bugün

tanrı genel bir kavramdır, ateşe tapanın tanrısı ateştir, ineğe tapanın ki inek ama müslümanların tanrısı ALLAH' tır, kişi aidiyetini bu şekilde belli eder. eğer insan inanmıyorsa veya bu konuda kafası karışıksa tanrı da diyebilir saygı duyulur.
Illa Allah de diye direten sahistir. Evet ben de biliyorum o daha kutsal geliyor kulaga ama tanri kelimesinin türkcede ilah inanilan anlamina geldigini anla artik. Icimden tanri geliyorsa tanri derim. Sanki ayip bisey yapiyoruz. Sinir oldum.
allah kelimesini kullanmaktan imtina eden beyinsizden daha az beyinsizdir. evet.
(bkz: tanrı ne lan allahsız)
hiç anlamadığım bir sorunsaldır. kitabı arapça okuyorsun ne anlama geldiğini bilmeden, aynı güce inanıyorsun ama tanrı demen günah kabul ediliyor. Allah ve tanrı aynı şeyler değil midir zaten.
(bkz: tanrı sizi korusun bizi allah korur)
özellikle askerde karşılaştığımız beyinsizlerden biridir.

+tanrımıza hamdolsun
- komitanım neden allahımıza hamdolsun demiyorsunuz

var mı askerliğini yapıpta böyle mallarla karşılaşmayan?

(bkz: beyinsiz işte)

not: karşılaştığımız mallar varlığını belli ediyor bir bir.

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu mal)lar
bazı kendini müslüman addeden odaklar tarafından "tanrı" dayatmasının neden yapıldığını bilen adamdır. günah mıdır bilinmez.
Ezan okunurken konuşmayı bırakan, ayak ayak üstüne atmışsa ayağını indiren, müziği kısan kişi olabilitesi yüksektir.
inancın beyinsizlikle alakası yoktur ama saygısızlığın beyinsizlikle çok alakası vardır. allah c.c. nin 99 ismi arasında tanrı yoktur allah özel bir isimdir. müslümanlık inancı dışında ilahlara istediğin şekilde seslenebilirsin ama müslümanların ilahı allahtır.
bu kisi bence kurani da sirf arapcadan okuyup, türkce mealine bile bakmayip, saf saf arapcanin kutsalligina inaniyordur.
(#15245503)
bu başlığı görünce aklıma şu hikayecik geldi buyrun efendim ;

--spoiler--

Necip Fazıl Kısakürek'e sormuşlar:
-Üstad, kimileri Allah diyor, kimileri de tanrı. Bu iki isim arasında nasıl bir fark vardır, siz hangisinin kullanılmasını daha uygun görürsünüz?
Üstad cevap vermiş
-Allah tanrının belasını versin!

--spoiler--

(bkz: beyinsiz kime denir)
Askerde bu yüzden çok dayak yiyen veya yiyecek olan zat.
http://galeri.uludagsozlu...%C3%BCnah-sanan-beyinsiz/
tanrı kelimesi türkçede türklerin müslüman olmasından önce gök tanrısına verdigi isimdir. (yer felan,gök tanrısı,ateş filan) türkçe karşılığı şirk olan bir kelimede islam dininde kullanılamaz.
+ merhaba figan.
- benim adım efgan gerizekalı.
+ olsun olum figan da ağlamak demek efgan da.
- ybsg.

+ abi senin adın kadir ya ben sana hüseyin demek istiyorum.
- mal mısın amk.

burdanda çıkardığımız gibi ismi olana ismiyle hitab edilir. iyi o zaman allaha yehovada diyelim tanrıda diyelim. son derece beyinli bir insandır. onun beyinsiz olduğuna inananlar beyinsizdir.
" tanrı " kelimesinin arapça bir kelime olan " ALLAH" kelimesi ile aynı anlama geldiğini bilmeyen insandır. Bilinen ilk türk yazıtlarına baktığımızda orda da tengri olarak kullanıldığını görürüz. Ama allah'ın kuranda geçen 99 isminin kullanılmasının daha güzel olduğu söylenir.
(bkz: esma-ül hüsna)
Tanrıyı kelimelerde yaşatan canlıdır. Tanrı kalpte yasamalıdır. A harfine kendim icin Tanrı anlamını yuklersem Tanrıya A da diyebilirim.
allah özel bir isim değildir.*
tdk'ya göre allah evreni ve evrendeki her şeyi yaratan, tanrı. diye geçer. ki doğrusu da budur. allah arapça'da tanrı yerine geçer. özel isim değildir.
Allah kelimesinin türkçe mealidir Tanrı. ha bu kişiler mübarek olsun u kutlu olsun a tercih de ederler aynı zamanda.
tanrı geneldir aslında. yani bütün ilahi güçlerin genel ismidir. teorikte putda bir tanrıdır.
bu yüzden müslümanlar tanrı yerine allah demeyi tercih edeler. tanrı demek yanlışmıdır? tabiki değildir.
belirli kalıplar dışına çıkmaya korkan insanlardır. kimine göre beyinsiz, kimine göre cahil.
allah ile tanrının farklı bir şey olduğunun farkında olmayıpta, türkçe mealinin olduğunu iddia edenin aklına tüküresim gelir. önce git islam ilmi öğren sen biraz, sonra lailaheillallah kelimesinin mealini öğren sonra burda bilgisizi başlıklar açmaya devam et.

(bkz: allah tanrının belasını versin)
+: kanka only can god judge me dövmesi yaptırıcam ne diyosun
-: allah de vururum ağzına
allah'ın 99 tane ismi var yetmiyo mu da tanrı diyorsun diyen beyinsizdir. bağnaz olabilitesi yüksektir. tanrı nın ilah anlamına geldiğini bilmiyorsa öğretilmelidir.
(bkz: tengri)