bugün

peki dusunen insanlarin yanindan gecenlere dikkat etmeden anidan feryat figan bagirmasi akil kari bir ismidir...kucagimda bebekle yanlarindan gecerken arkadas oyle bir bagirdi ki kizim korkudan aglamaya basladi.biz dusunen okuyan ve akli basinda olan insanlardan sadece bir parca saygili olmalarini bekliyoruz.
global dünyaya ayak uydurmuş insanlardır. ayaklarında her çeşit amerikan ürünü mevcuttur. komunistlikle kapitalizmi bir vücutta toplamışlardır. helaldir, komiktir.

(bkz: olmayacak duaya amin demek)
kızılayda da benzerleri bulunan, üstlerinde belirli kıyafetleri, ellerinde dergileriyle istedikleri gibi dergilerini satmalarına bişey denmemesi gereken ama bağırdıkları zaman bir sokak satıcısından farkı kalmayan, inandıklarını söyledikleri ideolojiyi ne kadar bildiklerini tartışmak haddimiz olmasa da davranış itibariyle yanlış bulduğum eylemi gerçekleştiren kişilerdir. zira güzel bir günde gezinti yapıp kafasını dinlemek isteyen insanoğlunu bağıra çağıra bişeyler duymaya * mecbur bırakmak savunmuş oldukları haklarla çelişmektedir, zira taktir edilir ki kimse, evet hiç kimse onları duymak zorunda değildir.
kendi hallerinde olan, düşüncelerini ne kadar umursamayan olsada bagıra bagıra, korkmadan söyleyen insanlardır. görüşleri bize uysun ya da uymasın tebrik edilmesi gerekir çünkü inandıkları ugruna cabalayan kaç kişi var şu dunyada.
Daha çok olsunlar dedirten insan türüdür. O yaşta iyi kötü ideolojisi olan kaç genç kaldı Allah aşkına...
inandıkları uğruna savaşan türkiyenin şerefli yüzüdür.dünyayı gül bahçesine çevirmektir amaçları bizim apolitik gençlğimiz bu insanlara yüz bile vermeyip bir de dalga geçmektedir yaptıkları işlerin boş olduğunu söyleyen emperyalizm oyuncaklarıdır onlar da elbet yenilecekdir.
metrekareye üç dört tane düşen komunistlerdir. yalnız çalışmazlar.
kente hukuk okumaya gelmiş ve mümkünse o arada memleketi kurtarmaya çalışan gençlerdir.*
bakırköyde de olan gençlerdir bunlar. "gazetemizden almak istemez misiniz?" şeklinde bağırmadan satmaktadırlar. hele iki tanesi beni benden almıştır. keşke "cık almam" demseydim. of ulen...
farkında olmadan satmaya çalıştıkları ürünün/nesnenin gelirinden elde edilmiş kazanç ile birilerinin daha refah yaşaması için canla başla çalışan gönüllü kişiler topluluğu.
gençtir o. bir yere ait olmalıdır, sesini çıkarmalıdır, karşı durmalıdır. neye nasıl karşı durduğu önemli değildir. en azından kendisi tarafından bu sorular es geçilmiştir. aylık dergilerin müdavimi, yitik bir sol fraksiyon militanıdır. anlamlı anlamlı bakılmalı, çağını bilmeye ve ona yakışmaya zorda olsa davet edilmelidir.
üniversitede oruc tutmuyor diye kızların bile üstüne yürüyen gruplardan daha cok takdir edilesi gruplardır. bu kominist arkadaslar umutsuzca acelesi olan insanlara satmaya calısırlar dergiyi. yalnız söyle bişey var, ben satan gördüm de alan görmedim. hiç ticaret kafası yok, acelesi var kardesim o insanların almayacagı gayet acık. bu genc arkadaslar sac-sakalı karısmıs tiplerdir, kar kıs dinlemezler toplu halde calısırlar. neden özellikle taksimdekiler? zaten kalabalık olan istiklali biraz daha daraltırlar, bir de kart satan gencler vardır, bir de brosür dağıtan gencler vardır, bir de bir de...
istanbul gibi dev bir şehrin en popüler tüketim merkezinde ironi yaratan insanlardır.
idealist olmalarını takdir etmekle beraber insanlara sempatik gözükmek yerine belki de o kalabalık da bağırıp durdugundan itici gelen tiplerdir. görüşü ne olursa olsun kendi görüşlerini bağımsız bir yayında kitlelere duyurmak için yapılan bu girişimler teknolojinin bu kadar geliştiği bir zamanda biraz abes kalmaktadır. siz hiç bir nurcunun bağıra çağıara istiklal meydanında dergi satmaya çalıştığını gördünüz mü? ama devletin her kademesinde çöreklenmişler ve sayılarıda bu dergiyi satan ve o görüşü taşıyanlardan çok daha fazladır. çünkü yöntemleri bunlardan çok daha başarılıdır. o nedenle hangi görüş olursa olsun kullnılmamak gerekir. idealist olmak farkldır idealistim diye gaza gelip bir boka yaramıycak eylemler yapıp başkalarına rant sağlamak farklıdır. sağcı olsun solcu olsun devlete sövüp sayan bu tipleri *yaşları ilerleyip kemale erince kamu personel seçme sınavı kılavuzu almak için upuzun bir kuyrukta görebilirsiniz.*biraz daha girişimci olanları uzun saçlarını kestirmiş o sakallar gitmiş takım elbise içinde doktorun işi bitsin de konuşsam diye doktorun kapısında bekleyen bir tıbbi mümessil olarak da görmeniz mümkün.*
ilginç bir şekilde uuserların kin kustuğu şahıslardır..kime ne zararları vardır ki acaba..hırsız olsalar kapkaçcı olsalar daha mı iyi olacaktır acep?
eğer komunizm gelirse uzun saçlarını keseceklerini bilmezler. yabancı ülkelerde eğitim görüp çalışmak isteyenler yurt dışına çıkamayacaklarını bilmezler. yurtdışından haber alamayacaklarını bilmezler.
aşırı bir ülkücü gruba toslanması halinde ideolojisi için ölme eylemi...
dipnot:intihar etmenin daha kolay yolları var...
fethiye caddesinde de görülen durum.sadece gözleri korkutur bu çocukların.sabit bakarlar olanca genç yaşlarına rağmen bize belkide hayata.
ayaklarında nike ayakkabı, sırtlarında adidas tişört ellerinde kapitalist dergisi satan dava insancıkları. (bkz: Pacumun davacıları)(bkz: hala kararlılık helal olsun falan diyenlerinde olduğu zavallılar topluluğu) (bkz: #536840)
'sözlükte ona buna bok atıyorum, şansımda yaver giderse haftaya popüler olurum.' kafasındaki kişiciklerden çok daha yararlı insanlardır.hiç değilse bir fikri olan, takdir edilesi insanlardır..nike alabilecek kadar zengin olduğu halde ülkesinin fakir insanlarını düşünen ve bu yaptıklarıylada sempati duyulası kişilerdir.
(bkz: zaman gazetesi satan nurcular)
sesleri kalabalığın gürültüsüne karışıp giden komünistlerdir.
sesleri kalabalığın gürültüsüne karışıp gitmesin diye çabalayan komünistlerdir.
- gündeeem.. gündeeem.. son haberler.. memleketin gidişatını öğrenebilirsiniz.. gündem.. buyrun..
ZAMANINDA BÜYÜK ABiLERi GiBi SAÇMA SAPAN iŞLERLE UĞRAŞIP REJiM KARŞITI ŞOVLARA GiRSELERDE iLERiDE BÜYÜK PARALARA ZAMANIN KOMiNiST TAKILAN BÜYÜKLERi GiBi TiRAJI YÜKSEK BiR GAZETEDE KÖŞE YAZARI OLUP BiRDE PARA SAYMA MAKiNESi SAHiBi OLAN ACINASI iNSANLAR.