bugün

Abi bu dizilerede tavım vur vur bitmiyor zombi bunu izliceginize breaking bad izleyin.
5x15

--spoiler--

Ulan tam dizi bize göre gidiyor, Dick reyiz sikişme özürlü ender liderlerden diyoruz. Sarışın karı siktiri çekti, yaşasın diyecekken, jessie orospusuna bir haller oluyor.

Michionne ne indird emme.

--spoiler--
Sezon finali yapmış dizidir.

Daryl ölecek diye hep korktuk. Yine Ölmedi çok şükür.

Ayrıca 90 demişler ama 60 dakika, ve de bölüm bitince bitiş jeneriğinden sonra bir iki dakikalık görüntü daha var mişon ve kırmızı başlıklı adamın göründüğü.

Teşekkürler.

Now waiting for;
(bkz: fear the walking dead)
bir sezon finali daha.

--spoiler--

rick artık kendisine bir ordu oluşturacak. iskenderiye'yi de kışla yapacak. ve gelecek sezon wolwes yani kurtlar ile savaşacak. birlik beraberlik temalı son sahneler iyiydi. maggy'nin pederin elinden tutması falan. en çok şok olduğum mimar adamın yanlışlıkla boğazının kesilmesi. bir de rick'in eski arkadaşının dönmesi var tabi. zenci olan, ilk bölümlerdeki.

wolwes sayko bir şeye benziyor. terminustan daha sayko.

--spoiler--
dün gece sezon finali yapmış aksiyonlu maksiyonlu dizidir.

--spoiler--

sandığımın aksine alexandria patlamadı. aksine son sahnelerde görüldüğü gibi daha da kenetlendi birbirine. o kaltak yönetici karı da nasıl bi dönüşüm geçirdi öyle lan. yaa öyle işte, insan kendi canına gelmedikçe başkasının ne demek istediğini anlamıyor hanım. ama orada akıllılık yaptı yani basitçe düşünüp ulan harbiden rick'in suçu deyip siktiri çekebilirdi rick'e ama biraz derine indi ve 'rick daha önce öldürseydi bu herifi bunlar olmazdı' diyerekten doğru emri verdi. rick de ne dünden razıymış be arkadaş insan bir iki saniye bekler, çat sıktı kafaya. bir de o finaldeki morganın rick'e 'noldu lan sana böyle kana mı susadın' der gibi bakması sonracığıma o iki dangalağı öldürmemekteki ısrarı anlamsızdı. rick'in, mişon'un ve carl'ın üzerine çatır çatır mermi yağdırırken neredeydi aklın, onlar insan değil miydi? 'her can bir değer'mişmiş. her neyse işte bi orayı beğenmedim gerisi sezon ortalamasının kat kat üstündeydı.

şu peder ölsün gebersin yahu öyle beyinsiz bi karaktere ihtiyaç yok. çift karakterli pezevenk. shane'in öz güvensiz versiyonu. 'wolves not far' muhabbeti de boş gibi geldi. elemanların ayrı olarak bi kamyon dolusu kurtları yoksa bi boka yaramaz o zombiler. neyse efendim işte baya bi bekleyeceğiz yeni bölüm için. umarım aynı heyecanla devam ederler ki böyle kurgu kafası olan senaristlerle bu dizi arka sokaklar kadar devam eder. ulan hem comic versiyonundan tamamen kopmayıp hem de bu kadar farklı tadı nasıl veriyo heriflerdeki kafa zehir mübarek.

--spoiler--
s5xe16 (sezon finali) için genel tepkinin "ulan bitmeyeydi iyiydi. yeni sezonu kim beklicek?" olduğu dizidir
kan istiyoruz, zombi kellesi istiyoruz diye haykırdığım dizi.
daha güzel sezon finalleri olmuştu dedirtti. ama gelecek vadettiğinide es geçmemek gerek.
edit: morganla, rick muhabbetinide bana hatırlatırsanız sevinirim. tam çıkaramıyorum.
sezon finali hakkında geniş bir inceleme yapılmıştır.

Dikkat edin.Çizgi roman spoilerı da bulunmamaktadır.

THE WALKING DEAD: "CONQUER" SEZON FiNALi iNCELEMESi

Alıntıdır.

Aşağıdaki yazıda bol bol hem diziden hem de ufak çapta çizgi roman serisinden SPOILER bulunmaktadır. Bu sebeple okurken dikkatli olun!

