bugün

Annemdir. Mesafeye göre sesine ayar çeker. Komşuyla az yüksek, şehir dışıysa daha yüksek, yurt dışıysa, kulaklarını koparıp gömmek istersin.
Sultanımıza, mesafenin önemli olmadığını öğretemedik ne yazık ki.
Hele bazen, eliyle ağzını kapatıp, güya sessiz konuşacağım diye feryat figan etmesi yok mu?!?!
Alemsin anne yaaa!!
Bağırdıkça daha çok anlaşılacağını sanan gerekirse telefonuna megafon takabilecek kapasitesinde,mikrofon modunda yaşayan varlık.
Farkında olmuyor çoğu.Kötü tepki vermeyin.
Heyecandandır.
öğretmen olması muhtemeldir, mesleki deformasyondan ötürü elbette.
Babamdır. Özellikle bu tür kişiler aramayı cevaplarken en yüksek desibelde bağırırlar ve habersizseniz aklınızı alırlar.
Ulusa seslenmeyi seven insandır. Bizim ailede var birkaç tane . Özellikle toplu taşıma araçlarında arkadaki teyzeler de konuşmamıza katılabiliyor.
Karşısındaki iyi duyamıyorsa ondan şeyapıyodur belki de..
birde bunların kalabalıkta konuşanları varki tam sopalık.
Babam o insan.
Sevin onlari ici disi birdir dedikodu yapmaz sinsi dedikoducu olsa koselerde fis fis konusurdu.
Ailemde bolca vardır onlardan. Her defasında "konturuna yazık oldu. Az daha bağırsan seni zaten duyacaktı" derim.

Konturla büyüyen nesil.
50 yaş üstü insanların %90'ı böyle...

Bi sakin ol...
Babamdir. Oyle bir konusuyor ki binanin altinda olan markette calisan kasa gorevlisi dahi duyuyor. Bir de gelmesinin ustunden bir saat gecmesine ragmen yeni eve girdim yea tribi var ki evlere senlik.
Yerine utandığım insandır. (bkz: başkasının yerine utanmak)
Annemdir. Allahına kurban neden bağırıyor bu kadın bu kadar yarabbim bütün her yer inliyor. Normaldede hiç bağırarak konuşmaz telefonu eline alınca hulk çıkıyo içinden.
Misal otobüste. Biz duymak zorunda mıyız kardeşim Mete ve Buse neden ayrılmış?
Dışarda böyle gavat çok var, ilgi çekmeye çalışan tipler dolu. Yaşlılara bir lafım yok duymuyorlar ve bağırıyorlar.. Ama diğerleri.. O telefonu.. Neyse.
(bkz: at kafası)
Minibüsteki kadındır. Bangır bangır konuşması sırasında iki aylık bebesinin kabızlıktan poposunun yırtıldığını, doktorun verdiği ilaçları kullandığını falan öğrendik. iki kere kızdım bu anneye. iki aylık bebek nasıl kabız olur da kakasını yaparken poposu yırtılır diye çatacaktım ama elinden telefon ağzından kelimeler eksik olmadı. Acemiliğin bu kadarına pes dedim minibüsten inene kadar.
Genelde orta yaş ya da daha yaşlı bireylerde görülen durumdur.
Bir de bu tayfada, güya sessiz konuşma gayretiyle, eliyle ağzını kapatıp lakin gene aynı volümle konuşma eylemi de vardır.

Mesafe arttıkça ses düzeyi de yükselir.
Mesela şehir içi konuşurken daha katlanılabilirken, şehir dışı konuşma ise, ses ikiye katlanır, hele hele yurt dışıysa, tövbe yarabbi!
Çok yaşayın e' mi!
amacını anlayamıyorum onların. eheheh.
malum ırkın temsilcisidir..
özellikle dolmuslarda,sokakta,avmlerde bağıra bağıra kendi dilinde konuşur...
Benim de babamdır efendim. neyse onu da anlıyorum da ya sen işlek bir yolun ortasında aniden durup telefonla konuşuyorsun bir de. bir kere bir adam babam aniden durunca çarpmıştı koluna telefonu elinden düşmüştü. evet hâlâ akıllanmadı.
Bağırarak konuştuğunu kabul etmeyip söyleyen oldu mu sinirlenen insandır.

Ve bu benim babam.