bugün

5x14 ile uzun süredir dizinin durağanlığından şikayetçi olan takipçilerini tatmin etmiş olan dizi.

--spoiler--
(bkz: burası karışacak vaziyet alın).
--spoiler--
demin yeni bolumunu izledigim kanli dizi.
5x14

--spoiler--

arabada giderler ilen "Now you're going to die" diye cümle geçmişti müzikte. belliydi bir aksiyon olacağı. ama noah ölmese iyiydi. o arkadaşlarını satıp noah'ın ölmesine yol açan orospu çocuğunu idam etmeleri gerekli.

O değilde, Abraham, gabriel ve noah. çok yahudi ismi *
ayrıca bir parantez de aylakların adamları yerken ki gerçekçiliğine açmalıyız. bildiğin bağırsak mağırsak, göz, diş, dil... hepsine uğraşıyorlar. helal olsun.

--spoiler--
--spoiler--
insanlar genelde şu çakma charlie sheen'in dedikleri yüzünden alexandria ile terminusu bağlamış ancak sevgili suserlar ben farklı bi' bakış açısı sergiliyorum: bu eleman ne dedi onlar bizdik vb. şimdi onlar kim? bence bazı kişileri kovmamız gerekti dedikleri kişiler. yani esasında orayı kuran tayfa farklı ve bunlar atılanlar.
--spoiler--

süper tempolu bölüme imza atmış dizi.
sezon finaline yaklaşırken ve herkes dizi çok durağanlaştı derken "susun amk bu the walking dead" dedikleri bir bölüm geldi.

--5x14--

--spoiler--

Noah'ın ölmesi gerçekten en üzücü sahneydi. "negan" denen çizgi roman karakterinden bahsediliyordu. aylağa zırh giydirip bomba bağlamakta onun işi bence ve bu neganlar orayı kuran kişiler. şu an kurucu gibi gözükenler de orayı sonradan ele geçirenler.

glenn her zamanki gibi adamın dibiydi. son ana kadar gayret edip hiç sevmediği insanı kurtarmaya çalıştı.

eugene ise ilk kez bir cesaret örneği sergiledi tebrikler.

nicholas denen orospu çocuğu ölmeliydi ama iyiki ölmedi eğer rick'in tayfası o geziden bu nicholas ve diğer eleman olmadan dönse kesin suçlu konumuna düşerlerdi fakat şimdi işler farklı.

abraham ise yine vasıflarını konuşturdu ve inşaat ekibinin başında olan elaman bu olayla hırs yapmak yerine takdir edilesi bir şekilde olgun davrandı. ayrıca abraham'ın aylakları öldürmekten aldığı zevk acayip hoşuma gitti. resmen özlemiş adam.

darly'inin bir tek çıkarken gözükmesi ise biraz kötü oldu bu elemanın sahneleri on numara bence.

carol'ın ise yine feminem damarı azdı ama " kadına ve çocuklarına şiddet uygulayan ölmeli " mottosu bence çok yerinde olmuş. rick bu konuda ne yapacak bu da merak meselesi.

rahibe gelince ödlek bir pezevenk'in teki. amk rickler olması aylaklar bunun anasını sikecekti keşke sikselerdi.

carl niye yoktu bu bölümde onu da merak ettim. o kızla hikayesini işlemeye devam etmemeliler...

--spoiler--

her yazımda rick ve morgan buluşması'ndan bahsederim ve buna uçuk bir tahmin ekliyorum.

--tahmin--

sezon finalinde mi olur öncesinde mi olur bilemem ama morgan -çizgi romanda geçen "negan" eğer diziye gelirse- onların yanında olacak ve ricklerle savaş esnasında rick ve morgan buluşması gerçekleşecek. bunun üzerine rick ve tayfası morgan'ın tarafına geçecek ve burada var olanlara karşı savaşacaklar haliyle kazanacaklar fakat bence burasıda yaşanmaz bir şekle dönüşecek ve rickler yine yollara düşecek.

--tahmin--
izlemeyenlerin her yerde izleyenleri görüp 'allah Allah neymiş lan bu walking dead?' dediği dizi. O kadar çok izleniliyor ki, senaristler de artık senaryoyu boşladı biraz. üzerine çok düşmüyorlar farkındaysanız
--spoiler--
14.bölüm... cidden efsane olmuş. noah'a üzüldüm. glenn'in, ölümüne sebep olan o piçi de öldürmemesi çok akıllıca. sıkıntı yaratabilirdi hem aiden'ın hemde o piçin ölmesi. gerçi yalan söyleyip bizimkilere de suç atabilir.