--spoiler--
Öncelikle Negan mı? Hiç sanmıyorum. Bence karşımızdaki eleman Derek ya da onun çetesi Scavengers'tan biri. Wolves ile sonunda resmen tanıştık ve artık W'nun arkasındaki grup hakkında fikirlerimiz çok çok daha net. Dili pabuç kadar, saçı başı karışık bir eleman ile sarışın bir arkadaşının tüm avantajlarına rağmen Jedi Master Morgan Wan Kenobi tarafından pataklanışını gördük. Kendisi bir bo-staff üstadı çıktı.

Bu karakterlerden konuşkan olanı neden Negan olamaz diye mini bir paragraf açmalı bence. Zira ilk sebep Negan'ı oynayacak bir aktör için herhangi bir haber çıkmadı, Rick'in seri boyunca karşılaştığı en büyük ve en tehlikeli düşman Negan. Üstelik tehlikelere karşı çok hazırlıklı ve kolay kolay da dayak yiyecek bir karakter değil. Hem de bu kadar önemli bir karakteri böylesine yavan bir sahne ile tanıtmak olmaz. Zaten Negan, Morgan'ın yardıma muhtaç haline rağmen sakin kalmasından işkillenirdi. Ben bütün sezon boyunca bize yedirilen Wolves mesajlarının sonunda çizgi romandaki Scavengers ekibine bağlanacağına inanıyorum bu sebeple. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın, Morgan'ın iki laf ettiği o arkadaş da gayet korkutucu bir eleman ancak Derek de öyleydi.

"Conquer" yani fethetmek(bölümün adı buydu), yapımcıların yarattığı beklentilerin aksine savaş ve çatışma dolu bir 90 dakika sunmadı bize. Uzlaşı & barış üzerineydi. Bunu sadece Rick'i baz alarak söylemiyorum. Aiden'ın kankası Nicholas'ın Glenn'e yaptığı şerefsizlik ve Glenn'in her şeye rağmen bu arkadaşın kafasına sıkmaması, Peder Gabriel'in Alexandria'daki herkesin hayatını riske atması, Sasha'yı zihnen yok etmeye çalışması; fakat en sonunda Maggie'nin de aracılığı ile üçlünün bir huzur anına erişmesi... Morgan'ın sonunda Rick Grimes'ı bulması, hoş bu tam beklediği gibi olmadı ancak ne bekliyordun ki Morgan. insan hayatına çok değer vermeni yaşadığın şeyler sebebi ile anlayabiliyoruz, ama bu denli büyük bir şok yaşaman tuhaftı açıkçası. Rick'in çokça değişime uğradığını tahmin edemesen bile bunu beklemeliydin.

Bu arada sanırsam Peder Gabriel'in ve Nicholas'ın bu finali de sağ atlatmaları herkesin sinirlerini bir hayli bozmuştur. Hele ki Nicholas kesinlikle ölür de biraz içimizin yağları erir diye bekliyordum ancak olmadı. Neyse ki zombi ve tehlikeli insanlarla dolu bu dünyada sevdiğimiz karakterlerin değişmesi için bir hareket yeterli oluyor. Neticede dün herkes Carol'a gıcık iken bugün herkesin en sevdiği, bu dünyanın kurallarını en iyi anlamış olan da yine kendisi. Glenn ile Nicholas'ın kavgası da bu bölümün en zayıf anlarını oluşturdu. Glenn vurulduktan sonra nasıl bir anda ortadan kayboldu, zombilerin elinden nasıl kurtuldu hiçbirinin açıklaması yok. Zaten birinin ekranda öldüğünü görmediysek biliyoruz ki mucizevi bir şekilde kurtuldu ve beklenmedik anda dönecek. Bu hiç şaşmaz bir klişe.

Rick'in hikayesine yapılan sahne kesişleri ise hem kurgu olarak hem de anlatım olarak harikuladeydi. insanlar Rick hakkında konuşurken ve bizim ekibimiz Rick'i överken, Abraham'ın 'Rick bu dünyadaki her türlü b**a aşina" diyordu ve biz Rick'in Alexandria'ya sızan zombileri temizleyişini izliyorduk. Daha da spesifik olmak gerekirse bir zombiyi çıplak öldürüşüne şahit oluyorduk. Ve bunun da hemen ardından Wolves ekibinin Daryl ve Aaron'ın takip ettiği kırmızı yağmurluklu arkadaşı soğuk kanlı bir şekilde katledişini gördük. Glenn'den kaybettiği puanları Rick ile çatır çatır topladı dizi.

