bugün

sırf psikopatlık olsun diye oyun durdurulak, ev eşyalarını fırının etrafına dizip ev sankinlerini o alana çekip, daha sonra birinin yangın çıkartmasını bekleyerek bir çok karakterin ölümüne sebebiyet vereceğiniz oyundur.
ard arda çıkan ek paket ve mini ek paketlerin hepsine sahip olamama siniriyle bile bir köşeye atılabilecek oyundur.
format sonrası sanırım kimse onca eklentiyi falan baştan yüklemeye yeltenmez, hele ki orjinal olmayınca başa bela sorunlar hiçbir oyunda peşi bırakmıyor yükleme aşamasında.
(bkz: sims iki derken ulama olması)
(bkz: simsiki)
vista üzerinde çalışmayıp beni hüsrana uğratmış, ödediğim paraya kahrettirmiş ev döşeme oyunu. ancak yine de uzun uğraşlar sonucu çalıştırmanıza rağmen build modunun çalışmaması da sizi oyunun başından almasına sebep olamaz.
ev yapıp aile kurup oynatmayı bırak bir tek karakteri oluşturmak için bile 45 dakika vakit harcanan oyun.
oynarken zamanın su gibi aktığı, işi gücü bırakıp pc'nin başına oturma sebebimdir.
ati radeon xpress 1100 ekran kartını desteklemeyen oyundur.
bağımlılık yapan oyun. sırf bu yüzden saatlerdir sözlükte dolanıyorum fakat bu sefer de sözlüğe iyice bağımlı olmaktan korkuyorum *
(bkz: commandos 2)
(bkz: jaws 2)
(bkz: the sims 3)
yapılmış en güzel oyundur.

ev dekorasyonu, alışveriş, flört, partiler, hayvan sahibi olma, evlenme, ölme; akla gelen her şey mümkündür. bağımlılık yapar.
Ebesinin şeysi kadar arazi yapıp tam 5 saatimi ev ve karakter yapımına harcadığım, beni sosyalliğimden alı koyan oyun.
Evi o kadar büyük yapmışım ki -mahallede yanına bir ev ekleyince farkettim- 4 tane çiftin gün içinde birbirini görme olasılığı %2 .. yeni başlayanlara tavsiyem, sakın ama sakın 5 ten fazla karakterle bir eve dalmayın. lan isteklerine yetişilmiyor ki ! .. biri sıçıcak, biri hominigırtlak, biri uyucak, biri sevgilisiyle sevişicek.. ohohoho ? noluyoruz lan..

