bugün

the silence of the lambs, hannibal lecter ve red dragon gibi filmlerin kitaplarını yazan yazar kişi.. az yazmış öz yazmış kendisi..
heyecan ve gerilimin hiç duraklamadığı eserleriyle, polisiye gerilim tarzında yepyeni bir çığır açmış amerikalı yazar.
özellikle kızıl ejder' de polis tiplemesine öle bir kişilik işlemiş ki; içinde bir vahşi taraf taşıyan adamımız, cinayetleri adeta gözünün bebeğinde yaşıyor, katilin beynine giren ve onu okuyan bir adam olarak, seri cinayetlere bir ruh katıyor.. ve elbette stil sahibi katilimiz hannibal lecter' i tanıdığımız kitabın yazarı olarak kendisine ayrıca saygı duyuyoruz.
kendisi tutkuyla bağlandığım bir karakterin yaratıcısıdır. ne kadar filmde bağlanmış olsada kitaplarını da okumak istediğim yazardır. bursa da d&r lar da o kadar gezdim bulamadım, varsa elinde seri olarak bulunduran satın/ödünç alabilirim. kitap kurtlarını inboxımda bekliyorum.
entelektüel ve oldukça zeki psikopat hannibal lecter ve insan psikolojisini tahlil etme konusunda gerçek bir uzman olan will graham' ı ortaya çıkarmış başarılı polisiye roman yazarı.