bugün

Bosna epey güzeldi,çarşıda herhangi biryerinde kafanı kaldır nereye bakarsan yeşil ormanlık tepelik yerler.
memleket gibisi yok, azıcık para ve sağlık olsa.

ama şöyle bir iskandinav ülkeleri ya da isviçre, avusturya, hırvatistan pek de fena olmazdı.
kısaca kuzey avrupa ülkeleri, kanada ve avustralya.
(bkz: fiji) evet evet..
Rusya ya, özellikle moskova ya gelmek isteyenlere danışmanlık hizmeti verilir)
burkina faso....
Norvec isvec finlandiya izlanda da bulunmis biri olarak bu ulkeler degildir.Şöyle ki bu ulkelerin insanları gayet asosyal insanlardir. Hemen oyle 1 senede sizi bagrina basmaz bir sene gecse de zaten kendi kucuk dunyalari ve dostlari oldugi icin sizinle hemen kaynasmazlar.Bunun disinda erzurumda eksi 20 derece bir evde kalirim ben herturlu derseniz buyrun bu ulkelerde yasayin.Yok ben sicak ulke insaniyim derseniz zaten ne demek istedigimi anlamissinizdir.Ekonomik olarak gayet iyi iskandinab ulkeleri lakin bu ulkelerde iyi isler para kazandirir yok filancanin oglu garsonmus koyune bmw ile dönmüş gibi sehir efsanalerini bir kafanizdan cikartin esek gibi calisirsiniz bu ulkelerde ama refah icinde yasarsiniz tabi ne kadar ekmek o kadar kofte mantığı yani bununla beraber artilari hic mi yok derseniz var guzel kardesim bunlardan biri refah seviyesi bos aktivitelerinizde masalsi dogasini gezip kitap bile yazacak huzuru sessizligi bulabilmeniz.Daha yazarim da okumazsiniz okumayi sevmeyiz biz halk olarak kalin saglicakla.
Tası tarağı toplayacağımıza birleşip ülke kuralım aq. Konuşur anlaşır ege de göt kadar adanın birinin tepesinde vergi cenneti bi ülke kurarız. Ta ortasına bi de kumarhane açtık mı, para köpeğimiz olur.
Ben Paris'e giderdim. Tas tarak orada ancak taş olur ama...
(bkz: birleşik Karadeniz devletleri)
Rusya değildir. Valla bak değil. N'olur gelmeyin. Ulan burda bari rahat bırakın adamı, gelmeyin.. Yok, yok... Çok kötü burası..
türkiyede bir iç savaş ihtimali azda olsa var
olursada bu suriyedekinden beter olur heralde
bizim milletimizin sığınacağı ülke zor bulunur
en mantıklısı rusya ama millet avrupaya kaçmayı düşünür tahminimce
o suriyelilere kızan tiplerin avrupa kapılarındaki halini düşünemiyorum.
Lüksemburg.
Gitmeyen bilmez ama Tayland... Öyle ilk aklınıza geldiği gibi seksle falan alakası yok. Çok ucuz bir ülke, doğa muhteşem, insanlar güleryüzlü...
Tosun vurgunu yapıp kaçana kadar (bkz: uruguay) idi.

Rasyonel düşünürsek (bkz: karadağ)

Gitmek istenen (bkz: Norveç)
Almanya'dan gülerek okuduğum başlık. Ama elimde olsa Danimarka'ya geçerim.
almanya'yı tek geçerim.
- ingiltere (Londra)

- isviçre

- Norveç

- amariga

- MOZAMBiK.
şu an Almanya'dayım fakat ah bide isviçre'yi görsem,görebilsem Oraya gitsem hiç gelmesem derdindeyim yani siz anlayın..
norveç, sıcak derdi yok gelişmekte olma derdi yok, miss.
Kanada. Net.
moğolistan. net.
malta'yı düşünüyorum. üniversitede benim alanımda hoca da yok, alırlarsa net giderim. satacak bir şeyim de yok zaten.
norveç derim başka hiçbir şey demem. hayat var, insana değer kıymet var, saygı var şaka gibi ama insanlara hatta küçümsedikleri hayvanlara bile saygı var. haydin gidelim.
tabikide afganistan.