pedere ayrı bir parantez açmak istiyorum. senin evvleyitıını sikeyim orospu çocuğu. adamlar o kadar götünü kurtardı, seni buralara kadar getirdi ( hiç bir vasfın olmamasına, tamamen yük olmana rağmen ). gidip başkana şikayet ediyorsun yok iyi insanlar değil yok şeytanlar bilmem ne. maggie'nin duyması iyi oldu bunları.
--spoiler--
anlamı yürüyen cenazeler olan dizi hedesi.
Dizinin bu sezon boka sardığını düşünmekteyim , senaryo anlamsız. her hafta çarşamba gelsede izlesem dedigim bi twd yok artık. Daha çok kan daha çok zombi seks i daha çok kopan kol bacak görmek istiyorum.
görsel
güzel bir bölüm oldu.
--spoiler-- tahmin içerir
15.bölüm cidden güzeldi. rick evli kadına yavşıyordu, abazanlığını bastıran evli olmasıydı. kocasının kadını dövdüğünü falan duyunca tabi patladı. rick paslanmış ama, amuha koyması gerekirdi adamın, zor yatırdı. ahali de noluyo lan diye toplanınca tüm sinirini, düşüncelerini patlattı. silah milah çekti lan daha ne yapsın. dahada ileri gidecekti ki michonne reyiz rick'in ağzına sümsüğü yapıştırdı. burada çok küfür yemiştir izleyicilerden, rick'i sattın bilmem ne diye de işin aslı o değil. rick o gazla ''sikerim sizin o olmayan beyninizi'' moduna girip ''buranın ağası artık biziz'' diye çıkışırdıı. geleceğe yönelik plan bu zaten ama bunu şimdi söyleseydi siktiri yerlerdi ya da savaş çıkardı. michonne akıllık edip susturdu rick'i.

bildiğiniz üzere deanna rick'in ''pete karısını dövüyor, öldürelim'' önerisini şiddetle reddedip ''ben olsam seni öldürmezdim, sürgün ederdim'' dedi. bu olaydan sonra da büyük ihtimal sürgün edilecek rick. tabii planlı bir şekilde. ben olası bir morgan-rick buluşması bekliyorum bu sürgünde. son zamanlarda zombiler arttı demişti aaron. kafasında w ya da m yazılı zombiler var, zombiler son zamanlarda çokça siteye doğru geliyorlar. morgan mı yapıyor acaba?
--spoiler--tahmin içerir
15. Bölümün son 5 dksında rick in performansı dizi boyunca gösterdiği en iyi performanstı benim için. Ben bu dizide bi sahnede daha bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Ayrıca michonne elinin ayarını sikeyim adamı felç etmese bari.

Bomba gibi bi sezon finali yapacaklar gibime geliyor üstelik 90 dk. Dizi eski günlerine döner mi derken hiç olmadığı kadar iyi olmaya başladı.

--spoiler--

Carl, oğlum orda kızı öpecektin. Hazır fırsatı bulmuşun niye kaçırıyon. Bak babandan biraz feyz al. Adam evli kadına yürüyor.

--spoiler--
Kanaltürk ün gece saatlerini canlandıran yabancı dizi.
geçen yaz 4 sezonunu 2 haftada bitirdiğim dizi. yine biriktirip önümüzdeki yaz izlemeyi planlıyorum , 5. sezonu hiç izlemedim.
(bkz: rick bey ne yapıyorsunuz)
son bölümüyle, rick oyunculuk dersi vermiştir.

(bkz: Andrew Lincoln)
5×15 bölümü oldukça etkileyici olan dizi. sezon finali için tahminim ise flashbackler ile bitecek. rick,carol ve daryl ın gizli toplantılarını göreceğiz ve aslında herşeyin bilinçli yapıldığını gösterecekler bize diye tahmin ettiğim heyecanla beklediğim dizi.

dipnot: sasha ölmeyecek.
Spoiler

Büyük aksiyon, zombi baskınları, başka kamplar, sair düşmanların eli kulağında, meggi zaten stajyer lider olarak konumlandı, gelecekte onu bekleyen işler var, aleksendrianın yönetimi zaten ricke geçecektir bunun da sinyalleri verilmektedir,

Kırmızı balonlar nedir...

Lakin ne morgandır arkadaş, sürüklediler ilk bölümden beridir, daryl onu bulacak muhtemelen haftaya, da ne işe yarayacak acaba, voltranı mı oluşturacaklar, silahları varsa eyvallah, ama çok uzakta kaldılar, sezon finaline morgan ile rickin buluşmasını çok büyük olay diye servis ederlerse çok bozulacağım, hele orada burada fısıltı şeklinde yayılan darylın öleceği umarım koca bir fan evhamıdır,

Beklentim büyük bir zombi saldırısı ile yüzyüze kalınması ve rick ve tayfasının gerçek bir show ile aleksendriaya konması, burası düşene dek üç yıl yani tüm kamplara göre en uzun yaşayacakları yerdir,

Ana karakterleri lütfen öldürmeyelim.

