bugün

klavye delikanlısı tabir edilen internet kovboylarının sözde cesaret gösterisi.

genellikle hakaret içerikli mesajlaşmaların sonrasında gelir bu cümle. hiçbir mantığı yoktur. mesaj yoluyla tartışmışsınız, belki küfürleşmişsiniz. bunu bir de telefon yoluyla tekrarlamak kime ne kazandıracak? delikanlıysanız bir adres kararlaştırıp yüz yüze görüşün, küfürleşin, dövüşün, düello yapın.

telefon numarası vererek cesaret gösterisi yapan klavye delikanlılarının hector pozlarıyla ortalıkta kol gezmesi toplumda yaşanan yozlaşmanın ve çürümenin en açık delilidir.

yiğit dediğin telefon numarası verip kahvesinden bir yudum alıp oturmaz. gider hasmının kapısına dayanır, narayı basar.
sözlükte bölücü örgüt ve yandaşlarını savunan kişilerce klavye delikanlısı payeliğine layık görülen yazarlar tarafından muhatabına söylenen cümle. klavye delikanlısı telefonunu verir lakin bok atan bok çuvalları ne arar ne de sorar. üzerine bir de bu şekilde başlık sıçar...
(bkz: 0 533 748 32 54)*

hadi bakalım.
(bkz: telefon numarası verme kontor yolla ayı)
bu tipten klavye delikanlıları telefon numarası verirler de ararsın açmazlar. komik olduklarını zannederler... *
+telefon numarami veriyorum delikanliysan beni ara
-ver lan
+05334566...
-oho aga turkcell'mis bu, cok yazar ben arayamam sen beni ara.
+hadi ya benim de kontorum yok.
-hmm, tamam ulan mesaj cekiyorum
+cevabini kontor yukleyince gonderirim ama.
-napalim oyle olsun
+ben internet kafedeyim, 1 saat doldu kalkmam lazim.
-ben de kapatiyorum, arkadas bilgisayarini istiyor.
saat 12'den sonra 900'lü hatların reklam filmlerinde çalışan sözlük delikanlısının meslekî yaşamıyla özel hayatını karmaşullah* etmesine binaen şekillenebilen sevgi tümcesi, bir trt çocuk klasiği.
(bkz: çıkışa gel çıkışa)
(bkz: cok samimi soyluyorum senin agzini burnunu kirarim)
damsalak ergen söylemidir.
(bkz: damsalak)
gsm şirketlerine, yeni bir tarife fikri verebilecek cümle.

(bkz: delikanlıcell)
dikkat edilmesi gereken soylem. arandigin kadar kontor kazandigin tarifeler var bu memlekette. hersey bir komplo olabilir. dikkat edin canlar.
eski dönemde chat olaylarının şimdiki facebook twitter olduğu zamanlarda çokça yapılan eylemdir..

ne kavgalar oldu bu durumdan ötürü ne yaralanmalar.. gözümün önünden 3. sayfa haberleri geçiyor şimdi.
(bkz: adres ver ulan it!)
(bkz: Yakamda kırmızı gonca gül olcek)
(bkz: pembe tolganın kavga buluşması)