Grubun Rick'e ne kadar bel bağladığını görmek ve bunun sebeplerini dinlemek güzeldi. En çok eleştirilen karakterlerden biri olmasına rağmen Rick öyle ya da böyle ailesi(grubu) için her şeyi yapacaktır ve Alexandria'daki insanlar da Rick'in ailesine dahil olmayı başarabilirlerse kendilerini şanslı saymalılar. Grubun konuşmaları ve Deeana'nın en sonunda Rick'e verdiği "vur emri" gelecek sezon orada kimin borusunun öteceğine dair hoş bir dokunuştu. Aslında bu sahne genel olarak bizi Rick'in Alexandria'nın lideri olacağına hazırlamak adınaydı. Ancak zorla değil, insanların tercihiyle. Ama yanlış anlaşılmak da istemem, Rick'in liderliğinde bir demokrasi izleyeceğimizi hiç sanmıyorum. Bu da Alexandria'nın değişim hikayesi olarak 6. sezona konu olacak gibi geliyor bana. Zaten tahminlerim doğru çıkarsa Alexandria'yı yeni sezonda çok fazla sıkıntı bekliyor, hem de çok.

Sonunda Rick'in de sırtında zombi ile gelip akıllara kazınan sözleri de tuzu biberiydi bu bölümün. Sözünden geri dönmediği gibi ne özür diledi ne de yalan söyledi. Gerçekten de yalanlardan sıkılmış bir Rick vardı. Pete'in Deeana'nı kocasını yanlışlıkla da olsa öldürmesi ve Rick'in Deeana'nın izniyle bir an bile duraksamadan Pete'i kafadan vuruşu Glenn'in yapamadığını yapması oldu, üstelik de Rick'in liderlik yönteminin daha haklı ve doğru olduğunu kanıtlamış oldu diyebiliriz. Çünkü dünyanın bu halinde tek bir kanıt bile yeterli artık ve Deanna için de bence bu dönüşümün başlangıcı adına yeterince tetikleyici bir faktör. Glenn de bu iyi karakterli haline dikkat etmeli, başına bir iş gelebilir yakında. Öyle ya da böyle Negan bu hikayeye dahil olacak ve o günden itibaren kendisi için büyük endişeler duyacağız.

Ah tabii ki ninjamız, samurayımız sevgili Michonne'un da Rick'e ihanet ettiğine inanan yoktu herhalde. Onu bayıltmasının sebebi kendisinin de belirttiği üzere Rick'in iyiliği içindi. Ancak ne olursa olsun sonuna kadar da Rick ile. Bu sahneden sonra da bu güven üzerine bir daha asla bir sarsıntı yaşamayacağız, eminim. En azından Ezekiel isimli çok karizmatik bir abimiz de diziye dahil olana kadar diyelim.

Bu dünyanın kitabını yazmış ablamız Carol'a bir geri dönüş yaparsak, çizgi romanda buralara kadar Sophia geliyor ve Carl'ın kişisel gelişiminde büyük rol oynuyordu. Ancak yapımcılar bize Carl'ı sevdirmek yerine Carol'ı sevdirmeyi tercih ettiler. Bu oyunu da kazandılar. Sadece Pete'i tehdit edişi bile nefisti. Kaldı ki onu uyarmıştı, borcam(ya da her neyse o) tertemiz geri gelecekti veyahut Carol onu kendi elleri ile öldürecekti. Pete hemen yere attı borcamı, bir an keşke Carol'ın elinden çekseydi cezasını dedim. O yaşadığı sürece Rick'in sırtı güvende, bölümün başında Rick yeni uyanırken bunu gördük zaten. Seviyoruz seni Carol, on numara kadınsın. Hoş elinde olsa bizi bile çok yumuşaksınız bu dünya için deyip öldürürsün ya neyse. Ha unutmadan, "Çünkü bu insanların hepsi çocuk ve çocuklar hikayelerden hoşlanırlar". insan sarrafısın cidden.

Daryl Reyis ve Aaron ise kırmızı yağmurluklu birini o kadar takip edip sonra kaybettiler. Evet bu arkadaş Wolves ekibine yakalanan ve bölüm sonunda boğazı kesilen kişi, ismini dahi hiç öğrenemedik. Ancak Daryl ve Aaron'ın Wolves ekibinin tuzağına böylesine saçma bir şekilde yakalanışı üzdü beni. Aaron akıllı bir adam, kendi başının çaresine de bakabiliyor. Hele Daryl, her türlü şeyi yaşamış ve uyanık. Ancak gidip de bunun bir tuzak olabileceğini nasıl hiç düşünmediler anlamıyorum. Üstelik şüphelenmeleri için sayısız sebep vardı. Tuzak harekete geçti ortalık bir anda zombi doldu derken Daryl'dan bir 'Triple Kill' izledik; kendisi üç zombiye karizmatik bir şekilde tek attı. Ancak öyle ya da böyle Aaron ile bir arabanın içinde kapana kısıldılar. iki karakterimiz de bu kadar saf ve tecrübesiz değil, bu sahneye inanmakta güçlük çektim. Bana daha çok Morgan'ı ekip ile buluşturmak için seçilmiş aracı bir yöntem gibi geldi. Ha Morgan demişken, bu sefer de kendisini Matrix'ten Neo olarak gördük. Morgan olmasaydı Daryl ve Aaron, muhtemelen Alexandria'yı bir daha göremeyecekti.

Morgan'ın sonunda Rick'e kavuşması da ayrı mutluluk verici, fakat yara bere ve kan içindeki Rick'in Pete'i kafadan vurduğu ana tanık oldu kendisi. Rick'in Alexandria'sına hoş geldiniz mesajı verilmiş gibi hissediyorum. Morgan da ilk konuk oldu. Hayatını, evini, karısını ve oğlunu kaybeden Morgan'ın bu hayatta tanıdığı ve güvenebileceği son insan Rick'ti. Zaten büyük bir hırsla onu aramasını da buna bağlıyorum. Karakteri oynayan Lennie James de benimle bu konuda aynı fikirde ya da ben onunla aynı fikirdeyim.

Abraham ve Eugene arasındaki minik barış sahnesine de minik bir sempatik an diyelim. Onların da sıkıntısı böylece son bulmuş oldu ve gelecek sezon gereksiz dramlar yaşanmayacak bu ikili arasında.

Gelecek sezonda Wolves(bence Scavengers) çok önemli bir rol oynayacak ancak ekibimizin asıl düşmanları olmayacaklar muhtemelen. Çünkü Scavengers çizgi romanda çok kısa bir bölüme karşımıza çıkıyor ve kısa sürede Alexandria kapıları önünde çıkan silahlı çatışmada yok ediliyordu. Ha tabii ki sezonun geneline yayabilirler bu düşman ekibini, ancak bu grubun Alexandria için asıl önemi başka. Rick'in liderliğini perçinleyen bazı tecrübeler yaşamalarına sebep olacaklar ve üstüne burada çıkacak olan çatışma dev bir zombi sürüsünü de yanında getirecek. Sonra neler olacak neler, o çıtkırıldım duvarların neden güvenli olmadığını da göreceğiz gelecek sezon. Zaten Alexandria'ya geldiklerinden beri bunun altını birkaç defa çizmişlerdi.
--spoiler--

kaynak : http://ulu.so/u31ghy
ilk kez işlerin tam iyiye gideceği bir sezon finali oldu. Hiç bitmesini istemediğim dizidir. Nice sezon finallerine..
sürekli "ama aylak öldürmüyorlar aksiyon yeaaaağğğğ" diye sikimsonik inlemelerde bulunan kişilerin hoşuna gitmeyecek sezon finali.

--spoiler--

Açıkçası sezon finalinde alexandria'ya bir saldırı bekliyorduk çok şükür olmadı ve ricklerin yerleştiği bir kamp ilk kez yıkılmadı. walking dead tarihinde bir ilk gerçekleşti.

rick'in gözlemciliği ile bir çok kişinin hayatını kurtarması ve aylağı alıp önlerine atması güzeldi. toplantı sahnesinin finalini yapıp çok güzel bir bitiş konuşması yaptı ve o dingili öldürdü.

deanne'ya gelince amk karısı az daha rick'i göndermeye çalışıyordun şimdi kocandan oldun. ne demiş atalarımız insanın başına gelmedi mi anlamazmış... artık kocasız çocuksuz bir dul olarak kaldın hadi bakalım.

