bugün

alışkanlıktandır.
Her zaman söylemişimdir telefonu he söyle, ne var? şeklinde açmayan erkek vurduruyordur.
bir "merhaba, niçin aramıştınız" kadar elit değildir.
alüyüü diyorum ben, olmuyor mu ?
Ahanda benim. Kim ararsa arasın efendim derim. kalkıp gavurca aloooo mu diyim. Bazende şakasına buyrun ben yap* kredi bankasından emrullah size nasıl yardımcı olabilirim diye açtığım doğrudur.
başlığı görünce farkettim. efendim diye açıyorum sebebsiz.
aloe vera diye açan adamdan hallicedir. yine de 'evet efendim sepet efendim' deme modundan kurtulması gereken bir zattır.
alo diye açmaktan daha mantıklıdır.
Ilık işidir.

Erkek adam telefonu ne var lan dalyarak diye açar.
eskiden zeki müren gibi alo diyordum. ancak düşününce dilimizde öyle ince bir o yok. yani ayı gibi kalın bir o var. benim de kafam karıştı. bari dedim efendim diyip geçeyim. ama zeki müren alosuna döneceğim galiba.
Anlam veremediğimdir. Hiç şık gelmiyor. Sanki karşı taraf bişey istiycekmis gibi. Sert geliyor.
benimdir. bazen sinirlenirsem alu diye açarım. evüt.
Kibar insan hitabıdır. Ancak günümüz insanlarına he demek farzdır.
ben ne oldu diye açıyorum... medeniyet dilime işlemedi daha.
Efendisinin emirlerini almak için kanalı kontrol işlevini gerçekleştiriyordur.
Eföendim diye açmak değildir.
sen 'aloo' dememek için kaçıp 'efendim' de. sonuç mu?

- efendim.
- aloo.
- efendim.
- aloo.
- aloooo.
illa o 'alo' alınacak.
ben noldu diye aciyorum o daha kotu.
genel olarak yaptığım şeydir. Bunun yanında "hey" veya "eşidirem" şeklinde de açarım.
(bkz: eşidirem)
“ Ne var ” demekten daha iyidir.
Bir yeah (yeh) değildir, konuşma günlüğümün 20 dk sı yurtdışı kaynaklı, onlarda böyle beni de alıştırdılar alo deyince konuşmuyorlar hi diye açınca buluşma teklif ediyorlar ama ben agresif bir şekilde yeh diyorum. 20 dk kafa ütüleyecek el kızı, sabretmek zor oluyor. Türkiye de ise evet diye açıyorum yeh ten dolayı alışmışım.
Benim yaptığımdır. Alooğğ mu diyelim?
iyi günler ismim x size nasıl yardımcı olabilirim? şeklinde gün içinde yüzlerce telefon açmaktan iyidir. denedim biliyorum.
ha annoğ diye açanlara göre bin kat daha iyidir, ayrıca efendim diye açmakta hiçbir mahzur yoktur.
nazik bir yaklaşım tarzıdır.

yalnız efendiler kalem odasında şeklinde ayar vermeye çalışacak gıcıklara karşı hazır bir karşı ayarınız bulunsun akılda, ne olur ne olmaz.