Spoiler
gelcek bölümde rick ölüyor arkadaşlar. kesin bilgi yayalım..
90 dakikalık sezon finaliyle şu ana kadar ki finallerin en iyisinin geldiğinin habercisi. hatta film izleyeceğiz diyebiliriz.

5x15

--spoiler--

Morgan ile başlamak istiyorum. eğer "w" gerçekten ters yazılmışsa ve morgan'ın "m"si ise bizim morgan çok değişmiş. kadını bağlayıp aylaklara yem etmeler falan morgan'a göre değil morgan iyi bir adamdı. ve beklenen (bkz: rick ve morgan buluşması) sezon finalinde olacak.

morgan rick'in orada olduğunu biliyor bu yüzden saldırı düzenlemeyecektir ama 3. bir karakter çıkabilir. mesela buradan daha önce sürgüne gönderilenler geri dönüp saldırabilir.

15. bölüme gelirsek,

rick, jessie'ye zaten bitiyordu carol'da destekçisi oldu ama kim ne derse desin kadına şiddete hayır!!! rick reis sonuna kadar haklı.

carl ise garibim kızı öpemediğine yansın mis gibi de ortam vardı.

darly, bence morgan'ı rick'e getirecek kişi ama bunu başarabilecek mi o var...

sasha, mükemmel devam ediyor umarım ölmez.

maggie'e noldu lan?

glenn, adam dibi resmen ya. o nick mi ne sikimse onu göt ediş sahnesi mükemmeldi.

michonne ise rick'i indirerek en doğru hamleyi yaptı. bildiğin ele geçirme planlarını anlatıyordu amk.

--spoiler--

efsanesin be!
harika bir dizidir. yaratıkları zombi değil aylak olarak adlandırmışlardır.
90 dakikalık 5. sezon finaliyle bomba etkisi yaratacağı kesin olan dizi.

--spoiler--

finalde muhtemelen alexandria güvenli bölgesi de hapishane gibi ellerinde kalacak hacı. yoksa yani dizinin bi mantığı kalmaz. taş gibi yer, arada bi dışarı çık keşif yap arada bi bi kaç kişi ölsün bi kaç kişi dışardan gelsin. olmaz öyle. zaten rick'in grup da iyice sıkıldı. ulan siz kanlı canlı bacak kesmiş, psikopat ruhlu küçük bi çocuğu vurmuş, bi adamı boynundan ısırarak öldürmüş, kilisede döner bıçaklarıyla yamyam doğramış insanlarsınız. size kan lazım, siz kim medeniyet kim.

çok önemli bi kişi ölecek veya alacanlı kalacak dedikoduları dönüyormuş. carlın gözü çıkacakmış diye duydum ben. ek olarak da yan karakterlerden ölenler olur o kadar. ama bir konu var ki kestiremedim, şu rick'in bebesi little ass kicker hiç ortalarda gözükmedi. bir şey oldu da ben mi kaçırdım yoksa siklemiyolar mı artık çocuğu?

morgan meselesine gelince o darly ile gay elemanın yerde gördükleri yüzük, asker yeşili mont, gözlük onu işaret ediyor. ya da morgan zenci aylak görünce eğelence olsun diye üstündekileri ona giydirdi ve doğradı. veya daha saçma bi olay olmuş olabilir. umarım öyledir çünkü zenci iyidir hacı sağlam herifler onlar. bi de şu kızıl sakal abraham sağlam eleman. glenn, rick falan bunlar karşı cins görünce amı götü dağıtıyorlar. neyse işte eğer dediğim gibi morgan böyle eğlencelerle kafayı bozmadıysa m veya w harfinin de onunla hiç bir ilgisinin olacağını sanmıyorum. rick'in de bölgeden gönderileceğini sanmıyorum ya da tam giderken bi olaylar olabilir. ama o mekan kesin düşecek ya düşmeli ben hiç sevmedim orayı.

--spoiler--

spoiler edit: ve gözü çıktı.
oyunlaştırılmış hali ilk sezonda muhteşemdi. beni içinde tamamıyla sürükledi son sahnesinde duygulandırdı. henüz vakit bulup ikinci sezonu oynamadım. ayrıca herkese oyunu tavsiye ederim. sanki dizi oynuyormuş gibi bir hava veriyor.
Bitsin de spin offu çılsın dizidir,

(bkz: the walking dead cobalt)
Çok kısa sürede sezon finali yapan, yeni bölümü yayınlandığında izlenmeyince içinizde ukde bırakan ABD yapımı dizidir.