bugün

Jude Law'ın genç bir papa olarak karşımıza geçtiği müthiş bir dizi. Dizinin görsel kalitesi ve çekimleri iyi olmakla beraber çok fazla sembolik görüntüler var. Detaylar bu yüzden önemli. Farklı ve eleştirel bir dizi olması sebebiyle izlemeye değer.

derkenar: Nasıl oluyor da bu dizi çok konuşulmuyor [bu tip mecralarda/sosyal medyada - belki de ben göremedim] anlayamıyorum. Hepi topu iki bölümün türkçe alt yazısını çıkarmışlar sadece. ilginç.
(bkz: spoiler)

Henüz ilk bölümde ultra minimal ama bir o kadar derin, meşhur bir aforizma kullanıyor: 'knowlodge is power.' Aslında tüm dizi, bu söz çerçevesinde ilerliyor. Bilginin güç olmadığı durum yok elbette fakat bilginin tek güç olduğu durumlara bir örnek.
güzel bir dizidir.
bana birisi açıklasın, sonunda the end yazdığında bu dizi bitti mi resmen? yani doyamadım abi, ikinci sezon olmalı ve devam etmeli. ayrıca jude law yine papa olmalı lan çok güzeldi.
yakın tarihte başlayacağım dizidir.
şuanlık 2 bölümünü izlediğim ve 10 üzerinden 10 verdiğim dizi. 10 bölüm sürecek olması üzücü.

edit: dizi 2. sezon onayı almıştır.
http://www.ranini.tv/habe...adan-2-sezon-onayini-aldi
1. sezon 10. bölümünü yeni bitirdiğim ve bir dizi bu kadar mı güzel olabilir dediğim, oyunculukların harika olduğu anlatımın, duruluğun, akıcılığın ince ince işlendiği harika bir dizi.

2. sezonun onayını almış olması da ayrı bir sevindirdi.

ayrıca jude law abimizin oyunculuğu efsane olmuş dizide cuk diye oturmuş.
izleyebilmek için tırım tırım blutv Üyeliği aradığım ciddi anlamda kaliteli olan bir dizi. Zaten jude lawI bir dizi projesinde görüyorsak iddialı olmaması mümkün değil. Nasıl da yakışmış rolüne Sakin ve soğuk tavrıyla.

Dördüncü bölümdeyim ve her bölümde mutlaka beni içine çeken sahne/ler oluyor. Çünkü Düşündürüyor; bilgiye, bilince dair. tüketilecek türden değil Kıymetini bilerek izlemeli, izleyin.
bluetv disinda nereden izlenebilecegini bilenlerin beni bilgilendirmesini istedigim, bir an evvel baslamak istedigim bir dizi
Arkadaşımın ısrarla başlamamı tavsiye ettiği blue tv den alınan üyelikle izlenebilen dizi.
Oyunculuk konusunda lafımız zaten olamaz. En güzel sahnelerden birisi daha ilk bölümden genç papamızın sigara yasağını çiğneyip kuralı artık ben koyarım havasını yaşattığı andır.
2016 yapımı 10 bölümlük mini dizi. Bir paolo sorrentino şaheseridir. jude law aykırı papa rolünde çılgın atıyor, izlemeyenin bin pişman olacağı, herkese hitab etmeyen yapım. imdb notu 8.4 görsel
hangisi daha güzel, aşkım?
kaybedilmiş aşk mı, bulunan aşk mı?
bana gülme aşkım, biliyorum, aşka geldiğinde saf ve çekingenim;
bir pop şarkısından fırlamış sorular soruyorum.
bu şüphe beni kahrediyor ve tüketiyor, aşkım;
bulmak mı, kaybetmek mi?
çevremdeki insanlar hep bir hasret içerisinde
kayıp mı ettiler, buldular mı? bilemiyorum.
bir öksüz bilemez bunu. öksüzün ilk aşkı yoktur.
anne ve baba sevgisi eksiktir. çekingenliği ve saflığının kaynağı budur.
kaliforniyadaki o ıssız kumsalda bana demiştin ki:
''bacaklarıma dokunabilirsin.''
ama ben dokunmadım. işte aşkım, o; kaybedilmiş aşktı.
bu yüzden o günden beri merak ederim; nerelerdesin? şimdi neredesin?
sen, boşa harcanmış gençliğimin parlak ışığı
kayıp mı ettin? yoksa buldun mu?
bilmiyorum, asla da bilemeyeceğim.
adını bile hatırlayamıyorum, aşkım. ve cevabı da bilmiyorum.
ama cevabı şöyle hayal etmek istiyorum.
nihayetinde, aşkım, seçeneğimiz yok.
bulmak zorundayız.
-
mükemmel ötesi dizi. şaheser.