bugün

sabahın 5inde arayıp ööeehhşş gibi sesler çıkarıp kapatan veya buna benzer şeyler yapan rahatsız kişi. özel numaradan arayıp şarkı dinleten daha zararsız çeşitleri de vardır. **
(bkz: msn sapığı)
telefonda rahatsizlik veren sahsiyetsiz sahsiyet.
aslinda normal bir sapik olan asansordeyken adina asansor sapigi,bakkaldayken bakkal sapigi,ormandayken belgrad sapigi diye adlandirilan insan musvettelerinin telefonda konusanlarina verilen sifat....
paniğe mahal vermeden, bir kaç arama sonrası insanın yaratıcılık köklerini canlandıran, küfür üzerine çalışmalarını hızlı ve spesifik hale getiren asalak.
(bkz: telefon sapığıyla buluşmak)
(bkz: telefon sapığıyla çıkmak)
(bkz: telefon sapığıyla evlenmek)
gene bunların arayıp ses çıkartanlarının bir amacı vardır ama bir de arayıp ole duranları vardır.kardesim otekinin bir amacı var hic değilse de senin amacın ne?telefonu acarsınız cevap almayınca fatura girsin sana bari diye dusunup telefon kenara konur.ama kapatıp tekrar arar.demek ki bu sapık ortamdaki atomların sesinden hoslanmaktadır.
(bkz: yeni hat alınca tanıdıklara sapıklık yapmak) *
adı üstünde sapık kişidir.eğer bayansanız aradığı zaman erkek arkadaşlardan birine telefonu vermek suretiyle ondan kurtulabilirsiniz.hala kutulamazsanız savcılığa başvurursunuz.
bi türü gizli numarasından çağrı bırakan hobisi telefonda numara çevirmek yada çevir sesi duymak yada küfür işitmek olan yaratık..
telefon fetisistinin alternatif ismi olabilir *
sırf bunlar yüzünden gizli numara özelliğinin kaldırılmasını istettiren ve cinnet getirttiren kişilerdir. bir de çok zengin olurlar bunlar saatlerce telefonu açık bırak dinlerler. anlamıyorum ki kardeşim ben konuşmuyorum o da konuşmuyor ee sonuç telefon parasına yazık. telefon sapıklığı olmasın diye kaldırılması gerekir. nedir ya her önüne gelen sapık oluyo kardeşim. ***
metanetle dinlenildigine ağzını doldurmanının * gayet zevkli oldugu insanlardır.

aniden telefon çalar , açılır , karşı tarafta 5 - 6 kişinin oldugunu tahmin ettigim ugultulu sesle birlikte ağğğlooooov diye kalın bir ses kulagımda yankılanır.tahminimce zeki arkadaşımız telefonu hoparlöre almış ve ben yani "taşşak geçilecek kurban" olayı anlamakta pek de gecikmemişdirim.

+ efendim
- ağğğlooooooov
+ * * alo evet ?
- kiminle görüşüyoruhummmm
+ kimi aramıştınız
- eeğğ şey ben abdurrahman kıllı yı aramıştıhımda
+ hıı anladım kıllısı yoksa kılsızını versek uyar mı
- * * *
- dıt dıt dıt dııııııııt
şikayet halinde türk ceza kanunu nun 123. maddesi gereğince yargılanacak kişidir.

"Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir."
- bu gece farklı birşey denicez neriman...
- ay heyecanlandım nevzat...
- panik yok. ufaktan yala bakim şu telefonu...
- ???
- bakma lan levrek gibi yalasana telefonu...
- ayol herif telefon sapigi cikti yetisin imdaaaat!
arayıp arayıp isimini bilmediginiz tanımadıgınız birini sorarlar yok dersiniz bu onun numarası degil anlamaz yine dalga gecercesine arar sorarlar siz sabırla yine yok dersiniz yine sorarlar yok kardesim yok dersiniz gelen cevap sudur _NEDEN? insanın cıldırması an itibariyle iş degildir yani. *
en güzel duyguların insanıdır. nasıl mı ona o kadar güzel şeyler söylüyorum ki ağzını bile açamadan beni dinliyor sadece.
ev telefonumu kapatmama sebep olan fantazileriyle beni öldüren hanım teyzenin mensup olduğu dernek.
kitapçıyı arayıp lahmacun, kebapçıyı arayıp kitap sipariş eden insan.
kadıköyde bir öğrenci evi. 3 arkadaş beraber yaşasakta tüm fakülte bizde. ben sinema okuyorum diğer iki arkadaş oyunculuk bölümde. hikaye şöyle başlıyor;

bir gün evde telefon çalar %80'i yanlış numaradır ama biz yine her defasında açarız. o gün evde okuldan bir başka oyuncu arkadaş var telefonu o açıyor.

