bugün

nastassia kinski nin oynadığı yönetmenliğini usta yönetmen (bkz: roman polanski)nin yaptığı uyarlama film.roman polanski adını görüp izlemek isteyenlere tavsiyem, çok büyük beklentilerle izlemeyin, sakin bir film.
tam adı Tess of the d'Urbervilles olan Thomas Hardy'nin bir romanı. bu romanda dönemin ingilteresindeki ön yargıları ele almıştır Thomas Hardy.
avrupa yakası'nın eski bölümlerin muhallebici sahnelerinde arkada bir camekanda yazan isim.
çalışmak için gittiği evde alec isimli kötü adamın tacizine uğradıktan sonra işten ayrılıp bir bebek dünyaya getiren, bebeğinin adını sorrow koyan, bebeğini kaybettikten sonra aşık olarak bir kez daha evlenen ama başına gelenleri anlatmadığı için kocası tarafından yalancılıkla suçlanarak terkedilen tess adındaki acılı kadının dramını anlatan thomas hardy romanı.
yamulmuyorsam eger ocean's eleven ve ocean's twelve filmlerinde julia roberts'in canlandırdığı karakterin adıydı.
inanılmaz çekimleri olan resim olarak güzel ama film olarak kötü bir yapım.
gerritsen soyadlı mükemmel tıbbi gerilim yazarı kişisinin adıdır. kendisi cerrahtır aynı zamanda. okunası kitapları vardır:
(bkz: yörünge)
(bkz: cerrah)
(bkz: kan gölü)
bu da yeni çıkmış, raflardaki yerini almıştır:
(bkz: mefisto kulübü)
roman polanski'nin thomas hardy'nin romanından uyarladığı 1979 yapımı film. filme de adını veren tess karakterini klaus kinski'nin kızı nastassja kinski oynamış.

film; polanski'nin 1969 yılında vahşice öldüren karısı sharon tate'e ithafen, "to sharon" ibaresiyle başlıyor. film başladıktan bir süre sonra, azıcık film izlemiş ya da kitap okumuş bir insanının rahatlıkla romandan uyarlama bir film olduğunu anlamasını sağlayacak güçlü altyapıya sahip karakterlere ve olay örgüsüne sahip. filmi izlerken bir kitap okuduğunuzu hissediyorsunuz. önceden kitabını okuyan bir insan için kesinlikle o hissi vermez, ama ilk olarak filmi izleyen kişi kitabın aromasını alır.

filmin bir noktasında bunun hiç roman polanski tarzı bir film olmadığını düşündüm. başlangıçta da filmi ölen karısına ithaf ettiğini hatırlayınca ; "acaba karısı bu romanı okumuş ve çok mu sevmişti. o da onun anısına böyle birşey yaptı belki de" dedim. film bittikten sonra imdb triviasında yanılmadığımı gördüm. gerçekten çok güzel bir davranış.

film uzun olmasına rağmen akıcı ve sıkmayan bir yapıya sahip. sevdiğim tarzda bir film olmamasına rağmen geçen sürede hiç bitse de gitsek demedim.
1979 yapımı bir roman polanski filmi, nastassja kinski başrolde, güzel bir seyirlik...
Last of us adlı oyundaki 3 karakterden biri. Hükümet binasında maalesef şehit olmuştur.
Diğerleri için:
(bkz: joel)
(bkz: ellie)
Last of us'un efsane karakteriydi. Her zaman joel ile arasında bir aşk ilişkisi olduğuna inanırdım. Ölmeden önce arkamızdan attığı gözü yaşlı bakış halen daha aklımdadır. ikinci oyunda bir kez bile adının geçmemesi büyük ayıptır.