glenn'e gelince yine dayanma gücünü gösterdi helal olsun. nicholas'ı öldürmek varken geri götürmesi ise çok iyi oldu çünkü artık haksız ve yalancı görünme konumundan kendini daha çok haklı gösteren bir konuma geçti.

darly dostum sen adamın dibisin ya. hiç bir zaman yanındakini feda etmeyen hep kendini feda eden bir insansın mükemmelsin.

rick ve carl arasında evde geçen konuşmada rick'in korkuyor musun sorusuna carl'ın " onlara olacaklardan korkuyorum" demesi resmen bu grubun özgüven seviyesinin ne kadar uç noktada olduğunu gösterdi.

carol'a değinmeden olmaz. kendi grubunun önünde bile mükemmel derecede rol yapabilen bir kadın ve final sahnesinde rick'e dur demese belki o adam ölmeyecekti ama rick haksız konuma düşecekti fakat carol mükemmel bir zeka örneği göstererek rick'i durdurdu. gerçekten bu kadına çok zekice sahneler yazıyorlar ve yakışıyor.

ve herkesin merakla beklediği (bkz: rick ve morgan buluşması); morgan'ın yüz ifadesi resmen "noldu sana böyle çok değişmişsin der gibiydi. rick ise ilk başta tanıyamadı ama gözlerinde o sevinç ve özlemi gösterdi.

şu sikimsonik wolf tayfasına gelince. rickler ne tayfalar gördü be gençler o kadar da heveslenmeyin derim.

pedere gelince amk çocuğu kendisi yüzünden ölenler yüzünden ricklerden nefret ediyor fakat son bölümde onlara katıldığını hissettirdi gibi.

toplantı tamamen rick ve tayfası için birlik beraberlik şovu olarak geçti ve başarılıydı. orada yaşayanlara maggie'nin " biz bir aileyiz ve siz bu aileye katılmak isteyeceksiniz" sözü ise resmen efsaneydi.

ve sezon finalinde en iyi aylak öldürme sahnelerini yaşadık; bunlardan ilki morgan'dan geldi. sopayla çok şık bir vuruş yaptı. ikincisi darly'nin zincir ile üçlü yapmasıydı, üçüncüsü rahibin ipi çekerek kelleyi koparması, sonuncu olarakta rick'in silahı sokarak öldürmesiydi. gerçekten başarılı sahneler izledik.
--spoiler--

5 sezonluk genel bir yorum yaparsak;

her zaman rick ve tayfası böyle sürekli aylak öldürerek "nereye gidecekler böyle?" diyerek sorup durduk. bazıları sürekli zombi öldürürken çok sıkıcı ya hep gidiyorlar bir yerleri yakıp yıkıp zombi öldürüyorlar bu nasıl dizi falan dedi. adamlar bu sefer sağlam bir yerleşim yeri buldu ve buranın içinde olaylar yazmaya başladı. şimdide çok sıkıcı ya aksiyon yok diyenler çıkmaya başladı.

bu dizi her zaman yolculuk halinde olup aylak öldürerek sürecek bir dizi değil o yüzden yerleşik yaşama geçip çevre araştırma çalışmalarını hızlandırıp dünyanın geri kalanıyla iletişim kurabilecekleri ortam yaratabilmeleri gerek.

imdb puanına şu ana kadar bakmadım ama bu dizi dünyanın en iyi ilk 10 dizisi arasında olmalı...

edit: imdb puanına baktım 8.7 ile 69 sırada olan dizi... gerçi spartacus gibi bir dizinin imdb'de ilk 10'da olmaması imdb'nin puanlamalarının o kadar da çok takılmaması gerektiğinin göstergesi. breaking bad nasıl 9,5 ile imdb'de nasıl hak ettiği puanı alabilmiş hayret.
Çok sevdiğim kaçmalı koşmalı kafaya mermi sıkmalı enteresan dizi.
ilginç bir sezon finali yapmış dizi. olaylar yatıştı heyecan yok, muhtemelen orayı da yıkacaklar diğer sezon.
Kaçıncı bölümde kaldım, sezonlar karıştı, vay arkadaş bu yabancılar neden ikide bir sezon bitiriyor dediğim yabancı dizi. Güzeldir eğlencelidir ama mümkünse üst üste izleyin daha güzel oluyor 1 hafta beklemek sıkıntılı oluyor.
sezon finali yine sönük geçti.
ikili diyaloglar oldukça sıkıcı bir hale geldi.
dizinin ana unsurları olan aylaklar artık zararsız birer yaratık gibi dolaşmaya başladılar.
reytinglerde tehlike sinyallei çalmaya başladı.
sezon finalinin tek heyecanlı sahnesi içi konserve dolu konteynırın içine saklanmış aylakların olduğu tuzaktı.
spoiller gibi, ama olmayabilir de:

