bugün

telefonlarda artık her türlü özellik var. Resim çekme, video izleme, internette girme, parmak izi, retina tarayıcısı falan filan. Bu saatten sonra telefonlara nasıl özellikler konulabilir.
su geçirmezlik.

edit: varmış lan.
ön camın kırılmaması, arkanın da genel olarak sağlam olmalı.
görünmezlik diyenler olacaktır. amk görünmez telefonu nasıl bulacaklar merak ediyorum, görünmez telefonu en fazla 1 kere satıcıdan teslim alırısın gerisi yok çalınamaz bile. *
3 gün gidebilen batarya olabilir. telefonun özellikleri gelişiyor batarya kapasitesi olduğu yerde kalıyor. dana gibi telefonları süs eşyası olarak mı kullanalım üreticiler?
ben hala bataryanın arkasına kağıt sıkıştırıyorum lan.
araba aküsü gibi, çalıştıkça kendini şarz eden batarya.
Bilgisayar ve konsol oyunlarını oynayabilmek.
türkler için çakmak.
avm lerin doluluk oranlari. hafta sonu hangi avm ye gitsem karar veremiyorum. arabami tamire vereli bir hafta oluyor ve bir haftadir otobus kahri cekiyorum resmen. yetmiyor gibi avm ler de insanla dolup tasiyor ve rahat rahat alisveris yapma ozgurlugum kisitlaniyorsa iyice huylaniyorum bu durumdan. e5 trafiginin yogunlugu cepten takip edilebilirken neden avm doluluk durumu gibi onemli bir gosterge hayatimizda yer almasin? mucitlerimizi dusunmeye davet ediyorum bu konuda...
termal kamera, elektrosok aparati, calindimi kendi kendini imha, rontgen ozelligi, ciplak gosterebilme, duvarin ote tarafini gorme. bikac yuzyil beklememiz gerekebilir.
uçabilsindir. ben uçamıyorum bari o uçsun.
ortam sesini karşı tarafa aktarmayan bir özellik Çıksa da rahat rahat yalan söyleyebilsek.
Şarjı bitmeyen android.
Şarjı bitmeyen androidler olsun.
akü takabilelim. yani bildiğimiz akü değil tabiki. önce aküler küçültülüp batarya kıvamına getirilsin sonra da telefona entegre edilsin. bir de araba sistemlerindeki gibi telefon çalıştıkça akü şarj olursa mükemmel olur.

bir diğer önerim de ışık ve ısı ile şarj olabilen bataryalar. doğrusu bu tür şeyler aslında hayal bile değil ama bakalım ne zaman çıkar piyasaya.
okulların örgün öğrenci sistemlerine not girilince bildirim gelsin, Foursquare facebook vb sitelerdeki gibi. Bizde her saniye not açıklanmış mi diye bakmaktan kurtulsak.
işi düşünce arayanları kendi tespit edip açıp ana avrat sövsün. nete girmesin ama bunu yapsın.
ön yüzdeki küçük boş alanlara yada arka kapaga güneş hücreleri yerleştirilebilir. nanoteknoloji max. verim min. boyuta imkan saglayacaktir. belkide yapılmıştır. bekleyip görelim. ahanda buraya yazdım.
bu özelliklerden sonra çıkabilecek başka özellikler işin bokunu çıkarabilir.
ışınlasın bizi. sene olmuş 2014 insan bir şeyler bekliyor yani.
bitmeyen şarj .
Sim kart denilen sacmalik ile ugrastirmasin.
Parmak izi yoluyla id tespit edilsin, ID me gore sectigim operatorden konusabileyim. Boylelikle telefon hafizasi, simcart, mikro simkart denilen sacma donanim problemleri de ortadan kalkar.
Hatta telefon bir kimlik haline geldiginden kredi kartlarimi yanimda tasimama dahi gerek kalmaz.
telefon artık kimlik yerine geçmelidir.
Vücud yağlarını yakacak dalga boyutu üreten eklentiler bulunmalıdır. göbişler daha rahat eritilebilir olur, diyabet olana kadar çikolatanın dibine vururduk.

he bu arada yağları eritirken açığa çıkan enerjiyi kendi faydasına dönüştürüp şarj olarak kullanabilmeli, yok bu olmaz diyorsanız da bu enerjiyi nesnelere hatta yeni yaşam formlarına dönüştürebilmelidir. bu nesneler yahut yaşam formları çikolata tadında olmalı ve pişirme zahmetine girmeden yenilebilinmelidir. bu da mı olmadı? o enerjiyi toprağa yöneltmeli ve toprağı daha verimli hale getirmelidir.