mısın lan sen!
velhasıl yeni dönem tanıtım videoLarını izLememLe CNBC-E'yi hatta E2'yi öpüp başımın üstüne koymam bir oLdu.
logosunun değiştiğini ancak bugün fark edebildiğim, bazen ilginç* türk filmleri yayınlayan tuhaf kanal.
ilk çıktığında hayli sevindiren lakin geçen gün haber saati öncesi mehmet ali erbil'in sunduğu çiftleştirme programını görerek beni üzen kendine yazık etmiş kanal.

edit: anlatım bozukluğuna karşı savaşım.
bayağılaşma çabalarına girmiş bulunan kanal. ülkemizde yayın kalitesi seviyesine gelme çabaları sonuç vermekte.
yazık.
ti en ti'yken gregory house'ken te ne te'ye dönünce doktorlardaki kutsi moduna giren kanal.

(bkz: yapma bunu yapma bunu)