bugün

gelen gideni aratmayacak merak etme yeğen deyi deyiverdim.
(bkz: allah ona uzun ömürler versin)

siyasi açıdan en büyük korkularımdan biri turgut özal gibi zamansız gidip memleketi cuntacılara bırakmasıdır.allah canına kastedenlerin planlarını başlarına çalsın.amin.
kaybedilse de değeri değişmeyecek...

ne de olsa 'sıfır' etkisiz eleman, gönüllerde.
kaybolsada biran önce anlasak denilecek bir hayli merak edilen duygu ya da durum.
doğrudur, kaybedilince kaç kuruşluk değeri olduğu daha iyi anlaşılacaktır.
(bkz: ya ya ya şa şa şa tayyip tayyip çok yaşa)
bugün tayyip, atatürk karşısında bir kez daha değer kaybetti sevgili okuyucular.
edit: tayyip' in değeri varmış taklidi yaptığım için utandım kendimden. tı allah garitmesin beni. gavur ben.
ce deyince kaybolacaksa bir denesek dedirten önermedir.

(bkz: bi kereden bir şey olmaz)
(bkz: rte nin yalanmadık yerini bırakmayan yazar)

ayrıca, bunu deneyelim. hemde hemen.. önce bi kaybolsun, duruma göre bakarız gerisine..
süpürmediler deliğe bu kişiyi hala kullanıyorlar, biz de önermedeki gibi mühim bir zat sanıyoruz kendisini, başbakanlığı dışında fıss.. ne diyim bak, bir fert olarak yani o adama bulunduğu statüdeki işi verecek kişi olarak: "sen kapat tayyip bey biz seni ararız..."
aslında atalarımız bu konuda mükemmel bir atasözü söylemişler:

- kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur.
asla altından şaşılmayacağı.
(bkz: yarrak afedersin)

seri eksile vallahi darılırım...
onda kaybolacak göz var mı ? dedirten başlık. keşke kaybolsa, tarihte onu hiç yazmasa. bari gelecek nesiller böyle birinin olduğunu öğrenip üzülmezler.
bırak gitsinde değeri anlayalım ama nolur bi gitsin ülke dönülmez yola girmeden gitsin söz değerini anlıcaz diye cevaplanabilecek düşünce.
bu ülke atatürk'ü kaybettikten sonra, ona karşı bile nankörlük etmiş, hakaretler etmiş, iftiralar atmış insanlarla doludur. atatürk'e bile bunu yapan ülke ve o ülkenin insanının başka birinin değerini öldükten sonra anlayacak olmasını iddia etmek, hayal kurmaktan öteye geçemez.
gelen gideni aratmaz bundan sonra.
agız dolusu siktir cektik hepimiz. vatanımızın degerinide kaybedince anlamayalım o yeter.
(bkz: kıyamet alameti)
"allahın izni ile önce bir kaybedelim de... sonra değerini anlarız" tümcesini sarf etmemize neden olan umut dolu önerme. o gün olsun.
nasa'ya 1500 lise mezunu Türk astronot alınacak...
(bkz: turgut özal)*
(bkz: tayyip erdoğan ı deliğe süpürmeyin onu kullanın) * *
hele bir kaybolsa da bizlere de değerini anlamak kalsa dedirten fikir.
(bkz: nerede o günler)
değeri değil, kaybedilmesi açısından tabii ki de...