Sevgili edinme konusunda karakterime master yaptırdığım oyundur da ayrıca. Şöyle ki; eve hergün gelen hizmetçiden tutunda, mahalleye yeni taşınan lezbiyen çiftin ikisini birden ayartabiliyorum rahatlıkla.
an itibarı ile ea games klasörümün içinde tek başına 11 gb yer kaplayan oyundur.
(bkz: yuh)
ev dekorasyonu, alışveriş, flört, partiler, hayvan sahibi olma, evlenme, ölme gibi özelliklere sahip bir oyundur. night life, for seasons, university gibi ek paketleriyle daha da renklendirmeye el verişlidir.
evciliğin bilgisayarda oyanan cinsi.
hayellerindeki yaşamı kurmak için süper bi oyun ama bi süre sonra aslında hayalindeki yaşamın ne kadar sıkıcı olduğunu da gösteren bi similasyon...
neyinin bu kadar sevildiğini anlamadığım, zamanında büyük bir istekle oynayıp bir hafta sonra silip attığım zaman kaybı. arkadaş ne bir eğlence var ne bir hareket. yok işe gidiyormuş, yok çişini yaptırıyormuşum. zaman kafasına göre hızlı geçiyor. adam işe gideceği zaman evin önüne bir araba geliyor. heyecanlanıyorum "lan işe götürecem şimdi" diye. araba desen bildiğin kutu. atlayıp gidiyor, nereye gitti, işi ne, ne zaman gelir, bilmiyorum. oyun mu şimdi bu? çiş yaptır yemek yedir öpüştür koltukta tepiştir zıplat hoplat ay çok şeker sevimli oyun. university ek paketi var diyorlar, onunla oynayamamıştım; ama kendi evini yapabilme, ne bileyim grup kurup öğrenci evinde kalabilme gibi zımbırtılar varmış sanki öyle duymuştum. onlar varsa yüzüne bakılır belki, sanal bebeklerle oynamaktansa tercih edilebilir. başka da bir boka yaramaz.
ilk başlandığında oo süpermiş denilen, bir süre alışkanlık ile devam eden. şöyle dubleks bir ev yapıp, yüksek gelir elde edince, bari torun tombalak görelim diye bir süre daha idare eden sonradan da sıkan oyun.
en fazla 4. nesile kadar geldim. aile dallanıp budaklandı iyice. ama şöyle bir gerçek var, bir kez zengin olduktan sonra oyun kolaylaşıyor ve yeni doğan çocuklar git gide daha zengin oluyor. ama ilk karakter genellikle muazzam bir zengilik görmüyor, en büyük zenginliği oğul görüyor, torun ise parayı yiyor. *
çıkan ek paketleriyle en çok satan oyunlar listesinde sık sık* gördüğümüz oyun.
ctrl+shift+c'ye basınca açılan satıra "boolprop testingcheatsenabled true" yazınca (ama aynen bu şekilde yazılmalı, boşluklara dikkat edilerek), gerçekten çok acayip şeyler olan oyun. bu şifreyi girdikten sonra yeni sim yaratma ekranını açıp shift+n'ye basarsanız uzaylı veya eğer university ek paketiniz varsa zombi yaratabiliyorsunuz. ayrıca hizmetçi, bahçıvan, postacı, bartender giysili simler de yaratabiliyorsunuz. yok benim bunlarla işim olmaz derseniz, seçtiğiniz evde simlerin veya objelerin üzerine shift ile birlikte tıklayarak çıkan seçeneklerden çeşitli şeyler deneyebilirsiniz. (örneğin, gazeteye shift ile birlikte tıkladığınızda kariyer ödüllerinden istediğinizi açabiliyorsunuz.) ayrıca ilişki ve mod panelinde de oynamalar yapıp oyuna hileyle müdahale edebilirsiniz. istenmeyen simleri bu şifreyi kullanarak çeşitli şekillerde ve derhal öldürebilmek mümkün (örneğin; tepesine uydu anteni düşürerek, sinek saldırısına maruz bırakarak vs.). yalnız bu şifreyi aynı gün içinde çok uzun süre kullanırsanız, oyun yavaşlamaya başlıyor bir süre sonra. bu yüzden yapmak istediğiniz hileli müdahaleyi yaptıktan sonra bu kez "boolprop testingcheatsenabled false" yazmanız lazım. bu şifre açık olduğu sürece ev ekranında sağ üst köşede siyah renkli birtakım numaralar beliriyor (mahalle veya yeni sim yaratma ekranında değil, sadece ev ekranında). şifreyi kapattığınızda kaybolmadılarsa muhtemelen şifreyi yanlış girmişsinizdir.

not: şifreyi mahalle ekranındayken de ev ekranındayken girmek mümkün, aynı sonucu veriyor.
insanı tamamen hayal dünyasına saatlerce bağlayabilen oyun. the sims 1 e göre çok daha güzel ve ayrıntılı.
fakir ama gururlu bir oğlanı yönettiğim, hemşire (sağlık memuru ya da) olarak çalıştırdığım oyundur. 4. gün ise falcı ablanın teki evin önüne alaaddin'in sihirli lambasını koymuştur. zenginlik, güzellik ve hatırlamadığım bir şeyi daha istedim ve 30.000 simoleons ile zenginliğin tadını çıkardım. ayrıca her kadın sim bana aşık oluyordu, bu nedenle evlenmem pek zor olmadı. askerliğe girdim ve kariyerimde de "junior officer" oldum. aylık 630 $ kazanıyordum gül gibi, ama karım beni utandırıyordu. o bir süperstar'dı ve ayda 1200 $ kazanıyordu. neyse birkaç kez denedik ve bir çocuk oldu, oyun iyice zorlaştı. eve hizmetçi, bahçeci, dadı falan ne varsa tuttum ama nafile. zenginliğin bir boka yaramadığını öğrendim, simleri kontrol etmek çok zorlaştı. bebeği büyütene kadar fitnessli karakterim iyice puan kaybetti, kadın süperstarlığı bıraktı ve hemşireliğe gitti. neyse şimdi okul çağına geldi ve satrancı falan çok seviyor ufaklık, boş günlerimde parka götürüyorum. parkta sallanacağına kayacağına gidip yine satranç oynuyor manyak kız. ama daha fazla dayanamayacam hayat stresine, ona çiş yaptır ona yemek yedir derken insan bıkıyor. çocuk falan yapmayacaksın arkadaş ben bunu öğrendim, bekarlık sultanlıktır. oyunu kaydedip bekar hayatı yaşayacağım başka bir karakter kurucam, komşularla arada bir party verip flört ederiz.
simlerin günlük ihtiyaçlarını karşılmaktan bıkan oyuncular için bir şifresi de bulunmaktadır;

ctrl - shift- c tuşlarına basıp maxmotives yazıldığında ihtiyaçlar otomatik olarak karşılanıyor ve siz de hangi birine yetişeceğinizi şaşırmıyorsunuz.
bu oyundaki radyonun metal kanalında mükemmel death metal şarkıları çalmaktadır.