bugün

Karşı taraftan hoşlanılmıştır, bir şekilde iletişimi kaybetmemek için telefon numaranızı verme yollarıdır.
Bir kağıda yazıp, çaktırmadan cebine koymak gibi.
direk onun telefonunu istemek en kolaydır. eğer bunu da yapamıyosan hiç hoşlanma zaten birinden.
önemli olan telefon verme aşaması değil daha sonraki aşamalardır. sende telefonum var mıydı deyip, yoksa vermek gerekir isterse karşı taraf. abartmaya gerek yok ev, araba verilmiyor.
-ya pardon telefonunu alabilir miyim bi?
+tabi al buyur
-bak şimdi napıyorum (o sırada telefonda tuşlara basılmaktadır. numara yazılır ve telefon hatuna uzatılır)
+ne bu?
-benim telefon numaram, aşkım diye kaydedebilirsin kızmam.

hatun kişi afallar, akabinde telefon numarası kaydedilir. ilerde arkadaşlarla konuşulurken anlatılır, gülünür.
telefon istenmez, istettirilir.
örneğin telefonunu almak istediğiniz kişiye bir şarkı * atacaksınız size adını söylüyor ve akşama indirmeni istiyor. "unuturum ben mesaj at akşam şarkının adını tekrar" derseniz alacağınız cevap "ver numaranı" olur.
yada başka bir taktik olarak: kız "akşam tam faceden yazcaktım çıktın" diyor ve sizde "mesaj atsaydın" diyorsunuz, oda "ama telefon numaran yokki" diyor, sizde veriyorsunuz falan filan. kısaca biraz düşünüp zemin ayarlayın ve telefon numaranızı istettirin.
-telefonumu bulamıyorum bi çaldırır mısın ? nalan
- dirlilittt , dirlililiiiit
-hayy allah cebimdeymiş * .

yüzde yüz garantilidir , telefonu gerçekten kaybetmediğiniz sürece .