bugün

ilkokul müsamerelerine bile giremeyek kadar ucuz ve basit bi manşettir. bu ne lan. gülemiyorum bile. evet.
ata ya koşanlara baksana.bu ne amk ya,adam ve hitab ettiği zihniyet sevmiyor işte atatürk ü böyle yapınca sevecekler mi yani.
(bkz: tayyip tayyip kalsana ampülünü yaksana)

benim bile daha güzel manşetler ürettiğim bir dünyada sözcü editörlerinin vasat olduğu gerçeğini yansıtır.
bu gazeteyi okuyan biri olarak rahatsız olduğum manşettir. ötekileştirmek kötüdür. ülkeye hiç bir fayda sağlamamıştır. fanatizm kokuyor.
yaratıcı bir manşet değildir. hakkında çok fazla eleştiri de yapılabilir. evet orası öyle. fakat şöyle de düşünmek lazım; doktor doktor kalksana, lambaları yaksana, atam elden gidiyor, çaresine baksana... şarkısını söylemeyen var mı aramızda? sanırım yoktur. koca bir 10 kasım, bu ilkokul şiiriyle/şarkısıyla özdeşleşmedi mi? özdeşleşti. e büyüdükçe de herkese doğal olarak çocukça geldi tabii.

kutu kutu pense'yi söyleyerek büyümüş bir neslin, böyle şeyleri sorun etmemesi lazım. kaldı ki, türkiye'de yaratıcı gazetecilik konusunda ne denli başarılı olduğumuz ortadadır. sözcü'yü eleştirirken bunları da göz önünde bulundurmak lazım diye düşünüyorum.

belli ki, o çocukluk dönemlerimize, ya da klişe tabiriyle; 'içimizdeki çocuk'a bir gönderme yapmak istemişler. veya, konuya içimizdeki çocuğun ağzından değinmek istemişler.

herhalde koskoca adamlar da bir şeylerin farkındadır değil mi?

yoksa eleştirmek isteyelim yeter ki, türkler olarak, şu dünyada acımasızca, düşüncesizce eleştirmeyeceğimiz bir şey yok allaha şükür.
son derece ciddi bir gazete olduğunu hayal etmek istiyorum, lakin fotoşoklu manşetleriyle sürekli yanıltıyor beni sözcü. susam sokağı gibi arkadaş... gayrı ciddi...
- tayyip kalksana ata ya koşanlara baksana,
+ hımmfss 5 dakika daha ağığaağ
başbakan'ın 10 kasım kutlamalarına katılmayıp brunei'ye gitmesini eleştiren başlık. hitap şekli çok iyi değil belki, ama eleştirmekte de haksız olduklarını düşünmüyorum.
ülkemizin içler acısı durumunu ortaya koymaktadır. vatanperver olduklarını iddia eden zevatın ülke sevgisini sorgulatır bir sözdür. bu sloganla nefret daha çok körüklenir. ülke düpe düz kamplara ayrılır. bu manşet 2012 türkiyesine hiç mi hiç yakışmıyor. medyamızın çok acil revizyona, paradigma değişikliğine ihtiyacı var. siyasi görüşün her ne olursa olsun; sen türkiye cumhuriyetinin onurlu, şerefli bir bireyisin. bu sözü kendine, kendi ülkene yakıştırabiliyorsan eğer vicdanın senin peşini bırakmayacaktır.
seviyesine hitap eden gazetenin manşetidir. entellektüel birikimin neyse okuduğun gazetede odur. gazeteni söyle kim olduğunu söyleyeyim.
her konuda olduğu gibi bu konuda da şakirt arkadaşların bok atmasıdır. keza manşet sitem ve protesto içeriklidir ancak bu arkadaşlarda bunu anlayacak vizyon olmadığı için ancak saldırıya geçmeyi tercih ederler.
okuyanlarını rencide etmezdim ama umarım okuyucularının seviyesi,gazete seviyesinin üzerindedir. bugünkü manşetiyle ne kadar gayriciddi olduğunu göstermiştir.
tahmin edeceğiniz üzere yine bir sözcü gazetesi manşeti. iğrençlik ile gülünç olmak arasında gidip geliyorlar.

görsel

şu manşet bile okuyanların zeka seviyesi hakkında da net bir bilgi veriyor bize.