bugün

3-09
--spoiler--
Bu stefan ve caroline'ın bencilliği beni öldürüyor ya.
bir öldüğüm diğer konu ise bu damon'ın muhteşemliği. adam yine dağladı ciğerleri ya.
Tyler'a da acıdım, klaus'a da. klaus'a daha çok acıdım bile diyebilirim.
bölümün en çok eğlendiğim kısmı klaus'dan 'Rippaah' duyduğum andı.

--spoiler--
Dizisini bir tavsiye uzerine izlemeye baslamistim. Kisa sure icinde butun sezonlari bitirdim. Hani sacmadigi yerler cogunlukta ama oyle bir sey ki bagimlilik yapiyor. Damon'in mimiklerine karsi bir zaafim var sanirim. Bir dizi bu kadar iyi olurken kitaplari bu kadar mi sikici olur? Vampir kitaplarindan nefret ederdim ama diziyi bitirince bir bosluk hissedip merak edip almistim yarisina bile zorla geldim o derece.
Sonuc olarak diger vampirli ergen yapitlarinin yaninda basarili ve kaliteli bir dizi olmayi basarmistir. Bir tek genclerin degil, yetiskinlerin bile ilgisini kolayca cekebilmistir.
alaric öldüğünden beri izlemediğim dizi. elena&damon sevişmesi bile izlettiremedi o derece.
Damon diye bir adam var,yakışıklı mı bilmem ama o mimikler ne öyle,fazla iyi.
konusundan çok oyuncularının dikkatimi çektiği dizi.

(bkz: Nina Dobrev)
iyice Türk dizisine döndü efendim. Elena bir hafta Damon'u seviyor diğer hafta Stefan'ı. Bazense aynı bölüm içinde başlangıçta biriyle sonunda diğeriyle görmemiz mümkündür.
iki gün kaldı efendim heyecanla bekliyoruz.
damon için izlediğim dizidir.
4x10 la duygu patlaması yaşatmıştır.

--spoiler--
her ne kadar onun için üzülsekte stefanın gittiği yol yol değil.
damon'a gelirsek telefondaki o mutluluğu o "come to me " diyişi eritti kalbimi. Aşığım sana adam.
doğruluk mu cesaretlik mi sahnesi hoşuma gitti güzel olmuş burdan yapımcılara tebriklerimi sunuyorum sanki çok umurlarında ya.
rebekah'ın dönmesi de iyi oldu ekşın geldi resmen diziye özlemişiz.
100. Bu da Klaus'a olan sevgimin 100 üzerinden ölçütü.
--spoiler--

saygılar efemm..
--spoiler--
rebekah bu bölüm biraz çirkin gözüktü gözüme. tabuttan çıkar çıkmaz intikam peşine mi koştu nedir!? git iki kan iç yüzüne, yanaklarına bir can gelsin*. april maşallah etine dolgun bir şey onda iyi kan vardır, yanında öyle boş boş gezdirme arada iki nasiplen ondan*. april' ada neredeyse her bölüm bir şeyler oluyor ama hep paçayı kurtarıyor, bu kızında sonu ya vampirlik yada direkt ölüm.

bilmem kaç bin yıl öncesinde doğan, bunun yüz yıla yakın kısmını tabutta geçiren- ki o tabutta geçen yıllar eğlencenin tavan yaptığı yılları da kapsıyor- rebekah doğruluk, cesaret oyununu nereden biliyor*? geçen sezonlarda gördüğümüz kadarıyla rebekah '20li yıllara kadar yaşamış sonra klaus bunu hançerleyip tabuta tıkmış*. o yıllarda var mıydı acaba doğruluk, cesaret oyunu? zaten tabuttan çıkmasından iki gün sonra çatır çatır cep telefonu kullanmasını da saçma bulmuştum, vampirdir, akıllıdır diye düşünüp susmuştum **. olsun yinede özlemişim rebekah' yı konuşması, aksanı vs. çok tatlı, diziye ilk girdiği zamanlar daha bir seksiydi ama hala taş.

gerizekalı elena aslında bu bölüm güzel şeyler söyledi, haklıydı da bence. stefan aslında elena' yı hiç olduğu gibi kabul etmedi, hep bastırmaya çalıştı... biraz bırak bakalım kız nereye gidiyor önce bir gör. baştan gittiğin yol, yol değil tiriplerine neden girdin ki? sonra kız der tabi öyle '' stefan ile beraberken kendimi düzeltilmesi gereken, bozuk bir oyuncakmışım gibi hissediyorum'' diye... çünkü damon hep kendi gibi olmasına izin verdi elana' nın.
--spoiler--

ayrıca; (bkz: #18324600)
4x10

idare ederdi.

