bugün

kullanmamanızı şiddetle önerdiğim tatil sitesi.

bkm turdan 3 günlük kapadokya turu satın almıştık. yarın da (yani perşembe günü) yolculuğa çıkacaktık. bkm turu internet üzerinden araştırdım. hep olumlu yorumlar var. internette düzgün bir yorumu olmayan tur şirketine para ödemem. sonuçta o yazıları yazanlar da benim gibi para ödemiş insanlar.

neyse. bugüne kadar her şey güzeldi. sonra bugün bizi mika tur aradı. ve "bkm tur da yeterli katılım olmadığı için" bizi bkm tur yerine mika tur'un alacağını öğrendik.

çok güzel değil mi? tur şirketini biz almıyoruz, tur şirketi bizi alıyor. resmen pazarlandık.

her neyse. biraz sinirlerim bozuluyor ve "bu işin içinde kesin bir bit yeniği var" diyerek mika tur'u araştırmaya başlıyorum.

onlarca şikayet, onlarca eleştiri. olumlu diyebileceğimiz yorum yok gibi bir şey. sinirleniyoruz ve seyahat acentesini arıyoruz. telefondaki, bize tatili satan bağyan kendisinin de o turla gezilere katıldığını ve memnun kaldığını, ayrıca kalacağımız yeni otelin (ürgüp turban otel) bkm ile kalacağımız otelden daha iyi olduğunu, daha lüks olduğunu falan söyleyip telefonu kapatıyor.

biz kaliteli bir otelde kalmak için fazla fazla para ödemiştik. bu yüzden ürgüp turban otel denilen yerin de iyi olması gerekiyordu. hemen araştırmaya başladım. yorumlar beklediğimden de kötüydü. sikayetvar.com'da yazılanlar, odaların çok kirli olması, yemeklerin çok kötü olması (hatta birinin çocuğu gıda zehirlenmesi yaşamış), güvenlik sıkıntısı (birinin eşyaları kaybolmuş) ve çalışanların çoluk çocuktan oluşması gibi şikayetler "o kadar para verip de işkence çekemem" dedirtti.

derhal o bağyanı arayarak durumu bildirdik ve bizden habersiz yapılan bu değişiklik sonucunda tatilimizi iptal ettirmek istediğimizi söyledik. kadın da "şu anda dışarıdayım sizi daha sonra arayacağım" diyerek telefonu kapattı.

daha sonra ne zaman? yarın otobüs kalkıyor! paramızı ne zaman alacağız? o parayı rezil olmak için vermedik! ülkede hak hukuk var!

sizi bilmem dostlar ama, bir daha tatilbudur.com'dan asla bir şey almayacağım. benden habersiz tur şirketi değiştirmek nedir yahu! hem de bu kadar olumsuz eleştiri alan bir tur şirketi (ve otel).

internette millet parasını geri alırken çok zorlandıklarını yazmış. memlekette hak hukuk var, nasıl vermeyeceklermiş paramı?!

edit: kendimi her şeye hazırlayarak, oldukça kararlı ve agresif bir şekilde turizm acentesine gittim biraz önce. acentedeki kadın telefonla mika tur'u aradı. telefonu öyle bir şekilde kadının elinden aldım ki kadın gözleri fal taşı gibi açılmış bir şekilde geriye doğru gitti. telefondaki bağyan bana iptal etmemem için sebepler sıralamaya başlamıştı ki sinirli bir ses tonuyla "iptal etmek istiyorum!" dedim.

ve sonuç olarak hiç zorluk çıkmadan iptal ettirebildim.
Bi guzellik yapayim, bizimkilere bayram hediyesi vereyim diye tur aldim. Bir hafta kala yeterli katilim olmadigini belirterek iptal ettiler. Bu saatten sonra yer ayarlamaya kalksan ates pahasi, bulamama ihtimalin de var. hayatimda ilk defa tur satin aldim ve iptal oldu, dahasi bizimkileri kendi planlarini yapmaktan da alikoydum.
Otel odası tutmayı planladığım siteydi. Yorumlara bakınca içime sinmedi açıkçası...

Bu siteden otel odası tutup pişman olan var mı aranızda?
eski adı mikatur olan 20 yılı aşkın süredir hizmet veren, iç pazar turizm seyahat acentesidir, en iyi fiyat garantisi sunmakla beraber, müşteri memnuniyetini üst düzey tutan şirkettir.
piyasada alabileceğiniz herhangi bir turizm hizmetini en iyi hizmet garantisi ve en iyi fiyat garantisi ile alabileceğiniz tur operatörüdür.

avantajları;
-bu tur operatöründe alacağınız hizmette kesinlikle en ucuz ücreti öderseniz, daha ucuzunu bulursanız farkı iade alırsınız.
-tesis veya operatör kaynaklı hiç bir hatada sizden para kesintisi yapılmaz, iade süreci işler ama öncelik size muadil hizmet vermektir.
-tesis içi rehberleriyle 24 saat muhatap bulabilirsiniz.
-müşteri ilişkilerine 24 saat ulaşabilirsiniz, çoğu acenteye akşam 20:00 dan sonra sadece satın almak için ulaşabilirsiniz.
-gelişmekte ve büyümekte olan yapısı ve iş girişim ortaklığı mevcuttur
-tüketici hakem heyeti başvurularında çoğunlukla yanınızda olan ve sizi oraya muhtaç etmeyen şirkettir.
-konaklama sonrası anket vs, şikayetlerinizde konuyu araştırıp size dönüş yapan ve hatalı konaklamadan doğan farkları tarafınıza ne zaman olursa olsun iade eder
-Kütahya çizelgesi maddelerine tam uyum sağlarlar.
şu ara %50 indirim ve paraf kart'a 12'ye kadar taksit yapan seyahat acentesi. temmuz 15 gibi eşimle belek'e gitmeyi planlıyoruz, ilk defa deneyeceğiz bakalım. görüşlerimi bilahare bildireceğim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar