bugün

Ülke yönetimini beğenmeyen herifin yaptığı harekettir

https://www.yeniakit.com....a-tekne-aldi-1644763.html

Benim de paramı soroslar verse ben de alırdım. ne üretmiş dünya için? şarkı.* şu aşırı zenginliği normalleştirip, açlığa, işsizliğe üzülmekde tam bir sorospu çocuğu işi.
Adam neredeyse 30 yıldır bu piyasada bir albüm yapıyor 10 sene yetiyor konser vs desen ayda yılda bir. Tartışmasız ülkenin en başarılı sanatçılarından biri. Ayrıca bir vatandaş olarak da yönetimde gördüğü aksaklıkları dile getiriyor. Bu durumda gül ağacının hangi dalı gtünüze battı acaba adamın aldığı tekneyle ilgili?

Siz önce bunu bırakın da domatesin kilosunun 30, marulun tanesinin 25 lira olduğu yerde 1000 kişiye davullu zurnalı sahur programına “toplamda 21.000, kişi başı 30 tl verdik” diye açıklama yapanlara 2 kelam edin. Eğer bu parayı parti bütçesinden verdiler ise niye kimse çıkıp “para partinin size ne?” Demedi de aklamak için sıraya girdi, eğer para devletin parası ise bunu yapanlara yaptırım uygulanacak mı?
Geççek diye diye geçirmiş yine malum kitlesine.

Cukka cukka diyerek de paraları cukkalamış mega starımız.

Bu ülkenin sağcısı solcusu 1 tane akıllı insanı yok.

Sanatçıya bel bağlamak nedir ya.

LGbt renkleriyle dönen Disko topu * daha delikanlıdır her koşulda.
Sanatçı siyaset mi yapar aga.

Am üstünde reçel bugünler de geççer *
Bazılarına dert olmuş. Olum kafayı mı yediniz siz? Tarkan sadece şarkı söylemiyor. Organizasyon şirketi var. Kazanacak tabi o kadar.
Kazanamaz demedik ki.

Madem ülke sorunları hesler falan filan çok sikindeyse Sikinin keyfine yat alma *

Ya da sus ne bok yersen ye bilmesin kimse. Konuşulmazsın böylece.

Millet aç çünkü.

Siz akepeye koz vermeye devam edin yarım akıllılar.

Balıkçı Ekrem bir dert çevre korumacı Tarkanınız bir dert minik serçeniz zaten..
geççek geççek şarkısından kırdığı paralarla almıştır kesin.
450 milyon dolara uçak satın alan devlet-i Erkan var bir de. Adam devletin kasasından harcıyor. O ne olacak?

Tarkan 30 senelik birikimiyle alıyor. Alın teri değil, hırsızlığın yuceltildigi bir toplumda yukarıdaki amip beyinlilerin yorum yapması da normal tabi.
Fener kadro dışı kalan mesut özil'in bir yıllık maaşı bu.
90'larda en çok şarkı yapan ünlü pop şarkıcılarından biri yani tabii ki de tekne alabilir. parası varmış ki almış.
Sen üzülme gülüm incinme
Canımın içi, iki gözüm, sakın küsme
Bana hediye bırak bütün kederleri
Ben ağlarım ikimizin yerine.
adam neredeyse 30 yıldır müzik piyasasının içinde, bir albüm yapıyor satış rekoru kırıyor.