mantığımız gerçekten çok şahane(!) bütün bir diziyi dış aksiyondan ibaret sananlara üzülüyorum.tamam zombi dizisi ama ulan adamlar yıllardır zombilerden kaçtı artık alıştılar rutine döndü olay neyin aksiyonu bu? medeniyeti bi yerde kurmak durrumundalar değil mi ama. bırakın da biraz politika dönsün. sezon finali gayet başarılıydı bence. bi sonraki sezon için daha bi ayakları yerebasan felsefeler göreceğimize dair ipuçları verildi.
bu dizinin kısır bir döngüsü var. yollarda perişan ol, bir yer bul sığın orayı ele geçir. orayı yık tekrar yola düş. lan yeter artık, olayların nasıl başladığına dair veya olayın ne olduğuna dair bir bilgi, bir hikaye girişi yapın lan artık. bu yeni yerde de aynısı olacak.
son sezon itibari ile cizgisini kaybetmis ve kitlesine oynayan bir dizi efenim fakat rick grimes döktürüyor.
--spoiler--
rick grimes'in yine demokrasiyi yakip yikma cabalarini izledik 5. sezon finalinde. aynisini bir sezon finalinde daha yapmisti 'this is not a democracy anymore' diyerekten. sonra eger emirlerime uymayacaksaniz s.ktirin gidin grubumdan demisti. adam diktatorluk istiyor efendim durduramiyoruz. zaten ilk sezonlardan sonra bu ve carol'a bir haller oldu. guce sahip olma arzusu degistiriyor insani demek ki. yuru be aslanim demekten baska elimizden birsey gelmez.

carol'a gelirsek, son zamanlardaki ikili oyunlari ve zafere giden yolda hersey mubahtir tavirlari ile daryl'i gecerek rick'in 1 numarali tegmeni oldu artik bence. ilk sezondaki carol nerede simdki carol nerede.

morgan denen arkadas'la goz goze gelince ne oldu orasini anlayamadim pek. herhalde butun hayatlar degerlidir diyen bu adam rick'e muhalefet olucak gibi gorunuyor.

bekleyip gorucez artik.

--spoiler--
yeni sezonundan çok umutlu olduğum dizi... artık salak salak zombilerden kaçıp sığınacak bir yer aramaktansa, bir topluluk bulup sığındılar... ve bu toplulukta huzurlu durağan bir topluluk değil... yeni sezonda yeni politikalar, belki rickin grubunda ayrılıklar yaşanıcak... dizi game of thronesa döner artık...
lost gibi sonu hayal kırıklığı olarak bitecek dizi. zaten karakter olarak da ilerleme olarak da lost'a çok benziyor. ama hala daha bu olayların nasıl olduğuna dair bir şeyler yapmadıklarından dolayı rayting uğruna ilerlediğini gösterir.
dr. stephen denen terbiyesiz, hasta yatağında tedavi edilmeyi bekleyen trevitt'e beth aracılığıyla 'clonazepam' yerine 'clozapine' enjekte ettirip sonra da 'no, ı didn't.' dedi ya la. satan satana.
--spoiler--
bir bölümünde ekibimize saldıran köpekleri kafalarından vurup sonra da ateş yakıp yemeleri hakikaten güzel sahneydi. gerçekçiydi.

--spoiler--
6.sezonu ''zombi tanrısının'' izni ile 11 ekim 2015'te başlayacak olan dizidir... ''zombilerden kaçakta iki de yemek bulursak günü idare edek'' hesabından çok daha heycanlı bölümlerin olacağanı sandığım ve daha fazla politikanın, çekişmenin, ayrılıkların döneceğini düşündüğüm 6.sezondan ben umutluyum... zaten bu dizide bir büyü var ki baktırıyor; bazı bölümleri vasat ve vasatın altında da olsa...
5.sezon finali ile bu ne lan dedirtmiş dizi. azıcık aksiyon bu diziye iyi gelecek.