bugün

uludagsozluk' ten ayri kalmaya sevinilecek nedenlerden biridir.basima da gelmis ve sevinmisimdir.herkesin bir gün basina gelir benim gibi sevinmek gerekir.
insanın giderken kendisini ve hayatının genelini de yanına götürmesi ashabiyle pek bir işe yaramayan eylemdir. buna rağmen arzumuzdur.
tatil yapmak ile sık sık karıştırılan eylemdir. tatil yapmak, "çalışmamak" olarak algılanması gerekirken hep "tatile gitmek" olarak lanse edilir. kimi üzücü konuşmalara sebebiyet verebilir. örnek olarak;

- hacı nabıyosun ya ? *
- ne olsun hacı, tatil yapıyorum,
- vay, deniz-kum-güneş diyosun yani,
- yok hacı, göbeğimi kaşıya kaşıya televizyon izliyorum, hemde mesai saati içinde. *
memursanız kabarık bir banka ekstresi ile geri dönüş yapacağınız yıllık izinlerinizdir.
Yarın 2 günlüğüne kız arkadaşımın zoruyla gerçekleştiriceğim eylem. (bkz: kız kıza tatile gitmek)
Tek amacımız onun aşk acısını unutmaya çalışmasını sağlamak olsada kendime de iyi geleceğini düşündüğüm ama arkamda bıraktığım kişileri düşününce de bir yandan üzüldüğüm son derece saçma sapan bir ruh haliyle gerçekleştireceğim eylem.
Umarım beklediğimden iyi geçer umarım.
günler öncesinden hazırlık yapılan eğlenceli günler demektir.
Olm bak çok şey istemiyorum öyle tatile gitmek dediysem..Öyle SoleMare'lerde Marrakech'lerde dıptıs dıptıs geçen bir tatil aklımın ucundan dahi geçmiyor..Sessiz olsun,sakin olsun..telefonum çok nadir çalsın..Arka fonda sürekli gipsy kings,buika çalabilir sıkıntı yok..sigara paketlerim olsun yanımda birkaç şişede alkol..25 metrekare oda bile yeter lan..ha birde huzur..huzur çok önemli onsuz tatile gidemem.Saygılar.
Çocukluğumda ailemle en yoğun birlikteliğimizi yaşadığımız eylem.
O zamanlar bir tane rafet el roman cd'si vardı. Arabaya ailecek binip cd taktığımız asıl zamanlardı o antalya yolları. Kardeşimle arkada çarşafların içinde uyurduk, yarı baygın geçen yollardı...
Ama o sabah 4 gibi uyanmak ve bavulları indirip yola çıkacak olmanın heyecanını asla unutamıyorum.

Şimdilerde arkadaşlarla gitmenin heyecanı da ayrı tabi. Sonuç olarak dünyadaki hazırlanış ve eylem kısmı en zevkli şeylerin başında gelen bir olay.
Şu sıralar hayal olan eylem. Evet.
Neler gerekir?
Alışveriş.
Sevgiliyke gidilecekse huzur.
Eski bir dostun davetiyle çılgınlık yapıp kütahyaya oradan da hazır anadoluya girmişken eskişehire seyahat var.

Gidilecek yerlerin planlarını bile hazırladım.

Matematikçiyle gezerseniz karşılaşmayacağınız tek şey sürpriz. Her şey planlı oluyo amk...
senenin en güzel telaşı.
görsel
Büyük bir hevesle gidilen sonra istenildigi gibi cikmayinca eve dönmek için can atılan yer.
Bu sene korona var diye gitmeyen mallar olacak mı acaba. Ne zaman biteceği belli değil zaten sokakta kimse salgın varmış gibi takılmıyor ölmeden mezara girin oldu olacak.
belki de uzuuun yıllar boyu çaresi bulunamayacak coronanın zaten yaz tatili dediğin yılda bir kere oluyor koskoca sene köpek gibi çalış ve yaz olunca tatile gideme olur mu öyle şey bence gidilmesi gerekir zaten herkes depresyonda moral olur.
pandemi dönemi otelleri, kalabalığı vs. riskli bulanlar için alternatif güzergahlar da mevcut ülkemizde. meraklısına bir link bırakıyorum belki yardımcı olur: https://kulturveyasam.com...kleyen-9-dogal-guzelligi/
Türkiye'de yıllık izin verirken sanki cebinden para gidiyor gibi ağlayan
Vermek istemeyen firmalar var oldukça haramdır..

Sözde 3 hafta yıllık iznimiz var ama şirket çalışan sayısını bahane gösterip en fazla bir hafta veririz diyor..

Amk elin Avrupalısi yıllık izninde Türkiye'de tatil yapıyor
Biz daha istanbul'dan dışarı çıkamıyoruz.
bir yerde yorum okumuştum o günden sonra çok mantıklı gelmeye başladı. zaten bütün sene sipiliyoruz senede 1 hafta izin zor kopuyor. onu da bodrum,çeşme'de yorula yorula harcıyoruz. önce bir otele kapatıyoruz kendimizi, günde 3 kere yemek yiyoruz, denize girip girip çıkıyoruz, arada bir alkol sonra eve geri dönüş. stres atıldı mı peki.
tatilin amacı kafayı rahatlatmaktır o tüm senenin yorgunluğunun acısını çıkartmaktır. bunu otele kapanarak gerçekleştirmek yazık etmek olur. onun yerine bir orman kampı, doğa gezisi, yurtdışı gezisi en iyisi olacaktır.
saçlar boyandı, valizler hazır, traş birazdan olucam, pasaportlar hazır, biletler yazıcıdan çıkarıldı, covid için verilecek adresler hazır (ispanya kırmızı bölge irlanda için, dönüşte 14 gün karantina var).
yarın akşam yapmaya başlayacağım harekettir. ver elini Kaş.
Belli bir süre sonra can sıkıcı bir hal alan olaydır.

Olm tatil denilen şey maksimum 7 gün yapılmalı lan, zaten onun da 6. Günü sıkılıp eve dönsem mi artık evresine giriliyor.

Daraldım amk.
Ekim ayında yapılacak aktivite
Yaz tatili nâmümkün bana.
Tekirdağ'a gidecekmişiz 2, 3 gün sonra.
Hadi o zaman.
Bodrum'a da gittik beraber istanbul'da da yaşadık.
Sorun şehirlerde değildi, biz tam yalandık sen de ben de.
*tan zamandık.
fakirlerin yapamadığı eylem.