--spoiler--

• Bölümde en üzüldüğüm şey yine April idi. Tuvalet kağıdı işlevi görüyor adeta. Oradan oraya savruluyor garibim. Oldu bir de kelepçe takın da 3 melez onunla sevişsin sayın yapımcılar? Yeter onun çektikleri..
• Rebekah '0' rakamına benziyor. Adeta etkisiz eleman. Sıkıldıkça öldürülüyor, kazık sokuluyor..
• Damon her zaman ki gibi mecnunları oynuyor. Koçum benim gerçek aşık. Ama yeteri kadar ilgi ve değer görmüyor. Bazıları tarafından bencil görülüyor. Aslında değil, o hep içine atıyor.
• Bunları neden mi saydım? Dizide hangi karaktere pozitif baktıysam itin götüne sokuldu. Eşeğin amına su kaçırıldı. Kanguru kesesinden kullanılmış prezervatif çıktı adeta. Birileri bunu bilerek yapıyor lan.
• Damon ve Elena evlenecek, işte o kadar.

--spoiler--
klaus'un arkasından binbir türlü oyun oynanan dizidir. şu adamdan ne istiyorsunuz çözemedim. hele caroline sen nasıl bir kevaşesin. işi gücü yok tüm gün damon'a nasıl bok atsam, klaus'un kuyusunu nasıl kazsam diye düşünüp duruyor. bi rahat bırakın adamı, dümdüz etti işte ortalığı. ayrıca 4x08'de eyes on fire çalmaları çok özentiydi.
Tesadüfen Dizimag'de Supernatural izlerken dizilere bir bakayım derken rastladığım bir dizi. ilk bölümünü bir izledim hemen devamı geldi bir türlü bırakamdım günde 3-4 bölüm mutlaka izliyorum. Normalde daha fazla izlerdim fakat okulumdan dolayı anca o kadar oluyor. Şimdi 4. sezondayım Elena'da vampir oldu bakalım tedaviyi bulabilecekler mi?
''amerikalılar da kro olabilir mi?'' sorusunun evet olarak cevaplanmasına neden olacak dizidir.
neden hala devam ettiğini anlamadığım dizi. daha ne kadar bozabilirler acaba? 4. sezonun bir kaç bölümünden sonra bıraktım. iyice ergen dizisi olmuş. eskiden bir heyecan vardı, derin, güzel bir senaryo vardı. şimdi? şimdi en son baktığımda bir vampir avcısı şehirde vampir avlamaya çalışıyor (halbuki herifi öldürmek 5 dakika sürmez), elena "bugün kime versem?" diye düşünüyor. heyecandan, atraksiyondan çok artık ergen abazanlıkları ön plana çıkmış.

bitirsinler şu diziyi artık. bu kadar bozamazdı.
4x11

Yavaş yavaş oturuyor konu.

--spoiler--

• Rebekah adeta pudra şekerli gül lokumu gibi. Duygusal yönden Elena'ya akan vampir gençlerimiz, seks yönünden görüyoruz ki lokumumuza akıyorlar. Çünkü neden? Karıdan anlıyorlar.
• Bu bölümde uzatılacak birşey yok. Damon & Elena, Stefan & Rebekah olsun tamamdır. Bu arada Bonnie, ağzın yamuk güzelim.

--spoiler--
4x12

fena bölümdü.

--spoiler--

beklenmeyen şeyler oldu. büyük spoiler: * klaus çok üzüldü. * sonuçta atsan atılmaz satsan satılmaz. şimdi geri kalan ahalinin başı klausla baya bi dertte hadi bakalım.
rebekah da insan olmak istiyormuş. vaynassını. acıyorum bu kıza yaa herkes kullanıyo kızı. yazıktır.
bu diziyle ilgili tek isteğim rebekahnın sonunda insan olup mattle evlenmesi. böyle sarı sarı boy boy çocukları olsun. ne kadar güzel olur di miii?

--spoiler--

merakla bekliyoruz bir sonraki bölümü. hadi bakalım.
wild belle - another girl.

--spoiler--

4x12 rebekahla beraber oldukları gecenin sabahında stefan yataktan kaçarken çalan şarkı. tabi klausa yakalanması hiç hoş olmadı.

--spoiler--

bu şarkıya bayıldım tam iki saattir arıyordum sonunda buldum ve dinliyorum.
klaus'un üzülmesine dayanamadığım dizi.

--spoiler--
damon klaus'un gözetimi altındayken caroline için baya baya aşıksan kötü adam olamazsın resti çekti adama. haklı mı haklı ama aşık kötü adam her zaman daha çekicidir. damon gibi.
--spoiler--
4x12

iyi bir bölümdü.

--spoiler--

• Şu Kol hiç çekilmiyor lan. Elijah reyiz geri dönse bari..
• O kadar planlar döndü Rebekah kendi eliyle verdi herşeyi. Hançerlemeyin şu kızı işte bok var. insan gibi istersen biraz da duygularını okşarsan verir o istediğini. Bak teypli çocuklu şeyler düşünüyor. Hayallerde yaşıyor bazı vampirler.
• Tedavide sorun çıkacak. Doku uyuşmazlığı mı çıkar artık ne çıkarsa..
• Bonnie'nin ailesi çok itici. Öyle ailem olacak cebime eroin koyar, gider şerife teslim olurum. Bu arada kız cadı olmasına rağmen yamuk ağzına çözüm bulamadı.
• Klaus reyiz Damon'dan aşk bilgileri almaya çalıştı. Yalnız bundan sonra çok daha tehlikeli bir adam olacak. Benden söylemesi.
• Ulan Jeremy çok şanslısın. iğnesiz dertsiz dövmeye sahip oldun. Çakma hunter seni.

--spoiler--
bu yaz aşırı derecede boş vaktim vardı. 3 sezonu 2 hafta gibi bir sürede bitirdim. gerçekten sürükleyici bir dizidir. fakat her doğaüstü dizi gibi kendi içinde tutarsızlıkları, mantık hatalarını bulundurmaktadır.
bu gece 7 bölümünü birden izlediğim dizi, liseli dizisi gibi geliyor bazen bana ama ergen olmadığımı belirtmekte fayda var, şimdi dersiniz ki elena için mi izliyorsun sen bu diziyi? yok lan vallaha da çok beğendim, the walking dead'dan sonra izlemeye devam ettiğim ikinci dizidir, tabi bunlara iki üç dizi daha eklenecek gibi görünüyor, çünkü hunharca izliyorum dizilerimi, sonra da bitti diye üzülüyorum.

neyse diziye dönecek olursak, damon ve stefan'ın kasabamıza gelmesiyle birlikte başlayan olaylar son sürat devam ediyor, her bölümde başka bir vampirin ortaya çıkışı, başka acılarla dolu bir hayatı görüyoruz, herkesin büyük sırları var ve herkes birbirinden mutlaka bir şeyler gizliyor efenim, hepsi pandoranın kutusu gibi dizideki karakterlerin.

diziye başladığımda en gıcık olduğum karakter damon'dı ancak ilerleyen bölümlerde ona haksızlık ettiğimi düşünmeye başladım, her şey zamanında stefan'ın ibneliğiyle başlamış evet böyle ama katherine kevaşesinin bu iki çocukla oynadığı oyunla başlamış tabi asıl hikaye orası da ayrı, günümüze döndüğümüzde ise her bölüm ortalık birden karışıyor, birden yeni sorunlar çıkıyor, her bölümde yeni aşklar ortaya çıkıyor, birde bunun yanında her bölümde ölen birileri mutlaka oluyor.

uykusuz bir gecenin sabahında ne kadar düzgün bir entry girebildim bilmiyorum. Ama anna'nın çok tatlı olduğunu çok iyi biliyorum, ilerleyen bölümlerde ölürse çok üzülürüm.
4x13

Beklediğimden daha sönüktü.

--spoiler--

• isterim ki Silas toplu katliam yaratsın.
• Gelecek bölüm heyecanlı olacak.

--spoiler--
4x14

En az bir sezon finali değerinde olan bölüm.
Avcı Jer öldü mü
Silas özgür kaldı mı
Katherine tedaviyi çaldı mı
Şimdi yürek yırtılır .
izlemeyi çok merak ettiğim ama yoktan zamanı var edip bir türlü açıpta başlayamadığım, etrafımdan da harika olduğunu duyduğum cnbc-e dizisidir.