Kendine milyon dolarlık bir şey alıp solculuk edebiyatı yapan kimseden hazzetmem. Ama adamın kendi kazandığı parası neden bizi geriyor?
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
Ulan adam toplumsal olaylara tepki veriyor diye bizim andavallar istiyor ki cem yılmaz ın dediği gibi ünlü hep sürünsün. Yani adam hem duyarlı hem zengin olamıyor millet açmış çünkü. Milletin aç olmasının sebebi tarkan değil adam isterse o teknenin ruhsatını alnının ortasına yapıştırır öyle gezer. Buna da ancak yeni akit gibi sözüm ona gazetelerle kendini zeki sanan troller tepki gösterir.
Beşli çete gibi halkın parasını hortumlayarak mi almış.alninin akıyla kazandığı parayla almış.
Soros moros diyerek Reis'e de laf çarpıyor hadsizler. Reis milletin parasıyla kurdu partisini bi' kerem taam mı! Şimdi saraylarda yaşıyor diye tarkan dümbeleği ile bir tutamazsınız. Reis'e yakışan zenginlik hakkıyla kazanıldı, tarkan milleti kandırıyor "şarkı yaptım" diye. Dinleme garantili şarkılar yapıp milletin parasını beşli çeteye (çalgıcıları olsa gerek) yediriyor. Dinle ya da dinleme, 49 yıllığına yap-işlet-devret modeli ve dinleme garantisi denen ucubelikle milleti sömürüyor. Sen dinlemesen bile ödüyorsun bu parayı. O da gidip böyle yat alıyor işte.
oberst nickli yazarın mesajına istinaden; 2020'de kongre yapmak için kaldırdıkları sokağa çıkma yasağında ankara'da garın karşısındaki 19 mayıs stadyumunun basketbol sahasında yapılan kadın kolları, gençlik kolları ve adını hatırlamadığım bir kol daha vardı o. 3 haftasonu hepsi için tek tek kongre yapıldı. ve ayrı ayrı yapıldı ki kongre için gelen
tüm sandalyeler (3 uzun tır),
su (2 tır ve çoğu açılmadı bile),
binlerce küçük dezenfektan (kullanan görmedim),
akp bayrakları ve türk bayrakları (miting sonunda hepsi yerlerdeydi),
yemekler (1 lokma alınıp yere atılan kekler),
dijital ekranlar ve daha aklıma gelmeyen onlarca şey her haftasonu geldi, gitti, geldi, gitti. eğer bu parti bunları devletin değil de partinin bütçesinden yapıyor olsaydı bu kadar müsrif davranmazlardı.
2020'de tanesi 20 tl olan sandalyeleri 3 ayrı kongre için 3 kez 20 tl'den kiraladılar. yani 20 tl olan sandalyeler 60 tl'ye kiralandı.
2020'de 50 kuruş olan bilinmedik bi su markasından (yandaşlarınındı), her kongrede 2 tır geldi. orada çalışan polisten konuşmacı vekile kadar toplam 20 bin kişi falan vardır.(evet pandeminin pik yaptığı zamanlarda)
2 tır suyu 20 bin kişinin içemeyeceği aşikar, artan suları(%90'ı artmıştır) orada çalışanlar evine götürdü. 50 kuruşluk suyu kaç liraya aldılar da bu kadar elleriboldu siz tahmin edebilirsiniz.
ve bu insanlar bir yudum aldığı suyu, bir lokma aldığı keki, türk bayrağını yerlere atıp öyle gittiler. vatanını en çok seven bayrağını yere atan mı? bunlar sizi temsil eden vekiller, bakanlardı. bayrağı atanlar, üstünde yürüyenler...
mantıken azıcık düşünen partili kesim bile şu varlıktan bolluktan anlamalı artık soyulduğunu.

detaylara bakıp sen nereden biliyosun aq çocuğu diyenler olacaktır, haberlerden falan görüp böyle cüretkar yazmadım, bizzat oradaydım.(akpli olarak değil)
suyu getiren adamla da konuştum ne kadara anlaştığını, sandalyeyi getiren adamla da, tır şoförleriyle de, ekran kartlarının sahibiyle de.

ve bu denli bir kongre, her şeyi sıfırdan 3 kez kurup geri toplayan bir ekiple, en az 100 milyon tl harcanmıştır. hazineden mi partiden mi kararı size bırakıyorum.
Üstteki arkadaşa ithafen;

%3 ü geçen her partiye aynı oranda ödenek verilmez. Artık Ana muhalefet partisi de iktidar partisi de ne kadar alır hesap edin. He siyasi partiler maddi olarak bağış da alırlar haricen. Sadece yurt dışı kaynaklı almaları kapatma sebebidir anayasa 168 e göre. iktidar partisi de hazine yardımı hariç alıyordur mutlaka.

Artık günahları boyunlarına.
parası var almış. paran varsa sen de al amk. zenginin malı züğürtün ağzına mı giriyordu ne oluyordu? asıl parası olmadığı halde gemiler alanlar nasıl alıyor? onu sorgulamak lazım.
Altı milyon dolarlık yat nasıl ultra lüks oluyor? Bundan ucuza yat var da haberimiz mi yok.
Tutup milletin parasını çalıp mı almış? Tutup fakir fukaranın rızkını mi yemiş? Kazanmış almış. Sikkoluğun alemi yok. Yap prodüksiyonunu, topla sazları, gir stüdyoya, doldur bi albüm sen de kazan.
80 milyona tekne alabilecek güçte olsak burdaki hiçbirimiz hükümet falan eleştirmez dubai'de falan takılıyor olurduk. Bence bizden iyi.
160 fakire 500 bin tl yardım et deseler etmezdi.
Ortamlarda erdoğan'ı eleştirirsin, kim bilecek.
5 milyon Euro'luk ultra lüks tekne alması durumu.

Ultra lüks tekneler 80bin lira olmadığından gayet normal bir durum.

Fiyatta sorun yok.
5 milyon avro para mı lan it dünya piyasasında.
Alnının teriyle almıştır. Çalarak değil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar