bugün

hayko cepkin'in merakla beklenen 2. albümünün adı.şu sıralar kayıt aşamasındadır en kısa zamanda çıkmasını diliyoruz.
nisanın sonunda gelecek olan ve ilk gün müzik marketlerden alınacak olan türkiye'nin en başarılı ve etkili sahne performansı olan müzisyeni hayko cepkin'in 2. albümü...
albümde 5 adet intro mevcut.. ilk albümde bilerek korunan çiğ sound bu albümde yok. hatta senfonik düzenlemeler mevcut imiş. cepkin fena geliyor gibi.. hayırlısı

liste şöyle:

1- kaos intro
2- kaos
3- bertaraf et
4- 777 intro
5- 777
6- yalnız kalsın intro
7- yalnız kalsın
8- sıkı tutun intro
9- sıkı tutun
10- sonra görüşelim
11- siren
12- ölüyorum
13- bilmezsin
14- melekler intro
15- melekler
16- bonus
albümün piyasaya çıkmasına saatler kalmıştır efendim. evet.
insanları çok bekleten albümdür.

eğer söylendiği gibi kasımda, aralıkta çıksaydı orjinal alıcaktım. ama bu 6 aylık süreç içerisinde hayko cepkinden soğudum, internetten indirrim.

her ay albüm mü ertelenir lan. kasım dediler, gelmedi. aralık dediler, gelmedi. ocak dediler, gelmedi. nisan dediler, mayıs sonunda geliyo. hele ki şarkıların canlı performansını sen 2006 eylül'de konserlerde söylemeye başlarsan albümün çıkmadan insanlar şarkıdan soğur.
tek kelimeyle olmuş albümdür.beklemeye değmiş midir?değmiştir.önceki albümle bariz farklar var.özellikle introlar harika olmuş.konser performanslarına yaklaşmış diyebilirim sound için.ilk albümün haykonun evinde kayıt edilmesi gerçek soundunu ortaya çıkarmamıştı.ama gerçek haykoyu bu albümde dinleyeceğiz diyebilirim.ikişer üçer alınıp eşe dosta dağıtılması,bol bol dinletilmesi farzdır.bu şekilde gerçekten emeğinin hakkını verebiliriz belki de dinlediğimiz sanatçıların.
dinleyiniz dinletiniz.
albüm kapağı için;

http://i115.photobucket.c...bum/TANISMABITTIKAPAK.jpg
"ulan bu kadar hevesle bekledik şimdi uyduruk çıkmasın" diye bir şüphe uyandırmış ancak, ilk günü koşturup albümü aldığımda beni hayal kırıklığına uğratmamış hayko cepkin albümü.. çok güzel olmuş şimdi izmir'e gelirde bunu canlı olarak dinleriz hayko'muzdan dediğim albümdür.
dinleyiniz dinletiniz.
beklediğim gibi çıkan albümdür. fakat tanışmamıza göre çok daha sert olacağı açıktı, çünkü hayko stüdyodaydı bu kez kayıtlarda, ancak bu kadar sert olması daha da mutlu mesut etmiştir bizi. turneler gelsin, gelsin konserler...

iyice dinledikten sonra anlaşılıyor ki, ilk albüme oranla gerçekten daha da mükemmel bir çalışma olmuş. ölüyorum, yalnız kalsın, bertaraf et, siren şimdilik bağımlısı yapan şarkılar gibi görünüyor, onları dinlemekten diğerlerini dinleyemiyorum pek o yüzden gerekli açıklamalar daha sonra gelecektir..
bu albümle tanışma gerçekten bitmiştir. artık sakin olmamıza gerek yok.
(bkz: sakin olmam lazım)
(bkz: tanışma bitti)
bir önceki albümdeki başarıyı burda devam ettirecek gibi duran hayko cepkin albümü. tek fark, "sakin olmam lazım"dan bariz bir şekilde çok daha sert oluşu. böylelikle müzik tam kıvamını almış. "olmuş" sıfatını bileğinin hakkıyla kazanmıştır.
hayko çepkin' in kendi müzik tarzını artık tam olarak ortaya çıkardığı, bazı ta$ları yerine oturttuğu albümüdür. bertaraf et, yalnız kalsıngibi $arkıları araba kullanırken dinlenilmemelidir.
hayko bu albümde, brutaldeki ustalığını konserler dışında albümdeki performansıyla göstermiştir.son zamanlara damgasını vuracak ve ileride de bolca dinlenecek albümdür. favori şarkılar olarakta sonra görüşelim, yalnız kalsın, bertaraf et diyebiliriz.

ee nede olsa tanışma bitti...
rolling stones a "album kapağına özendim. nasılsa yine satmayacak ama eline alan, beğensin saklamak istesin." diye demeç veren adam. aferim lan harbiden böyle bir mantık kurduysan aferim. ben de öyle albümü alırım. zaten brutal filan kulakların pası rahatsız oldu ne oluyor ben gidiyorum dedi.
he harbi süper albüm olmuş. şunun gibi 5 tane adam olsa ortalığı dağıtırım. kafa filan atarım monitöre. öyle bir albüm bu.
oldukça başarılı bulduğum ve şarkılarının action koktuğu hayko cepkin albümü.
gayet güzel, ciddi anlamda olmuş bir hayko cepkin albümü. vokal performansı, sounduyla hemen tüm şarkıları kendini dinlettirir.
ilk albüm için, "hafif" olduğu $ikayetinden sonra, hatırlayamadığım bir medya kolundaki röportajında, "bu albümü evde kaydettiğim için, bağırdığım ya da brutal vokale geçtiğim zaman, alt ve üst kattaki kom$ular rahatsız oluyordu. uyuyamadıkları oluyordu." gibi bir cümlesi vardı.

bu albümde, ilk albümünü dinlemi$ hatta $arkılarını beğenmi$ insanlar tarafından daha sert bir albüm umuluyordu ve tam da beklenen gibi bir albüm ortaya çıktı. uzun zamandır aranan kan gibi yeti$en bu albüm, bir çok yerde bangır bangır dinlenmeye ba$ladı. biraz piyasa olmasını rock' n coke 2006' ya bağlamamla beraber, ne kadar piyasa olursa olsun fena değil, hatta ilk albüme göre çok daha süper olmu$tu.

intro' larından, $arkılarına, $arkılardaki, ini$ ve çıkı$lara, bazen oldukça yoğun olan duygu yüklemelerine, bazen oldukça sert olan gazlarına, tam olarak bir albüm olmu$.

bu sene tekrar katılacağı rock' n coke festivalinde, belkide en iyi performansı verecek olan ki$idir.

$arkı $arkı incelemeye gerek olmadığı gibi sadece bonus $arkısı biraz zayıf kalmı$. sözler olarak fena olmasa bile, aradaki uzun ve aynı tondaki sesler, albümün teması olan korkuyu biraz zayıflatmı$ gibi. sözlerdeki ses tonu oldukça iyi olmasına rağmen o sesler biraz dikkat dağıtıcı kalmı$.

fakat, $u an piyasada bulunan son zamanlarda çıkan albümlerden, paranın kar$ılığını verecek tek isim.
öncelikle soyadını ısrarla çepkin yazanlara selam ederim. büyük bir hayko cepkin seveni olarak albüm her ne kadar süfer olsa da çoğu şarkının birbirine benzemesi acaba biraz aceleye mi geldi sorusunu akla getiriyor. fakat herşeye rağmen hayko forever ;)
tek bir dandik parçanın bulunmadığı, son zamanların en iyi albümü. "albümümü sattırmam lazım(!)" kaygısı gütmeden yapılan bir albüm. öyle bir zamandayız ki sadece "benim albümüm şu kadar sattı" diyebilmek için kendi albümlerini satın alanlar var. onlar oturup kendi şarkılarını dinleyedursunlar, biz de hayko yu dinleyelim. böyle bir albüm için de ayrıca teşekkür ederiz..
hayko işini en iyi şekilde yapmış dediğimiz albüm.
her şarkıda ara ara anırmasa çok daha mükemmel bir albüm olacakken o salak salak anırmalarını anlayabilmiş değilim ve albümün en kötü yanı o "anırmaları" olmuş. yoksa her şarkı ayrı güzel, her şarkının tınısı çok farklı, hissettirdikleri apayrı. son ses şarkı gayet güzel giderken anırmaya başladığında sesi kısmak zorunda kalıyorum anırma bittiğinde sesi tekrar yükseltiyorum.

bu tür eksilere rağmen albümü atlamadan dinleyebilirsiniz, her şarkı güzel, kötü şarkı yok bu albümde.
asıl maceranın şimdi başladığını, cicim aylarının sona erdiğini belirten ve içerisinde en az, sakin olmam lazım ünlemi kadar büyük bir tehditi barındıran söylem.

kartların açıldığını ve taşların dizildiğini belirten..
hayko' nun içindeki öfkeyi kustuğu brutal vokalleri " anırmak " olarak gören yazarların da dinlediği bir albummüş meğerse bunu gördüm bugün ben.
kapağında, beyninin sol tarafının yok olmasındaki anlamını yabanci el sendromu''na bağladığım albüm.