bugün

ufo diye bilnir, uçan daire gibi simleri de vardır. havada görüp de tanıyamadığınız ütün nesnelere verilen genel addır. illa uzaylı olacak hali yok, bilmediğimiz görmediğimiz bir canlı ya da parça da olabilir. örnek blent ersoy sen bir tanımlanamyan uçan cisimsin.
(bkz: bülent ersoy)
(bkz: Unidentified Fucking Object)
(bkz: mustafa topaloglu)
ertuğrul sağlam'dır. kendisi şu sıralar mutluluktan uçuyor olmalı. attım ulan ne uçacak.
bir çoğu tanımlayamayan yürüyen cisimlerce uydurulmuş nesnelerdir.
(bkz: tüp kaçağını cakmakla kontrol eden türk)
Unidentified Flying Object olarak bilinen hakkında bir çok senaryo yazılan şey.
10. katın balkonundan aşağı işeyen insanın çişini* tanımlayamadığında kurduğu cümledir.**
halk arasında ufo diye tabir edilen cisimdir. tanımlanamayan deniyor ama biz tanımlamışız adı : ufo...

(bkz: 51 bölge)
(bkz: havada durdum şahitlerim var)
tanımlanamayan uçan cisim olarak tanımlanan uçan cisimdir.

e tanımladın ya güzelim, uçan dedin, cisim dedin... Daha ne kadar tanımlayacaktın, anlamadım gitti...
(bkz: ufo)
(bkz: sadri yıldız)

(bkz: bana bir hal geldi)
aşağıda ağlarken aniden annenin attığı ve kafaya gelince anlaşılan terlik ayakkabı halı fırçası olabilir.
ufo: unidentified flying object. ufo vardır. ama tanımlanamayan uçan cisim anlamındadır. içinde uzaylı olması şart değildir. mekanik kurallarına aykırı hareket eden bir hava gözlem balonu da kimi zaman ufo olarak nitelendirilir.
gecenin bir saati çiş yapmaya kalkıldığında açık perdenin arasından görünen sokak lambasının tam da o anda yanıp sönmesine mütevellit görüldüğü iddia edile ışıklı uçan nesne.
Tanımlanamaması kendine tanım olmuş cisimdir.
--spoiler--

- ben halepde 70 arşın atlıyorum demiş adam.
- alllaaaaaaaaaaaahhhhh.
- sapri bey napıyosunuz.?

--spoiler--
türkçe türkçe diye yırtınanlara kapak olacak hadise. e arkadaş niye ufo diyorsunuz? bunun aslı tuc işte.
(bkz: flying spagetti monster)
(bkz: anne tarafından fırlatılan terlik)