- alo.
+merhaba yavrucum ben hilmi beyi aramıştım.
- yok yanlış oldu teyze burda hilmi bey diye biri yok.
+sen kimsin.
-ben esen efendim.

teyzemiz garip bir dernekten aramaktadır üye toplamak istemektedir o yüzden hilmi beye ulaşamasada eseni telefonda 45 dakika kadar tutup deneklerinin görüşlerini her 3 dakikada bir yineleyerek anlatır. esen de bu garip teyzenin sınırlarını merak ettiğinden telefonu kapatmaz. esen derneğe üye olmaya söz verir kurtulmak için ertesi gün görüşülmek üzere söz alınır esenden telefon kapatılır.

teyzemiz ertesi gün randevusuna gelmeyen eseni arar ama ev bizimdir esen o gün evde yoktur. teyzenin garipliğine önceki gece şahit olmuş uğur arkadaşım telefonu açar;

-alo
+yavrum, esen sen misin?
-yok teyze esen yok.
+dün görüştüm kendisiyle vıdıvıdıvıdı...
-ama teyze dün esenle görüşmen imkansız.
+nedenmiş o.
-biz eseni geçen hafta kaybettik elim bir kaza sonucu.
+... (dumur)
-...
+ ama nasıl olur ben onula konuştum dün vıdıvıdıvıdvıdvıdvıdvdıdvıdvı...
-...
+bu allah'ın bir işareti yavrum ikimizi buluşturmak istiyor esende istiyor bunu.
-...
+vıdıvıdıvıdıvıdvıvıvıdvıdvıdvıvd...

teyzemiz uğuru hiç sektirmeden 45 dakika telefonda tutup dereneklerini anlatır üye toplaması gerektiğinden bahseder. toplaması gereken 11 üyenin 6 sını toplamıştır 5 tane daha gerekmektedir. uğur söz verir ertesi gün görüşmeye. telefon kapatılır.

ertesi gün telefon çalar. ben açarım. arayan teyzemizdir. 2 gündür evimizin içindedir ve çıkmaya niyeti yoktur. uğurun esen öldü yalanı ters tepmiştir. son çare benimdir.

-alo.
+yavrum uğurmusun sen.
-yok teyze ben hakan.
+allah allah. olum ben esasen önceki gün esenle görüşmüştüm (esenin öldüğüne inanamamış, belliki azımı arıyor.) dün aradım yoktu bende ugurla görüştüm vıdıvıdıvıdıvıdıvıvıvıdıdvıvıvdvdvı...
-teyze dur, bi, teyzeeeeeeeee...
+...
-teyzecim. esen ve uğuru geçtiğimiz ay trafik kazasında kaybettik.
+... (dumur)
-...
+ama olum olmaz ki böyle. allah'ım sen bana güç ver. ben konuşmuştum ama esenlede sonra ugur bana dediki vıdıvıdıvıdıvıdıvıd...

teyzemiz bizi 3 gündür telefon kulubesinden arıyormuş. kontor bitiyor dedi 45 dakka sonra yarın görüşürüz dedi. hayırrrrrrr dedim içimden. ertesi gün aramadı. sonraki gün pazardı ve aradı hemde sabah 09.30 civarı telefonun sesine uyandım kalkamadım uğur açtı. konuşmalardan teyze olduğunu anladım. uğur aynı ses tonuyla konuşuyordu ama ismini başka verdi. ben yatakta çıldırıyordum. konuşma uzamaya başlayınca birden dellendim ve uçarak kalktım yataktan uğurun elinden telefonu alıp teyzenin yüzüne kapattım ve haliyle zırt diye tekrar aradı.

-... (sinirden konuşamıyorum)
+yavrum telefon kesildi sanırım vıd vıdı vııı..
- arama lan bi daha bu numarayı.
+...
-...
+ayıp değil mi oğlum.
-ulan pazar sabahı laaaaaan. allah yok mu sende.
+ ama ama kem küm vıd vı
-senin ... *!%%%&&&%/&/()==?^+'+'+%!%%+%&%/)(=?)(&%/+^'++'!+'^&^+%/%()/&%&^+%^+%^&+^&&+&+%&
+...
-!''+^'^%'^+%^&+%&/&%//+(&/()/())=)(/)=/(==?/)=%)(%
+dıt dıt dıt dıııııııt dıt dıt dıt dıııııııııııt..

bitti. telefonun başına yığıldım kaldım. üzülmüş, utanmıştım ama gerçekten hayatım bıyunca hiç bu kadar sinirlenmemiştim.
son 5 üye için dakikalarca insanların beynini yıkamaya çalışmak iyi bir şey değildi ama pazar sabahı bunu yapmaya çalışmak insanlık değildi.
kontörlerini feda etmekten çekinmeyen, bizi deli ya da katil eden kimse.
periyodik aralıklarla başıma dadanan organizmalar.

yok yani direk olarak "buyur konuşalım ne istersen" diyorum. tık yok. adamlar dinleyerek tahrik oluyor resmen.
herkesin içinde azıcık da olsa var olan sapıklık.
evden arıyorsa kötüdür. Hem fakirdir hem de sizi yerinizden kaldırmaktadır sürekli

not: telsiz tel varsa gene ordan bir parça kurtarabilir.

cepten arıyorsa iyidir. Hem 3-5 kuruşu vardır hem de size zahmet vermez.
en kısa zamanda kurtulun.

ben kurtuldum. ufak bir yazıyla halloldu her şey.