bugün

ne var?! ve hı?! diye açılmasından daha iyi olan bir eylemdir...
ananın ammı diye acmaktan daha iyidir.
sevgiliyle kavga ettikten sonra karşı tarafın araması sonucu tribe girmiş kişinin artist bir şekilde telefonu açma stilidir.
(bkz: anormal olmayan hareketler)
(bkz: yalnız olduğu halde telefonu konuşarak açmak)
polat alemdarın hemen hemen her kurtlar vadisi dizisinde yaptığı davranıştır.
(bkz: söyle)
(bkz: noldu)
Sessiz olarak açmaktan, hatta alo denen garip bir söz ile açmaktan daha mantıklıdır. Telefonla arayan kişinin, mutlaka karşıdakinin evet diye açması gereken bir nedenden dolayı aradığıda kesindir.
Hayır diye açmakdan daha iyi olduğunu düşündüğüm eylem.
telefon açma teknikleri: alo, efendim, söyle veya evet. telefonu efendim diye açan birinin o anlık mutlu olduğu görülür veya kibarlık göstergesi olarak efendim diye açar. telefonu alo diye açan birinin telefonla çok içli dışlı olduğu görülür. bu kişi telefonla nasıl konuşulacağını bildiği gibi uzun konuşur. bir de telefonu evet diye açanlar vardır. bu kişilerin işi başından aşkın olduğu zamanlarda vakitsiz arayana tepki olarak evet der. böylece telefon görüşmesinin oldukça kısa olacağını karşısındakine "evet" diye söze başlayarak anlatmak ister. ancak karşısındaki bunu bir türlü anlamak istemediği gibi kişiyi çileden çıkarır. günümüzde bu teknik daha çok tutulmaktadır. bunun yanısıra günümüzde telefon açan bazı kişilerin "selamın aleyküm" diyerek söze başladığı görülür. bunlar genellikle karşısındakini gördüklerini sanarak selam verirler.
kabalıktır.
neden aradın? cümlesinin kısaltılmış halidir.

-evet
+evet bye (diye kapatılması gerekir o telefonun)

bu diyalog bir de sabahın köründe oluyorsa... günaydın yerine "evet" kelimesini duyuyorsanız sinirlenme sebebidir.
bulunulan mekanın adını söyleyerek açmak kadar zekice değildir.

-erikli su, buyrun.

bu ifade, sizin doğru numarayı çevirdiğinizi kendi kendinize teyit edip karşı tarafa fazladan bir soru sormanızı engeller ve zaman kazancına sebebiyet verir.

la bunu da niye anlattıysam ben?
sinirli sevgili söylemidir.
genelde o kişinin telefonun çalmasının sebebi insanların ondan birşey istemesidir.
bazıları için bir yaşam biçimidir. evet.
olası evlenme teklifine karşı, telefonu açarken söylenmemesi gerekn kelimelerden.
Ha demekten daha iyidir. Öyle öküzleri üniversite okuduğum yerde fazlasıyla görüyorum.