bugün

geçici olarak servis dışı olmama sebebiyet veren bir yürek dağlaması örneği ..

ya bu benim içimde dolaşan da kimdir nasıl bir sözdür,bu nasıl bir aşmışlıktır...

(bkz: nerdeyim ben)
eski kürt dengbejlerinin tadını veren bir ahmet aslan şarkısı. sadece, ''ya bu benim içimde dolaşan da kimdir'' cümlesi bile insanı kederlendirebilir.
her dinlenişte kendi kendine reset attıran şarkı. aradığım aşkı bulduysam sendedir mısrası ağlatır adamı.
müziği ayrı güzel, sözleri ayrı. aşkın değil âşığın hâlini anlatır. anlatırken yüreğe dokunur gider...
bilmedigin, yitirdigin,bedeni artık bir baskasinda olan sıcacık tenin turkusudur.
en güzel şeyler başlangıçta sadece birer kırıntıdırlar, sonra ömrü önüne katan bir sele dönüşürler.
(bkz: susarak özlüyorum)
insanı alıp götüren kelimelerle ifade edilemeyecek şarkı. başlangıncında sanki sahil kıyısındaymş gibi bir hava bırakır insanda ve gitarın tellerine umarsızca vurmaya başlar. özellikle aşkınızın ve sizin şarkınız ise hem anlamlı hem anlamsız olur. çünkü başlangıcta o; tanımadığınız tendir. ancak aradığınız aşk ondadır. lakin daha sonrasında tanıdığınız, uyuştuğunuz tendir. *
ahmet aslan'ın sesi, parçanın sözleri ve ezgiler birleşince ortaya çıkmış olan çok güzel parçadır.

http://www.youtube.com/watch?v=NGuB49RX3-8
yalın' ın tek gecelik aşk masalı isimli şarkısında da buna benzer bir cümle vardır.
"Başka koku başka ten
Alışık değil buna bu beden"
az önce bu şarkıyı bangır bangır dinlerken oda arkadaşım içeri girerek " bilgisayar virüs mü kaptı lan ? " dedi . kendisine küfür ettim .
"ya bu benim içimde dolaşanda kimdir"
popülerlik kaygısı yasamayıpta sanat icra edenlerden bir sarkı halbuki cıkıp deseki gençler örnek alın müzik yapın.
çok güzel bir ahmet aslan şarkısı.

(bkz: Ya bu benim içimde mekan tutan da kimdir)
(bkz: tenimin çıplak hafızası)
(#3975576)
mikail aslan ve ahmet aslan'in düet yaptiği $arkidir. israrla dinlenmesi tavsiye edilir.
ilk dinlediğimde çoğu kişi gibi sözlerini anlayamadığım ve bunun için sık sık dinlediğim, bu şekilde de sözlerini anlayamayınca ancak arkadaşımın kaseti almasıyla sözlerini anlayabildiğim ahmet aslan şarkısı.

şarkıyı dinletiğim kişilerin büyük bir kısmı şarkının türkçe olduğuna ilk başta inanmamış, şarkıya ben de hafiften türkçe olan sözleriyle eşlik edince inanmışlardır. kelimelerin kimi yerlerde yutulduğu, enstrümanların seni ayrı bir havaya soktuğu bu şarkıda belli bir aşinalıktan sonra sözden ziyade müzik ön plana çıkar. kendinizi sözlerini tahlil etmeye verseniz yolunuza güzel şeylerin çıkacağına eminim. benim öyle oldu zira.
insanı zıvanadan cıkaran şarkıdır. yanında olmayanı anlatır.belki de hiç olamyacagı için anlatır.

(bkz: ahmet aslan)
tanrıya, ruh ve ölüme yazılmıştır bu parça. sen tanrıysan içimde dolaşan, mekan tutan kimdir? tanrısın ve benim içimdesin...
grup seyran da söylemiştir bu parçayı ve daha hareketlidir. hoştur... zaten bu parça hangi şekilde olusa olsun harikadır, vazgeçilmezdir, büyüleyicidir...
(bkz: gezme ceylan bu dağlarda seni avlarlar)
çok güzel bir ahmet aslan şarkısı. sözlerini de yazayım tam olsun

yanlızca bir kırıntıydın içime ilk düştüğünde
vakitsiz anda...
bilmediğim bir neden beni alıp götürdüğünde o yerlere
keder ve budalalıktan başka yaşamın bir anlamı var mıydı?
aradığım aşkı bulduysam sendedir
ya bu benim içimde dolaşan da kimdir
ya bu benim içimde mekan tutan da kimdir.

adem evvelinden beri bir yanımız noksandır neylersin...
beni bu alemde divane gibi gezdiren sen değil misin
geriye kalan yanlızca tanımadığım bu tendir
aradığım aşkı bulduysam sendedir
ya bu benim içimde dolaşan da kimdir
ya bu benim içimde mekân tutan da kimdir
Birgün dinlediğimde bir arkadaşım bana 'hangi dil bu?' diye sormuştu.Meğer dil yerini şiveye bırakmış,o halde diller çoğalmış,her ilin her ilçesinin her kasabasının her köyünün bir dili varmış meğer.Ortalama bir ilin 600-700 dili.
sahnede deli gibi görünen, cd`sinde ihtiyar bir adam gibi dinlenen, konusunca cocukmus gibi algilanan adamin harika calismasidir.
http://www.youtube.com/watch?v=NGuB49RX3-8